Robert na galę Złotej Piłki ściągnął całą rodzinę. Była nawet jego mama. Kreacją wyróżniała się na tle reszty Lewandowskich

Rodzina Roberta Lewandowskiego – Złota Piłka 2021

Robert Lewandowski pojawił się na gali Złotej Piłki w towarzystwie rodziny. Nie mogło zabraknąć jego matki – Iwony. Jak wyglądała?

Gala Złotej Piłki 2021 zakończyła się zwycięstwem Lionela MessiegoRobert Lewandowski musiał się obejść smakiem – zajął drugie miejsce. Z takim werdyktem nie zgadzają się tysiące fanów RL9 z całego świata. Pod postem Roberta, w którym pochwalił się zajęciem drugiego miejsca, posypał się szereg komentarzy. Jego kibice pisali m.in.:

  • Ty jesteś prawdziwym zwycięzcą.
  • To śmieszne. Robert, ty powinieneś wygrać.
  • Zostałeś okradziony z nagrody.
  • Messi, oddaj Złotą Piłkę.
  • Prawdziwy i jedyny zwycięzca.
  • To niesprawiedliwe. Tak nie powinno być.

W tym temacie wypowiedzieli się też sportowi eksperci. Dziennikarz Maciej Iwański powiedział:

Tyle osób z piłkarskiej światowej czołówki popierało Roberta i uznało wynik za kontrowersyjny, co mówi samo za siebie. Być może Robert będzie najbardziej znanym piłkarzem, który nie otrzymał Złotej Piłki, choć powinien. Myślę, że nie sprawi to, że będzie piłkarzem niespełnionym, choć na pewno chciałby otrzymać nagrodę bardziej prestiżową od tej, którą dostał w poniedziałek w Paryżu.

Jednocześnie podkreślił, że nie uważa tej gali za porażkę naszego rodaka.

Podkreślam: dla mnie ten wieczór był wielkim zwycięstwem Roberta, bo pokazał to, co jest jego wielką siłą, czyli wizerunek takiego piłkarza, który jest nie tylko profesjonalny, ale również cechuje go szacunek do wszystkich. Ten szacunek oddał mu Leo Messi, który zdominował futbol w ciągu ostatniej dekady, gdy odbierał swoją nagrodę. To wybrzmiało na całym świecie – dodał.

Robert nie pojawił się na gali samemu. Towarzyszyła mu rodzina – żona Anna Lewandowska, siostra Milena Lewandowska-Miros i matka Iwona Lewandowska.

Mama Roberta Lewandowskiego zadała szyku na gali Złota Piłka 2021

Anna Lewandowska ubrała na galę błyszczącą kreację domu mody Dolce & Gabbana. Milena postawiła na damski smoking. Absolutnym hitem okazał się jednak strój pani Iwony Lewandowskiej. Mama Roberta włożyła szaroniebieski komplet – spodnie, koszulę i marynarkę, co sprawiło, że wyglądała naprawdę elegancko, a przy tym mocno wyróżniała się na tle reszty familii, która postawiła na ciemne kreacje. Strój pani Iwony stanowi kreację autorstwa Macieja Zienia. Seniorka rodu do kostiumu dobrała naszyjnik i pierścionki.

Iwona Lewandowska cieszy się bardzo dobrymi relacjami z synem. Mama często spędza czas z Robertem, jego żoną i ich dziećmi. Latem tego roku odwiedziła ich w słonecznej Hiszpanii.  Już wtedy zauważyliśmy, że Anna coraz bardziej przypomina teściową! Kobiety od dłuższego czasu mają podobny kolor włosów i podobne fryzury. Też to zauważyliście?

Więcej zdjęć pani Iwony zobaczycie w naszej galerii. Ojciec Roberta, Krzysztof, niestety nie doczekał rozwoju kariery syna. Zmarł z powodu choroby nowotworowej w 2006 roku.

W marcu 2006 r. przeszedł operację, wyszedł ze szpitala, ale był bardzo słaby. Robert tego dnia pojechał do mieszkania w Warszawie. Tymczasem wieczorem Krzysztof zasnął, ale zdziwiło mnie, że nie pochrapuje, jak miał w zwyczaju. Gdy weszłam do pokoju, był już siny. Wezwałam pogotowie, ale ci się nie spieszyli, wiedzieli, że to koniec. Dobrze, że Roberta nie było wtedy w domu. Córka bardzo mocno przeżyła tamten wieczór. O wszystkim powiedziałam synowi dopiero następnego dnia. Tego dnia miał bardzo ważny turniej – Iwona powiedziała w jednym z wywiadów.

Pan Krzysztof na pewno byłby dumny ze sportowych sukcesów syna.


Iwona, Robert, Milena i Anna Lewandowscy

Robert Lewandowski i Iwona Lewandowska

TeleKamery2020: Iwona Lewandowska

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×