Żora Korolyov nie żyje. Nagła śmierć jednej z największych gwiazd „TzG”. Miał tylko 34 lata

Żora Korolyov nie żyje

Żora Korolyov nie żyje

Żora Korolyov nie żyje. Tancerz zmarł w wieku 34 lat. Osierocił 10-letnią córkę. Co było przyczyną śmierci gwiazdy Tańca z gwiazdami? Nagła śmierć wstrząsnęła fanami tancerza.

Smutne wieści obiegły media. Żora Korolyov nie żyje. Ukraiński tancerz, który w Polsce stał się popularny po tym, jak trenował gwiazdy w programie Taniec z Gwiazdami, zmarł nagle w wieku 34 lat. Jako pierwszy informację o jego śmierci przekazał Paweł Duda, znany jako Czadoman. Na swoim profilu na Facebooku udostępnił wpis:

Do zobaczenia po drugiej stronie – napisał.

To ostatnie życzenia, które od Ciebie dostałem.Nie rozumiem, może tam potrzebowali Twojego talentu. 🖤Żora Korolyov do zobaczenia po drugiej stronie… ⌛

Posted by Paweł Dudek on Tuesday, December 21, 2021

Według Super Expressu, śmierć Korolyova odkryła jego ukochana – aktorka Ewelina Bator. Tabloid ustalił, że przyczyną nagłej śmierci Żory Korolyova było zapalenie mięśnia sercowego.

Jak donosi serwis Przeambitni.pl, Żora przygotowywał choreografię do jednego z koncertów sylwestrowych.

Osierocił 10-letnią córeczkę Sonię Sophie.

Żorę pożegnała ukochana. Ewelina Bator opublikowała przejmujący wpis, w którym podziękowała Korolyovi za 5 lat wspólnego życia:

Mój kochany! Dziękuję Ci za najpiękniejsze 5 lat wspólnego tańca.
Prawdą jest, że dnia 21.12.2021 odszedł człowiek, który kochał całym sercem i którego ja kochałam i kocham najmocniej na świecie. Nasze serca pękły ale złożą się kochanie tam na górze. Będziemy się sobą opiekować. Kochamy Cię ❤️
Wierzcie mi – też w to nie wierzę
Długo nie uwierzę
I na ten moment to co się stało potrzebuje ciszy…

Żora Korolyov – żona Anna Kuznecova, córka Sonia Sophie i nowa partnerka Ewelina Bator

Żora Korolyov miał żonę. Z Anną Kuznecovą pobrali się w 2010 roku. Kilka miesięcy później na świat przyszła ich córeczka – Sonia Sophie. Po ośmiu latach zdecydowali się rozstać, o czym poinformowała ukochana tancerza w jednym z wywiadów.

Z Żorą nie mamy prawie kontaktu. Jesteśmy w trakcie rozwodu – wyznała „Na żywo” w kwietniu 2018 roku.

Po rozwodzie Żora związał się z piękną aktorką Eweliną Bator. Zakochani na początku nie ujawniali swojej relacji. Dopiero na jednej z branżowych imprez zdecydowali się potwierdzić spekulacje tabloidów.

Korolyova i Bator łączył wspólny biznes. W lipcu 2017 roku otworzył w Warszawie Akademię Arte, gdzie dzieci i młodzież mogą uczyć się tańca, śpiewu i aktorstwa. Ewelina edukowała w zakresie aktorstwa.

Czytaj więcej o związkach Żory Korolyova

Żora Korolyov – Taniec z gwiazdami

Żora Korolyov w Tańcu z gwiazdami zadebiutował wiosną 2007 roku. Zatańczył w duecie z Kasią Cerekwicką, z którą zajął 4. miejsce. Rok później parterowej Isis Gee (5. miejsce), a wiosną zatańczył z Agnieszką Cegielską, z którą odpadł już w drugim odcinku. W Polsacie szkolił Karolinę Gorczycę (10. miejsce), Dominikę Gwit (4. miejsce) i Martynę Kupczyk (8. miejsce).

Po zakończeniu współpracy z Polsatem nie szczędził gorzkich słów pod adresem producentów show:

Nie żyję za dobrze z tym programem. Już dość dużo przykrych słów padło w kierunku programu, któremu jestem bardzo wdzięczny. Dzięki temu programowi zostałem wypromowany, dzięki temu programowi ludzie mnie znają, kojarzą. Niech robią swoje, ja za nich będę trzymać kciuki i życzę każdemu z uczestników jak najlepiej. Wiem na pewno, że wzięli do tej edycji bardzo dobrego tancerza, mojego serdecznego kolegę Jakuba Lipowskiego, który jest vice mistrzem świata i z tego powodu bardzo się cieszę. Nie tylko jest dobrą osobą, ale znakomicie dobrze wyszkolonym technicznie tancerzem, z bardzo fajną charyzmą, przystojnym gościem. Nie wiem z kim będzie tańczył. Życzę wszystkim jak najlepiej. Szkoda, że nie będzie Janka. On będzie pełnił inną rolę, ale na pewno inni tancerze dadzą sobie radę – mówił w rozmowie z Jastrząb Post.

Żora Korolyov – ostatnie zdjęcie

Żora Korolyov ostatnie zdjęcie i post zamieścił na Instagramie 5 grudnia. Był pod wrażeniem świątecznych iluminacji, jakie zdobią Warszawę:

Światełka odpalone – napisał.

Kim był Żora Korolyov?

Żora urodził się 6 października 1987 roku w Odessie. Był ukraińskim tancerzem, choreografem, przedsiębiorcą i aktorem. Jego matka była stewardesą, a ojciec zawodowym piłkarzem. Nie poszedł jednak w ich ślady. Ukończył Warszawską Wyższą Szkołę Zarządzania z tytułem magistra z zarządzania i marketingu. Był także absolwentem Narodowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy, na kierunku choreografia i taniec.

