Członkowie zespołu PIERSI spotkali się w sądzie z Pawłem Kukizem. Poseł idzie na wojnę z grupą, której był liderem przez prawie 30 lat!

Paweł Kukiz i zespół PIERSI

Paweł Kukiz i zespół PIERSI

Paweł Kukiz domaga się zaprzestania działalności zespołu PIERSI

Paweł Kukiz w latach 1984-2012 był liderem zespołu PIERSI, który odnosił ogromne sukcesy sprzedażowe. Dwa lata temu odłączył się od kolegów z grupy i rozpoczął karierę solową. Rozstali się w przyjaźni. Wokalista życzył zespołowi dalszych sukcesów i wyraził chęć współpracy.

Wszystko było dobrze do momentu, kiedy Kukiz wszedł do polityki. Zablokował wtedy wydanie kolejnej płyty PIERSI pt. „Płyta jarmarczno-rockowa”. Miało to miejsce w trakcie kampanii wyborczej, jednak zespół milczał na ten temat, bo nie chciał być posądzony o udział w kampanii wyborczej.

Nasz były kolega, obecnie poseł Paweł Kukiz, wniósł sprawę do Sądu o prawo do nazwy, nazwy PIERSI, którą to przypominamy w roku 2012 zostawił i życzył nam powodzenia w kontynuacji pracy właśnie pod tą nazwą. W ślad za powództwem Sądowym otrzymaliśmy zakaz wydawnictw płytowych pod nazwą PIERSI do momentu zakończenia rozprawy. Celowo nie ujawnialiśmy tej informacji w czasie kampanii wyborczej, aby nikt nie posądzał nas o chęć zaszkodzenia Pawłowi Kukizowi, wpływania w jakikolwiek sposób na Jego wizerunek. Dziś jesteśmy już po wyborach. Wynik znamy, wiemy kto będzie tworzył nowy system, nowy ład i porządek, a komu pozostanie artystyczna walka z nowym systemem – czytamy

Miesiąc później miała miejsce rozprawa sądowa. Oskarżycielem był Kukiz. Członkowie zespołu nie sądzili, że sprawy zajdą tak daleko i próbowali dogadać się z politykiem. Ten jednak nie daje za wygraną – wciąż żąda zaprzestania wydawania płyt pod nazwą PIERSI. Muzycy chcieli ją zmienić, ale okazało się to niemożliwe.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie ciepłe słowa i porady. Niestety nie jest to takie proste jakby się wydawało zmienić nazwę. Z pewnością nie można zmienić na podobnie brzmiącą czyli „Pierwsi” i tym podobne. Jest to zabronione. Zresztą niech Sąd rozstrzygnie sprawę raz na zawsze. My przychodząc na pierwszą rozprawę, byliśmy nastawieni na ugodę, jak chłopy chcieliśmy pójść na browar i się dogadać. Niestety usłyszeliśmy od strony oskarżającej, że nie ma takiej możliwości. Zatem wszystko w rękach Sądu. Nazwa PIERSI jest nasza i nikt nie może się nią posługiwać bez naszej zgody. Dobrze jakby o tym wszyscy pamiętali – napisali na stronie zespołu

Po czyjej jesteście stronie w tym konflikcie?

Paweł Kukiz i zespół PIERSI w sądzie

Paweł Kukiz i zespół PIERSI w sądzie

Paweł Kukiz

Paweł Kukiz

Zespół PIERSI

Zespół PIERSI


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×