Szukaj

Złote Globy 2020: Gwiazdy zjedzą posiłki z niezwykłych eko-talerzy! Znamy menu. Będzie na bogato

Złote Globy 2020: Gwiazdy zjedzą posiłki na ekologicznych talerzach

Złote Globy 2020: Gwiazdy zjedzą posiłki na ekologicznych talerzach

Złote Globy, znane z tego, że są „imprezą roku”. Po raz pierwszy w czasie uroczystej gali będą serwowane 100-procentowe posiłki roślinne, aby zwrócić uwagę na zmiany klimatu.

Coroczna impreza HFPA jest jedną z największych imprez sezonu z nagrodami – gospodarzem wręczenia nagród i mnóstwem imprez w jednym miejscu, Beverly Hilton Hotel. Ponad 1300 gości zje posiłek w sali balowej przed rozpoczęciem transmisji telewizyjnej na żywo, ale szef kuchni Matthew Morgan i jego załoga złożona z 11 szefów kuchni i 120 pracowników kulinarnych przygotuje około 10 000 posiłków, zanim wszystkie towarzyszące imprezy będą się kończyć we wczesnych godzinach poniedziałkowego poranka.

Złote Globy – jakie będzie menu?

W tym roku organizatorzy zdecydowali się na nowatorskie posuniecie i całkowicie zrewolucjonizowali menu imprezy. Chcą zwrócić w ten sposób na zmiany klimatyczne i zachęcić do zmian.

Prezes HFPA, Lorenzo Soria, ujawnił, że pomysł ceremonii wręczenia nagród, był początkowo odrzucany, ale organizacja była głęboko przekonana o słuszności zmiany.

Jeśli istnieje sposób, abyśmy mogli zmienić świat i uratować planetę,to warto pozyskać Złote Globy, które wyślą sygnał i zwrócą uwagę na problem zmian klimatu – powiedział – Jedzenie, które jemy, sposób, w jaki je hodujemy, sposób, w jaki je zdobywamy, jest jednym z głównych czynników przyczyniających się do kryzysu klimatycznego.

W ten sposób, menu tegorocznego wydarzenia będzie całkowicie roślinne i podane bez użycia jakichkolwiek naczyń, które nie byłyby ze szkła czy porcelany. Pojawią się tez niezwykłe eko-talerze.

Głównym bohaterem stołu będzie teraz „Oall Mushroom Mushroom” z przegrzebkami z risotto z grzybami i warzywami. Schłodzona zupa ze złotych buraków będzie służyć jako przystawka, a deser nazwany wegańska kopuła opery, przygotowana przez szefa cukiernictwa Thomasa Henzi będzie także całkowicie wegański.

Szef Morgan ujawnił, że zmiany nie były zbyt trudne. Powiedział, że pierwsze danie było już wegańskie, a danie główne miało alternatywną opcję wegańską.

Nasz utalentowany zespół kulinarny jest podekscytowany tworzeniem dań roślinnych dla najlepszych w Hollywood – powiedział.

Woda będzie podawana w szklanych butelkach, aby wyeliminować odpady z tworzyw sztucznych w sali balowej i na czerwonym dywanie, które HFPA planuje ponownie wykorzystać podczas innych wydarzeń.

Charakterystycznym napojem będzie Moet Golden Hour, koktajl na bazie szampana Moët & Chandon Imperial Brut, różowej wódki grejpfrutowej Belvedere, świeżego ananasa i przyozdobionego klina ananasa posypanego wędzoną solą.

Aranżacje kwiatowe tego wydarzenia będą stanowić ukłon w stronę złotego koloru Globów. Michael Uncapher, współwłaściciel studia florystycznego w Los Angeles, Mark’s Garden i jego 20-osobowy zespół, skomponuje na wielką noc ozdoby z 10 000 kwiatów o złotym odcieniu z Ekwadoru. Tegoroczne aranżacje zostaną otoczone złotymi cokołami ze szkłem. Zespół stworzy również dużą replikę posągu Globe ze złotych kwiatów.

Jak widzicie, będzie naprawdę na bogato. I proekologicznie jednocześnie. Brawa dla organizatorów za zaangażowanie się w ratowanie globu przed ekokatasftrofą.

 


Lady Gaga – Złote Globy 2019

Lady Gaga – Złote Globy 2019

Richard Madden – Złote Globy 2019

Richard Madden – Złote Globy 2019

Ben Whishaw – Złote Globy 2019

Ben Whishaw – Złote Globy 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×