Nie żyje prawdziwa legenda Podhala. Stanisław Karpiel-Bułecka w żałobie

Zofia Karpiel-Bułecka nie żyje

Zofia Karpiel-Bułecka nie żyje

Zofia Karpiel-Bułecka nie żyje. Miała 86 lat i była prawdziwą legendą Podhala. O jej śmierci na Instagramie poinformował wnuk, Staszek Karpiel-Bułecka.

Staszek Karpiel-Bułecka  przekazał na swoim Instagramie niezwykle smutne wieści. Nie żyje jego babcia, prawdziwa legenda Podhala, Zofia Karpiel-Bułecka. Zmarła w sobotę, w wieku 86 lat. Była znana w całym Zakopanem jako Ciotka Bułeckula. W żałobie pogrążyła się nie tylko jej rodzina.

Zofia Karpiel-Bułecka nie żyje. Kim była?

W sobotę 27 czerwca zmarła babcia wokalisty  Stanisława Karpiel-Bułecki, lidera Future Folk – pani Zofia Karpiel-Bułecka. Prowadziła od lat na zakopiańskich Lipkach mały pensjonat i karczmę regionalną Babcyno Jatka – była znana w całym Zakopanem. Odwiedzały ją takie sławy jak m.in. Jeremi Przybora, Maryla Rodowicz, Wojciech Młynarski. Ciotka Bułeckula odwiedzała także w tradycyjnym stroju góralskim praktycznie każde wesele, jakie odbywało się w Zakopanem lub w Kościelisku.

Pani Zofia urodziła dwójkę dzieci. Była babcią Staszka, natomiast lider Zakopower, Sebastian Karpiel-Bułecka był jej wychowankiem.

To jest mój drugi syn – powiedziała w wywiadzie w 2019 roku, którego udzieliła Dorocie Wellman.

Wnuk Zofii poinformował o jej odejściu w pięknym wpisie na Instagramie.

Tak pocichutku odeszłaś nie mówiąc nic o tym
Na zawsze zostaniesz w moim sercu❤
Kocham cię Babciu – napisał.

Znana góralka lubiła podróżować. Odwiedziła Stany Zjednoczone, wszystkie kraje Europy, Meksyk i Egipt. W Austrii, Francji i Rumuni jeździła na nartach, a w Nepalu wybrała się na treking. Jednak nigdy nie chciała opuścić polskich gór na zawsze:

Za żadną cenę. Źle mi tu? Poza tym, jestem góralką z dziada, pradziad – mówiła.

Była niezwykle barwną postacią. Prawdziwą legendą Podhala. Jej śmierć zasmuciła wielu. Pod wpisem Staszka pojawiło się mnóstwo komentarzy wyrażających wsparcie dla wokalisty i całej rodziny pani Zofii.

W naszej galerii zdjęcia zmarłej pani Zofii Karpiel-Bułecki oraz fotografie wnętrza jej klimatycznej karczmy. Na honorowym miejscu portret ślubny z Bolesławem Karpielem-Bułecką ojcem Sebastiana – trzeba zaznaczyć, że mama muzyka także ma na imię Zofia, i dwójki ich dzieci Hanny i Jana – słynnego muzyka i architekta.


Zofia Karpiel-Bułecka nie żyje

Zofia Karpiel-Bułecka nie żyje

Zofia Karpiel-Bułecka nie żyje

Zofia Karpiel-Bułecka nie żyje

Zofia Karpiel-Bułecka nie żyje

Zofia Karpiel-Bułecka nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×