Zespół Bracia rozpadł się po 20 latach! Krzysztof Cugowski jest oburzony: „To błąd”

Zespół Bracia rozpadł się

Zespół Bracia rozpadł się

Zespół Bracia rozpadł się. Wojciech i Piotr Cugowscy zdradzili powody zakończenia wspólnej działalności. Co na to ich ojciec, Krzysztof Cugowski?

Bracia Cugowscy postanowili rozpocząć kariery solowe. Ich ostatnia płyta Zmienić zdarzeń bieg najprawdopodobniej miała proroczy tytuł. Zdarzeń bieg rzeczywiście się zmienił. Nie wiemy co takiego się wydarzyło, ale wiadomo, że od kilku miesięcy każdy z braci działa na własną rękę.

Zespół Bracia rozpadł się. Dlaczego?

Jakiś czas temu Wojtek Cugowski przyznał:

Bez przerwy dostaję pytania odnośnie zespołu Bracia, powiem więc tylko tyle bez wchodzenia w szczegóły: działalność zespołu została zawieszona na czas nieokreślony z początkiem 2019 roku. Czas na nowe wyzwania i nową muzykę.

Ale w najnowszym wywiadzie dla PAP Life muzyk mówi dosadniej:

Zespół na obecną chwilę nie istnieje, zawiesiliśmy działalność i nie wiem, kiedy i czy w ogóle będziemy jeszcze razem grali.

A Piotr Cugowski, który niedawno wydał swoją solową płytę zatytułowaną 40, o rozstaniu z bratem mówi tak:

 Jest to zawieszenie działalności na czas solowych wypowiedzi każdego z nas. Czy wrócimy do tego kiedyś, nie potrafię dziś powiedzieć.

Bracia

Bracia

Co dalej z Braćmi Cugowskimi?

Zarówno Wojtek jak i Piotr mają solowe plany. Piotr nie zamierza kończyć drogi, którą rozpoczął ostatnim albumem wydanym na czterdzieste urodziny, z kolei Wojtek jest w trakcie prac nad swoją płytą. Panowie nie planują także wznawiania projektu Cugowscy, w którym występowali wspólnie z ojcem, Krzysztofem Cugowskim.

To było jednorazowe przedsięwzięcie. Mamy obaj swoje plany, tak jak ojciec, który ma własny zespół. Ale cieszymy się bardzo, że płyta „Zaklęty krąg” powstała i została tak dobrze przyjęta. Ona musiała się przydarzyć. Rozmawialiśmy o niej wiele razy, nie śpiesząc się, by nie było zarzutu, że ktoś od kogoś odcina kupony. Zdarzyła się w odpowiednim momencie, po dużym sukcesie płyty Braci i zakończeniu współpracy ojca z Budką Suflera. Chcieliśmy zrobić ją dla siebie, by ją można było postawiać na półce i do niej z przyjemnością wracać. To jest taka przygoda, która nam trzem się po prostu należała – mówił Piotr Cugowski w rozmowie z Onetem.

Bracia

Bracia Cugowscy

Krzysztof Cugowski o rozpadzie zespołu Bracia

Krzysztof Cugowski, choć sam odszedł z zespołu Budka Suflera, nie jest zadowolony z decyzji swoich synów.

Oni w ogóle mnie nie słuchają. Powtarzałem im, że rozwalenie ich zespołu to błąd, ale cóż, ja też nie słuchałem w kilku sytuacjach swoich rodziców, tak już jest.

Ale jak pokazuje historia, wiele zespołów się rozpadało, a potem reaktywowało. Jak będzie z Braćmi? Czas pokaże.


Bracia Cugowscy z tatą - Polsat SuperHit Festiwal

Bracia Cugowscy z tatą - Polsat SuperHit Festiwal

Bracia

Bracia

Bracia Cugowscy

Bracia Cugowscy

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×