Zuzanna Łapicka nie żyje. Odeszła wybitna dziennikarka

Zuzanna Łapicka nie żyje

Zuzanna Łapicka nie żyje

Zuzanna Łapicka nie żyje

Zuzanna Łapicka nie żyje. Zmarła polska pisarka i dziennikarka, ważna postać dla świata mediów. Przyczyną śmierci była choroba nowotworowa.

O śmierci Zuzanny Łapickiej poinformował na swoim Facebooku reżyser Andrzej Saramonowicz. We wzruszającym wpisie przyznał, że Zuzanna była wspaniałym człowiekiem:

Mógłbym to zbić bonmotem Tuwima: „Nie wiem, co się na tym świecie porobiło. Zaczynają umierać ludzie, którzy nigdy dotąd nie umierali”, ale to nie wystarczy. Bo Zuzia była fantastycznym człowiekiem. Ludzkim, ale i wściekłe inteligentnym, który nie zadowalał się byle czym. Jej odejście czyni wywrę. Polska kultura poniosła kolejną stratę nie do zastąpienia. Żal przeraźliwy. Płaczę, bo cóż innego pozostało.

Umarła Zuzanna Łapicka. Mógłbym to zbić bonmotem Tuwima: „Nie wiem, co się na tym świecie porobiło. Zaczynają umierać…

Opublikowany przez Andrzej Saramonowicz Czwartek, 20 grudnia 2018

Podobną informację umieścił także Andrzej Sławicki:

RIP. ZUZIA ŁAPICKA. Jeszcze jeden fragment z jej życia. Dzięki Roman Polanski za post.

Opublikowany przez Andrzej Slowicki Czwartek, 20 grudnia 2018

Wiosną 2016 roku, Zuzanna Łapicka publicznie oznajmiła, że jest chora na nowotwór jelita. Niespełna rok temu wydała książkę Dodaj do znajomych, w której opisała swoje niezwykłe relacje z wybitnymi Polakami, takimi jak: Krystyna Janda, Magda Umer, Agnieszka Osiecka czy Jan Paweł II. Nie zabrakło także miejsca na wątek dotyczący jej małżeństwa z Danielem Olbrychskim. Para miała córkę Weronikę.

W ramach promocji swojej biografii, Zuzanna udzieliła wielu wywiadów. W jednym z nich publicznie skomentowała swoją walkę z rakiem:

 Moja córka Weronika doradziła mi, żebym na zbyt szczegółowe pytania odpowiadała: „Arystokracja nie mówi, który organ”. I tego się trzymam. Natomiast chciałabym podkreślić, jak ważne jest nastawienie psychiczne, naprawdę wszystko jest w głowie – podkreślała dziennikarka w jednym z wywiadów.

Łapicka miała 64 lata.

Kim była Zuzanna Łapicka?

Zuzanna Łapicka urodziła się 18 marca 1954 r. Była córką aktorka Andrzeja Łapickiego i jego pierwszej żony Zofii. Miała brata Grzegorza. Ukończyła romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim, chociaż swoje życie związała z mediami.

Telewizja stała się dla niej miłością zawodową. Rozpoczęła w niej swoją pierwszą pracę, która polegała na tłumaczeniu dialogów zagranicznych filmów. Lubiła też pisać. W trakcie swojej kariery teksty publikowała w czasopismach takich jak m.in. FilmElleUroda.

Przez kilka lat była żoną Daniela Olbrychskiego, z którym miała córkę. Chociaż para się rozstała, pozostawała w przyjaznych relacjach.

Nie żyje wielka polska gwiazda. Grała w największych serialach. Talentem i urodą powaliła cały świat na kolana

Nie żyje ikona światowego kina. Walczyła o Oscary i zarabiała miliony. Przegrała walkę z chorobą

Profesor Romuald Dębski nie żyje. Zmarł wybitny lekarz


Zuzanna Łapicka nie żyje

Zuzanna Łapicka nie żyje

Zuzanna Łapicka nie żyje

Zuzanna Łapicka nie żyje

Zuzanna Łapicka nie żyje

Zuzanna Łapicka nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×