Korolyov tańczył od ósmego roku życia. W dzieciństwie trenował jednocześnie taniec towarzyski i piłkę nożną. Choć w obu dyscyplinach radził sobie świetnie, swoją przyszłość związał z pierwszą z nich. Już jako 9-latek zdobył tytuł mistrza Ukrainy juniorów w stylu latynoamerykańskim, standardowym w kombinacji 10 tańców. Tytuł ten obronił dwukrotnie. Zawodowo tańczył z Inessą Tanową, Wetoniką Burtową i Aleksandrą Kniżko. W wieku 15 lat przeprowadził się do Niemiec, gdzie trenował z Iną Angelmuller. Wspólnie zajęli pierwsze miejsce na turnieju Vienna Open oraz tytuł wicemistrza Niemiec w tańcach standardowych.

Utalentowany tancerz miał okazję zwiedzić sporo świata, jednakże w 2003 roku zdecydował się na stałe osiąść w Polsce.


Żora Korolyov, Ewelina Bator

Żora Korolyov, Ewelina Bator

Żora Korolyov, Ewelina Bator

Żora Korolyov, Ewelina Bator

Żora Korolyov, Ewelina Bator

Żora Korolyov, Ewelina Bator

Komentarze

 • Baśka pisze:

  po pierwsze: Czadoman nazywa się P .Dudek a nie Duda, dwa: przyczynę śmierci ustala lekarz a nie pudelek kozaczek czy inny szmatławiec, powinni napisać że z informacji uzyskanych od np lekarza rzecznika szpitala lub rodziny przyczyną śmierci było to i to.

 • Gość pisze:

  Jakimś dziwnym trafem, te nagłe śmierci u osób, którzy albo nie chorowali przewlekle, albo byli naprawdę super zdrowymi ludźmi, jak np sportowcy, zdarzają się teraz po szczypawkach. Łączmy kropki, wyciągajmy wnioski….

 • Krzysztof N. pisze:

  Ilu jeszcze musi zejść z tego świata by zakute łby połączyły szczepionki z nagłymi zgonami?? Zapalenie mięśnia sercowego czy zakrzepica spowodowane są tym syfem…Przez takich 🐏🐏🐏 będzie trwała ta plandemia.

  • Gośćaga pisze:

   A zasz… mowia ze przez niezasz oni tego nie widza🤦‍♀️

  • Gość pisze:

   Pandemia będzie trwała przez tych którzy się nie szczepią, zapalenie mięśnia sercowego jest też powikłaniem po grypie,przeziębieniu.. proszę nie spekulować, co zwykle tabletki i antybiotyki też mają skutki uboczne ,proszę poczytać ulotki ..

 • Gość pisze:

  Kiedy ludzie się obudzą że coś jest nie halo ? Że eliksir to niebezpieczny syf?

 • Google pisze:

  Po szczepionce nie można trenować wysiłek swoje zrobił

 • Gmail pisze:

  Po szczepionce nie można trenować wysiłek zrobił swoje

 • Gość pisze:

  Nie trzeba być antyszczepionkowcem, tylko troche poczytac i zasiegnac opinii. Jednak nie mozna ukryć tego, że zapalenie mięśnia sercowego może być (nie musi) powikłaniem po szczepieniu. To nie pierwszy taki przypadek. Niestety nie ma badań na to jakie powikłania wywołuje ta szczepionka, bo jest po prostu za krótko w obiegu. Skutki uboczne są dopiero badane i obserwowane (nie dokładnie), ale w jakimś stopniu, jednak. Druga sprawa – nie wiadomo czy tancerz był szczepiony. Nie wrzucajmy wszystkiego do jednego wora.

 • Gość pisze:

  Znam wiele przypadków śmierci na COVID ani jednego z powodu szczepionki. Przeciętny człowiek bez wiedzy medycznej słuchający ,, nawiedzonych oświeconych” może sobie zaszkodzić.

  • Gość pisze:

   To ciekawe, bo niestety znam przypadek gdzie na akcie zgonu jest jasno napisane \'poszczepinny zanik mięśni\'

  • Gość pisze:

   Co to znaczy wiele? Aż tylu Twoich znajomych czy rodziny umarli na covid? Ja natomiast nie znam nikogo kto zmarł na covid, choć znam wielu, ktorzy go przeszli….jesli chodzi o szczepionke, to osobiscie też nie znam nikogo, kto oficjalnie umarł po szczepionce, bo o tym sie nie mówi, ale znam takich, ktorzy stracili bliskich w okresie poszczepiennym…

 • Gość pisze:

  Bardzo przykra wiadomosc, taki wspanialy czlowiek.
  Niestety w Niemczech tez coraz wiecej mlodych ludzi umiera na zapalenia miesnia sercowego.

 • Gość pisze:

  Miałam 17 lat jak dostałam zapalenia mięśnia sercowego.. Było to 31 lat temu,naszczęście szybka interwencja lekarki i jestem. Dlatego współczuję bardzo.

 • Gość pisze:

  Kolejny zaszczepiony…

 • Gość pisze:

  Ciemna masa antyszczepionkowa napisze że to wina szczepionki a zwolennicy pisu że Tuska:)Polska to średniowiecze!

  • Gość pisze:

   Tak sobie tlumacz,dalej. Ile ostatnio zgonów wśród młodych, wysportowanych ludzi? Dziwnym trafem każdy był chwilę po szczepieniu. No ale przeciez nieprawda 🤦‍♀️