Wirtualna Polska

One były kiedyś mężczyznami. Oto znane transpłciowe kobiety, które zachwycają wyglądem i robią wielką karierę

One były kiedyś mężczyznami. Oto znane transpłciowe kobiety, które zachwycają wyglądem i robią wielką karierę

Znane transseksualistki

Transpłciowe kobiety osiągają coraz większe sukcesy i sięgają na szczyty show-biznesu. Oto kilka z gwiazd, które przeszły tranzycję. Kiedyś były mężczyznami, dziś są pięknymi kobietami sukcesu.

Wirtualna Polska

Transpłciowość jest to wyraźna i trwała niezgodność pomiędzy doświadczoną tożsamością płciową człowieka a przypisaną jej płcią. Kilka kobiet, które urodziły się jako mężczyźni, zrobiły wielką karierę w show-biznesie i stały się motorem napędowym do działania dla osób znajdujących się w podobnej sytuacji. Zobacz, które gwiazdy przeszły tranzycję.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Caitlyn Jenner – mistrzyni olimpijska

Caitlyn Jenner urodziła się 28 października 1949 roku jako William Bruce Jenner. Jako Bruce, była znanym lekkoatletą, który w 1976 roku zdobył złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Montrealu w wieloboju. Mężczyzna był trzykrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną była Chrystie Crownover, z którą ożenił się w 1972 roku. Para doczekała się córki Casey i syna Burta. Ich małżeństwo zakończyło się w 1981 roku. To wówczas Bruce związał się z Lindą Thompson – ma z nią dwóch synów: Brandona i Brody’ego.

Największą popularność przyniosła mu relacja z Kriss Jenner, matką Kim Kardashian. W 1991 roku para powiedziała sobie sakramentalne tak. Mają dwie córki – Kendal Jenner oraz Kylie Jenner. Małżonkowie wystąpili w reality show Z kamerą u Kardashianów. W 2014 roku ogłosili separację, a rok później się rozwiedli.

W kwietniu 2015 roku Caitlyn publicznie przyznała się do tego, że jest transkobietą. W wywiadzie udzielonym w programie 20/20 zdradziła, że od dziecka cierpiała z powodu niedopasowania tożsamości płciowej do płci przypisanej w chwili urodzenia. W wieku 64 lat zaczęła wyrażać swoją płeć w sposób zgodny z wewnętrznym odczuciem.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Caitlyn wyprodukowała reality show pt. I Am Cait, który miał premierę 26 lipca 2015 roku. W programie pokazała, jak wygląda jej codzienność. 25 września 2015 roku jej płeć została ustalona jako żeńska oraz oficjalnie zaczęła występować, jako Caitlyn Marie Jenner.

Bruce Jenner – Caitlyn Jenner

Bruce Jenner – Caitlyn Jenner

Rafalala – popularna skandalistka

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Rafalala urodziła się 20 lipca 1983 roku w Siedlcach, jako Rafał. Obecnie znana jest jako Nina Kukawska. Po raz pierwszy w mediach zrobiło się o niej głośno po tym, jak w 2007 roku upubliczniła film dokumentalny pt. I Bóg stworzył transwestytę. Monodram wyreżyserowała Krystyna Janda, a jego premiera odbyła się na deskach Teatru Polonia.

Rafalala stale podsycała plotki na swój temat, przez co latami utrzymywała się na fali popularności. W 2015 roku otrzymała swój własny program Rafalala Show, w którym poruszała odważne tematy. Format emitowano na antenie iTV.

Wirtualna Polska
Rafalala – 2019 rok

Rafalala – 2019 rok

Anna Grodzka – działaczka społeczna i polityczna

Anna Grodzka w 2011 roku wzięła udział w wyborach do Sejmu RP z ramienia Ruchu Palikota. Została bardzo pozytywnie odebrana przez społeczeństwo. Ku zaskoczeniu przeciwników zebrała 19 451 głosów, dzięki którym bez trudu dostała mandat poselski. Jest pierwszą transpłciową posłanką w polskim parlamencie oraz pierwszą osobą w Europie, która ujawniła swoją transpłciowość i została wybrana do parlamentu na szczeblu krajowym.

