Wirtualna Polska

To były coming outy! W dniu Parady Równości 2023 przypominamy, które polskie gwiazdy „wyszły z szafy”

To były coming outy! W dniu Parady Równości 2023 przypominamy, które polskie gwiazdy „wyszły z szafy”

Kto zrobił coming out?

W ostatnim czasie na coming out zdecydowało się wiele znanych osób z polskiego show-biznesu. W dniu warszawskiej Parady Równości 2023 przygotowaliśmy zestawienie gwiazd, które postanowiły wyjść z szafy, otwarcie mówiąc o swojej orientacji.

Wirtualna Polska

Orientacja seksualna inna niż heteroseksualna do niedawna była w Polsce tematem tabu, jednak nasi rodacy wykazują się coraz większą otwartością i tolerancją. Osoby LGBT coraz częściej wychodzą z ukrycia, udowadniając, że miłość nie zna płci. Wśród osób nieheteronormatywnych znajdują się także gwiazdy. Z okazji Dnia Parady Równości przedstawiamy celebrytów i ich dzieci, którzy zdecydowali się na coming out.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Joanna Balasz i Iwona Piotrowska

Joanna Balasz, to aktorka znana z czołowych produkcji serialowych TVP, którą widzowie mogą kojarzyć z seriali, takich jak Barwy Szczęścia, Ojciec Mateusz, czy Wojenne Dziewczyny. Gwiazda przez lata ukrywała swoją orientację seksualną, w końcu zdecydowała się jednak na coming out za pośrednictwem Instagrama, publikując zdjęcia ze swoją dziewczyną – Iwoną Piotrowską.

Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak poznali się w pierwszym randkowym programie dla gejów w Polsce Prince Charming. O względy tytułowego księcia rywalizowało trzynastu uczestników show, jednak to właśnie przystojnemu modelowi z Trójmiasta udało się zdobyć serce Jelonka. Para do dziś tworzy udaną relację, snując wspólne plany na przyszłość.

Bartek Janusz

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

W ostatnim roku media obiegła informacja o coming oucie Bartka Janusza, jednego z najbardziej znanych fryzjerów w Polsce, współpracującego z plejadą gwiazd. Mężczyzna ujawnił swoją orientację w rozmowie z jego wieloletnią przyjaciółką Margaret w ramach corocznego cyklu Tęczowa szkoła Maggie, podczas którego piosenkarka publikuje rozmowy z osobami ze środowiska LGBT.

Wirtualna Polska

Mariusz Szczygieł

Na wyjście z szafy zdecydował się ostatnio również jeden z czołowych polskich reportażystów – Mariusz Szczygieł. Pisarz przyznał, że jest gejem, na łamach swojej książki Fakty muszą zatańczyć. Fragment książki z wyznaniem Szczygła został opublikowany w magazynie Replika na kilka dni przed jej premierą. Komentarze internautów wskazują na to, że o homoseksualnej orientacji reportażysty nieoficjalnie było wiadomo od dawna.

Marcjanna Lelek

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Odwagą wykazała się w ostatnim czasie także znana z roli Natalii w serialu M jak miłość Marcjanna Lelek. Aktorka w połowie kwietnia 2022 przyznała, że od ponad pół roku tworzy szczęśliwy związek z kobietą. Zakochała się w niej w momencie, gdy… próbowała znaleźć chłopaka. Marcjanna w jednym z wywiadów z radością przyznała, że jej związek został pozytywnie przyjęty przez otoczenie.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
View this post on Instagram

A post shared by Marcjanna Lelek (@marcjannalelek)

Wirtualna Polska

Greta Burzyńska

Greta Burzyńska zdobyła serca widzów rolą Ludki w uwielbianym przez widzów serialu Na Wspólnej. W marcu bieżącego roku aktorka zdobyła się na szczere i odważne wyznanie. Gwiazda oznajmiła fanom, że jest lesbijką, publikując serię zdjęć w objęciach swojej ukochanej na Instagramie.

Ewa Żmijewska

Ewa Żmijewska to córka jednego z najpopularniejszych polskich aktorów serialowych – Artura Żmijewskiego. Kobieta od kilku lat jest w związku z pochodzącą z wyspy Curacao perkusistką Shandy Casper. Córka Żmijewskiego i jej ukochana tworzą parę nie tylko w życiu prywatnym, ale także zawodowym tworząc muzyczny duet Shandy & Eva.

Wirtualna Polska

Karol Donda

Kolejną osobą należącą do środowiska LGBT jest Karol Donda. Gwiazdor M jak miłość opublikował na Instastory noworoczne zdjęcie, na którym z czułością wtula się w innego mężczyznę. Wybrankiem aktora okazał się być tancerz i choreograf – Patryk Kownacki, który pojawił się między innymi w programie You Can Dance.

Maciej Łagodziński

Maciej Łagodziński znany jest z uwielbianego duetu z Basią Kurdej-Szatan w reklamie Play. Aktor angażuje się we wspieranie środowiska LGBT, ponieważ jak wyznał w połowie 2021 roku – sam jest jego częścią. Łagodziński dokonał coming outu, odpowiadając na pytanie jednego z internautów, który dopytywał go, czy jest gejem. Gwiazdor określił się wówczas jako „osoba nieheteronormatywna”.

Andrzej Piaseczny

Andrzej Piaseczny dokonał coming outu niedługo po swoich 50. urodzinach. Jak stwierdził piosenkarz, duży wpływ na jego decyzję miała jedna z wypowiedzi Andrzeja Dudy podczas kampanii prezydenckiej. Mówił wówczas o tym, że „LGBT+ to nie ludzie, a ideologia”. Wypowiedź prezydenta z 2020 roku wzbudziła duże kontrowersje i skłoniła Piaska do „wyjścia z szafy”, chociaż dla wielu osób w branży jego orientacja nie była tajemnicą.

Piotr Czaykowski

Piotr Czaykowski, to właściciel agencji dla modeli i modelek, który dał się poznać szerszej publiczności dzięki udziałowi w drugiej edycji programu Azja Express w parze z Michałem Pirógiem. Mężczyzna zdecydował się na coming out w lipcu 2021 roku, publikując na Instagramie zdjęcie z ukochanym – Giulio Filippo D’Errico.

Wróżbita Maciej

Na wyjście z szafy po latach zdecydował się także Maciej Skrzątek, znany jako Wróżbita Maciej. Gwiazdor programów ezoterycznych  opowiedział o swojej orientacji seksualnej na antenie Radia Nowy Świat. Najpopularniejszy wróżbita w Polsce przyznał także, że od 20 lat jest w szczęśliwym związku ze swoim partnerem, Tomkiem.

Marta Warchoł

Marta Warchoł to kolejna gwiazda, która otwarcie mówi o swojej orientacji. Dziennikarka TVN24, wyoutowała się w dniu swoich urodzin,  w 2021 roku. Udostępniła na Instagramie zdjęcie ze swoją ukochaną, a jednocześnie koleżanką z pracy – Iwoną Widomską.

Konrad Braciak

Konrad Braciak, syn jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów – Jacka Braciaka urodził się jako dziewczyna. Aktor stara się okazywać swojemu transpłciowemu dziecku wsparcie, podkreślając, że szanuje jego wybory i decyzje. Jacek i Konrad wzięli udział we wspólnej sesji dla magazynu Replika, w którym podzielili się historią transformacji mężczyzny.


Joanna Balasz i Iwona Piotrowska

Joanna Balasz i Iwona Piotrowska

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak

Jacek Jelonek i Oliwer Kubiak

Bartek Janusz

Bartek Janusz

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×