Tego na mundialu jeszcze nie było! Zmiany tuż przed meczem Polska-Argentyna. FIFA zaskoczyła decyzją i zasiała niepokój. PZPN potwierdza

Zmiany na mundialu

Zmiany na mundialu

FIFA tuż przed meczem Polski z Argentyną wprowadziła zmiany w zasadach mundialu w Katarze. Sprawa dotyczy sędziowania. Co przekazał rzecznik PZPN?

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze są wyjątkowo udane dla Polaków. Po dwóch meczach prowadzimy w grupie C, po remisie z Meksykiem i wygranej 2-0 z Arabią Saudyjską. Gole strzelali Zieliński i Lewandowski, a Szczęsny obronił karnego. Wszyscy trzymają kciuki za kolejną rozgrywkę biało-czerwonych z Argentyną. Liczymy na wygraną, która gwarantuje nam wyjście z grupy na czele stawki.

Tymczasem FIFA ogłosiła zmiany w zasadach sędziowania. Co przekazał rzecznik PZPN?

Zmiany na mundialu w Katarze tuż przed meczem Polska-Argentyna

Rzecznik PZPN – Jakub Kwiatkowski za pomocą mediów społecznościowych przekazał, kto będzie sędziował spotkanie pomiędzy Polską i Argentyną. Wyznał także z jakimi to zmianami to się wiąże.

Duże zaskoczenie. Holender Danny Makkelie sędzią meczu Polska – Argentyna. Na liniach pomogą mu rodacy Hessel Steegdtra i Jan De Vries. To zmiana zasady, że meczów drużyn z dwóch różnych konfederacji nie powinni sędziować arbitrzy reprezentujący te same konfederacje – napisał.

Wpis rzecznika komentują wielbiciele futbolu. Większość uważa, że to dobra decyzja, bo sędziowie z Europy prezentują lepsze umiejętności.

  • Bardzo dobra informacja. „Egzotyczni” sędziowie nie gwarantują poprawnego sędziowania. Teraz jest nadzieja na solidne gwizdanie i brak takich błędów, jak w meczu z Arabią.
  • Bałem się już o obsadę. Pomyślałem dziś że Holender był by świetnym kandydatem do tego meczu. Zaraz dodając że na Europejczyka nie ma szans. A tu proszę. Ktoś się tam postawił … Pierluigi ?
  • Z całym szacunkiem ale z innych konfederacji to tylko nie bałbym się wysłać irańskiego „Stefańskiego”, ale on już dziś gwizdał. Musiał być ktoś z Europy. Jakościowa dysproporcja pomiędzy Europą, a resztą jest gigantyczna.
  • Zmiana, ale chyba dobra. Po naszym ostatnim meczu chyba wszyscy kibice maja dosyć tych egzotycznych wynalazków, sędziujących tylko dlatego, że są z innych kontynentów – piszą.

Okazuje się, że kwestia tego, kto gwiżdże mecz, jest bardzo emocjonująca i wzbudza więcej kontrowersji, niż to być powinno. Fani piłki zauważyli także, że mimo zapowiedzi, jeszcze ani razu na tegorocznym mundialu sędzią głównym nie była kobieta.

Przypomnijmy, mecz Polska-Argentyna w środę o godzinie 20.00. Będziecie kibicować?


Wojciech Szczęsny - Katar 2022, mecz z Arabią Saudyjską

Wojciech Szczęsny - Katar 2022, mecz z Arabią Saudyjską

Wojciech Szczęsny - Katar 2022, mecz z Arabią Saudyjską

Wojciech Szczęsny - Katar 2022, mecz z Arabią Saudyjską

Wojciech Szczęsny - Katar 2022, mecz z Arabią Saudyjską

Wojciech Szczęsny - Katar 2022, mecz z Arabią Saudyjską

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×