Anna Grodzka w 2012 roku

Anna Grodzka w 2012 roku

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

NikkieTutorials – holenderska transpłciowa youtuberka

NikkieTutorials, a właściwie to Nikkie de Jager urodziła się 2 marca 1994 roku w Wageningen. Jest popularną holenderską youtuberką, charakteryzatorką oraz osobowością internetową. Po raz pierwszy świat usłyszał o niej w 2015 roku dzięki filmowi pt. The Power of Makeup, który udostępniła na YouTube.

Wirtualna Polska

Nikkie jest jedną z najpopularniejszych vlogerek na świecie. Filmy zaczęła nagrywać w 2008 roku. W 2011 roku dołączyła do Colorfool Agency, w której szkoliła swój warsztat. Jest jedną z najbardziej utalentowanych makijażystek na świecie. Jej kanał obserwuje blisko 14 milionów Internautów. Youtuberka poprowadziła tegoroczny konkurs Eurowizji.

NikkieTutorials – znana holenderska transseksualna vlogerka

NikkieTutorials – znana holenderska transseksualna vlogerka

Michalina Manios urodziła się jako hermafrodyta

Michalina Manios urodziła się w 1989 roku jako hermafrodyta. Do 18. roku życia była Michałem. Wzięła udział w 2. edycji Top Model. Tak mówiła o sobie w trakcie nagrań do programu:

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Od urodzenia miałam drobny defekt, który wymagał naprawy. Mój organizm wytwarzał gonady zarówno żeńskie, jak i męskie. Do pewnego momentu odbierałam to jako karę od losu, ale różne są nieszczęścia w życiu. Długo się męczyłam, zanim doszłam do tego, co jest teraz.

Manios zajęła 3. miejsce. Mimo dużego sukcesu postanowiła odejść od modelingu. Widzowie mogli zobaczyć ją również w 5. edycji The Voice of Poland. Poniżej możecie obejrzeć jej występ:

Michalina Manios

Michalina Manios

Wirtualna Polska

Kamila Warzecha z Top Model

Kamila Warzecha wzięła udział w 6. edycji programu Top Model. Jej początki nie były łatwe. Urodziła się jako mężczyzna, jednak od zawsze czuła, że jest kobietą, dlatego też zdecydowała się na zmianę płci. Niestety cały proces przemiany okupiła wielkim stresem, jednak w trudnych chwilach zawsze mogła liczyć na kochających rodziców i siostrę. Przed udziałem w programie schudła 20 kg i zaskoczyła wszystkich swoją nieskazitelną sylwetką. Nie brakowało jej również odwagi – wzięła udział w sesji zdjęciowej, podczas której pozowała w bieliźnie.

Kamila Warzecha

Kamila Warzecha

Parinya Charoenphol – gwiazda boksu

Parinya Charoenphol urodziła się 9 czerwca 1981 roku. W przeszłości wystąpiła w filmie Piękny bokser, który opowiadał historię tajskiego boksera Nong Thooma, który mając 27 lat, zdecydował się na tranzycję. Nie było to dla niego łatwe, ponieważ wychowywał się w środowisku, które nie akceptowało mniejszości. Z biegiem czasu coraz bardziej odczuwał niezgodność pomiędzy doświadczoną tożsamością płciową a tą, którą mu przypisywano. Parinya obecnie gra w filmach, jest modelką, a od czasu do czasu trenuje boks.

