Szukaj

Złote Globy 2018: #TimesUp i #OnSundayWeWearBlack podbijają social media! Co oznaczają? [WIDEO]

Złote Globy 2018 - hashtagi, TimesUp

Złote Globy 2018 - hashtagi, TimesUp

Złote Globy 2018: Gwiazdy solidarne wobec przemocy seksualnej

Złote Globy 2018 upłynęły pod znakiem skandalu – na czerwonym dywanie, zwykle lśniącym od barwnych jak klejnoty kreacji zapanowała żałoba. Wszystkie gwiazdy, które pojawiły się tego wieczoru na gali zrezygnowały z kolorowych stylizacji na rzecz wszechobecnej czerni. Wszystko to przez aferę seksualną, jaka rozpętała się w Fabryce Snów kilka tygodni temu z powodu Harveya Weinsteina.

Złote Globy 2018. Gwiazdy w czarnych kreacjach na czerwonym dywanie: Angelina Jolie, Kendall Jenner, Dakota Johnson, Justin Timberlake, Mariah Carey [DUŻO ZDJĘĆ]

Najpopularniejszy producent filmowy w Stanach Zjednoczonych został oskarżony o molestowanie seksualne. Wystarczyła jedna kobieta, która odważyła się mówić o tym głośno by poruszyć lawinę, której nie zdołali powstrzymać prawnicy filmowca. Coraz więcej kobiet ujawniało, że były molestowane i wykorzystywane przez swoich kolegów po fachu i pracodawców. Terry Richardson, Dustin Hoffman, Kevin Spacey – to tylko odsetek nazwisk, które w tamtym okresie napiętnowano i wystawiono na widok całego świata.

Akcja #MeToo, która rozpoczęła się w social mediach miała nieprawdopodobny zasięg, a do bycia obiektem przemocy seksualnej przyznało się kilkanaście milionów kobiet. To właśnie dla nich gwiazdy zdecydowały się na ten krok. Ich czarne stroje były znakiem solidarności i wsparcia dla wszystkich kobiet, które doświadczyły horroru związanego z byciem wykorzystaną.

Hashtagi #TimesUp i #OnSundayWeWearBlack, które królowały w social mediach miały stanowić formę poparcia, nagłośnić istnienie problemu i dać wyraźny znak, że kobiety nie będą więcej tolerowały podobnych zachowań. Inicjatywa kobiet ze świata filmu, telewizji i mody, którą zawiązano 2 stycznia odnosiła się jednak nie tylko do problemu, jakim jest przemoc seksualna, ale również do niesprawiedliwości jaka dotyka płeć piękną w innych dziedzinach życia. Mężczyźni obecni na gali na znak solidarności z kobietami nosili przypinki z hasłem TimesUp wpięte w kieszonki smokingów i marynarek.

Na imprezie obecne były również największe aktywistki, które walczą o prawa kobiet każdego dnia. Przybyły na Złote Globy jako osoby towarzyszące między innymi Meryl Streep czy Emmie Watson, zapalonej feministce. Obecne były Ai-Jen Poo, Monica Ramirez, Marai Larasi i Tarana Burke.

Wśród gwiazd, które miały na sobie czerń podczas 75 rozdania Złotych Globów były między innymi Angelina Jolie, Jennifer Aniston czy Nicole Kidman.

Złote Globy 2018: Angelina Jolie oczarowała na czerwonym dywanie. Przyszła na galę w towarzystwie eleganckiego przystojniaka!

Złote Globy 2018: Jennifer Aniston nie pozowała na ściance. Kompletnie odmieniona aktorka pojawiła się dopiero na samej gali i zachwyciła wszystkich

https://jastrzabpost.pl/newsy/zlote-globy-2018-lista-zwyciezcow-kto-wygral-zlote-globy_619085.html


Złote Globy 2018: #TimesUp #OnSundayWeWearBlack

Złote Globy 2018: #TimesUp #OnSundayWeWearBlack

Złote Globy 2018: #TimesUp #OnSundayWeWearBlack

Złote Globy 2018: #TimesUp #OnSundayWeWearBlack

Złote Globy 2018: #TimesUp #OnSundayWeWearBlack

Złote Globy 2018: #TimesUp #OnSundayWeWearBlack

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×