Szukaj

ZUS wyliczył głodową emeryturę gwieździe disco polo. Ile otrzyma zarabiający miliony Zenek Martyniuk?

Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk

ZUS wyliczył emeryturę gwieździe disco polo Sławomirowi Świerzyńskiemu z Bayer Full. Jest to kwota wołająca o pomstę do nieba - zarabiający krocie artyści z branży mogą liczyć na głodowe świadczenia. Ile dostanie Zenek Martyniuk?

O emeryturach, jakie wylicza Polakom ZUS, krążą już legendy. Najbardziej odczuwają to przedstawiciele tak zwanych wolnych zawodów. Niejednokrotnie już gwiazdy, które kończyły pracę, mówiły o tym, że ich wypracowane przez lata wynagrodzenie jest wręcz głodowe.

Nie milkną echa wywiadu Sławomira Świerzyńskiego, lidera Bayer Full, który publicznie ujawnił, jaką emeryturę wyliczył mu ZUS. Jest to zaledwie 386 zł. Według obowiązującego w Polsce prawa, jeśli wysokość wypracowanej emerytury nie sięga 700 zł, to i tak otrzymuje się ją w tej kwocie.

Dostałem pisemko, w którym ZUS po 37 latach płacenia wymaganych stawek gwarantuje mi 386 zł emerytury. Nie mogłem w to uwierzyć. Moja żona się śmiała, że nawet łódki nie zatankuję za te pieniądze, nie mówiąc już o samochodzie – mówił w Super Expressie.

A jak powszechnie wiadomo, Świerzyński jest jedną z największych gwiazd disco polo.

Na jaką emeryturę może liczyć Zenek Martyniuk?

Obecnie jest jednak czas Zenona Martyniuka. To on za koncertach zarabia krocie. Jeżeli chcemy, aby uraczył nas występem w naszej dyskotece lub klubie, będziemy musieli zapłacić nawet 15 tysięcy złotych, natomiast jeżeli w grę wchodzi koncert plenerowy, stawka wynosi 25 tysięcy złotych. Za koncert sylwestrowy w Dwójce miał skasować 70 tysięcy złotych. W 2019 roku miał zarobić 4 miliony złotych. Robi wrażenie?

WP Gwiazdy zapytała także Zenka Martyniuka.

Nie dostaję żadnych pisemek. Tak naprawdę nie interesowałem się tym. Ja co miesiąc opłacam składkę w wysokości 4 tys. zł, ale na szczęście na razie sporo koncertuję i nie mam zamiaru iść na emeryturę. Zobaczymy, jak będzie, jak przyjdzie na to czas – powiedział.

4 tysiące złotych składki miesięcznie to znaczna kwota, zwłaszcza że średnio suma, którą płacą przedsiębiorcy to około 1200 zł miesięcznie. Suma robi wrażenie. Zwłaszcza że emerytura z ZUS może po wyliczeniach być nawet kilkukrotnie niższa.


Zenek Martyniuk - Festiwal Weselnych Przebojów - Mrągowo 2020

Zenek Martyniuk - Festiwal Weselnych Przebojów - Mrągowo 2020

Edyta Górniak i Zenek Martyniuk

Edyta Górniak i Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk gwiazdą nowej kampanii reklamowej. Zarobił milion złotych

Zenek Martyniuk gwiazdą nowej kampanii reklamowej. Zarobił milion złotych

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×