Dana International – zwyciężczyni Eurowizji 1998

Dana International urodziła się 2 lutego 1969 roku w Tel Awiwie, jako Jaron Kohen. W wieku 17 lat podjęła decyzję o tranzycji. Jest izraelską diwą, skandalistką i piosenkarką. W 1998 roku wygrała konkurs Eurowizji. Wykonała wówczas utwór Diva. Widzowie wręcz oniemieli, gdy zobaczyli ją na scenie. W konkursie udział brała jeszcze raz – w 2011 roku, ale wówczas nie zakwalifikowała się do finału. Przez fanów uważana jest za ikonę Eurowizji i środowiska LGBT.

Gwiazda wydała jak dotąd osiem płyt, które w Izraelu cieszą się bardzo dużą popularnością. Dwukrotnie występowała w Polsce, a jej dwa albumy pt. Free oraz The Album można było bez trudu można było znaleźć na półkach rodzimych sklepów.

Dominika Hebdowska w przeszłości była mężczyzną

Dominika Hebdowska zyskała popularność dzięki udziałowi w programie Amazonki. Przez długi czas ukrywała, że gdy skończyła 18 lat, przeszła korektę płci.

Coming out zrobiła na antenie Polsatu. Obecnie prowadzi prywatny gabinet SPA oraz udziela rad innym kobietom. Na próżno szukać jej profili w mediach społecznościowych, w których funkcjonuje pod fikcyjnym nazwiskiem.

Dominika Hebdowska

Dominika Hebdowska

Amanda Lepore – piosenkarka

Amanda Lepore urodziła się 5 grudnia 1967 roku jako Armand Lepore. Jest znaną amerykańską piosenkarką i aktorką. W jednym z wywiadów zdradziła, że od początku wiedziała, że jest kobietą. Już jako nastolatka tworzyła kostiumy dla swojego transgenderycznego przyjaciela Gio Metodievy. W wieku 14 lat stwierdzono, że jest osobą transpłciową. Rok później została poddana operacji zmiany płci, jednak nie była zadowolona z jej efektów i zdecydowała się na lifting czoła oraz powiększenie biustu.

Lepore jest główną postacią w grze komputerowej sygnowanej jej imieniem i nazwiskiem. W 2003 roku zagrała główną rolę w filmie Party Monster, który opowiadał jej historię. Na swoim koncie ma dwa albumy studyjne, a ostatni z nich wyszedł w 2015 roku pt. I…Amanda Lepore – Make over sessions.

Amanda Lepore

Amanda Lepore

Lea T. – modelka

Lea T. urodziła się jako Leonardo. Niestety początki jej przemiany nie były łatwe – odwróciła się od niej rodzina. Największy ból sprawił jej ojciec, brazylijski piłkarz Toninho Cerezo, który nie wypowiada jej imienia w wywiadach.

Gwiazda w wieku 29 lat postanowiła zostać modelką po to, by inne transpłciowe kobity poczuły się dobrze w swojej skórze.

Lea T.

Lea T.

Kim Petras – niemiecka piosenkarka o polskich korzeniach

Kim Petras jest najmłodszą osobą transpłciową na świecie. W wieku 12 lat rozpoczęła terapię hormonalną, a w wieku 16 lat przeszła operację narządów płciowych.

Przez kilka lat była reporterką niemieckiej stacji VIVA. Obecnie mieszka w Los Angeles, gdzie pracuje z czołowymi producentami przemysłu muzycznego. W teledysku do jej singla I Don’t Want It All wystąpiła Paris Hilton.

W żyłach Kim płynie polska krew – jej rodzice są potomkami polskich emigrantów, którzy w czasie wojny przeprowadzili się za granicę.

Kim Petras

Kim Petras

Wierzymy, że już wkrótce w naszym rodzimym show-biznesie przybędzie transpłciowych gwiazd, które będą publicznie wspierać osoby znajdujące się w podobnej sytuacji.


Bruce Jenner

Bruce Jenner

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Caitlyn Jenner

Caitlyn Jenner

Caitlyn Jenner

Caitlyn Jenner

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×