Szukaj

Nagle zrobiło się głośno o Marzannie. Niewielu znało sekret Zenka Martyniuka

Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk

Zenek Martyniuk już dawno został okrzyknięty przez wszystkich królem muzyki disco-polo. Kariera wokalisty nabrała rozpędu po wykonaniu utworu Przez Twe oczy zielone. Kto jest autorem tego wielkiego hitu?

Zenek Martyniuk w show-biznesie obecny jest od lat. Gwiazdor disco-polo swoją karierę zaczynał w zespole Akcent, by później zdecydować się na solowe występy. Jest on jednym z najpopularniejszych wokalistów w kraju. Chociaż nazywany jest królem disco-polo, to jego twórczość już dawno wkroczyła na salony. Nie ma w naszym kraju imprezy muzycznej, która mogłaby się odbyć bez jego udziału. Nikt nie wyobraża sobie zwłaszcza imprezy sylwestrowej, na której nie zaśpiewałby swoich największych hitów.

Ludzie uwielbiają nie tylko jego twórczość, ale także samego artystę. Chcą dowiedzieć się jak najwięcej o jego życiu prywatnym. O artyście powstała już nie tylko książka biograficzna, ale także pełnometrażowy film o jego losach. Premiera filmu Zenek odbyła się 14 lutego 2020, głównego bohatera zagrali Jakub Zając i Krzysztof Czeczot. Zenek regularnie pojawia się w programach telewizyjnych, udziela wywiadów, a ostatnio został także zaangażowany do kampanii reklamowej sieci sklepów Media Markt.

Kto napisał piosenkę Przez Twe oczy zielone?

Zenek Martyniuk na swoim koncie ma niezliczoną ilość hitów. Gwiazdorowi największą popularność przyniósł jednak jego wielki hit Przez Twe oczy zielone. Teledysk do tego utworu również odniósł ogromny sukces, zostając drugim klipem do polskiej piosenki, który przekroczył próg 100 mln wyświetleń w serwisie YouTube. Niedawno w mediach pojawiła się informacja, że tekst utworu znalazł się nawet w podręcznikach języka polskiego dla szóstoklasistów. Z tej okazji zrobiło się głośno o autorce utworu.

W rozmowie z dziennikiem Fakt Zenek Martyniuk zdradził, kto jest autorem sukcesu tej piosenki.

Teksty moich piosenek są bardzo mądre, bo ich autorką jest Marzanna Zrajkowska.

Marzanna Zrajkowska jest artystką pochodzącą z Białegostoku. W 2003 roku zakończyła ona swoja własną karierę wokalną i postanowiła zająć się tylko i wyłącznie tworzeniem tekstów dla innych wykonawców. Jak powstawał największy hit Zenka Przez Twe oczy zielone?

Tę piosenkę pisałam dość długo. Jednego dnia próbowałam i nic mi nie wychodziło, więc skreślałam, chowałam tekst do szuflady, a potem znowu do niego wracałam. Muszę przyznać, że nad tą piosenką napracowałam się chyba najbardziej – mówi Zrajkowska w jednym z wywiadów.

Jej trud i poświęcenie włożone w stworzenie tego utworu bardzo się opłacił. Dzięki wielkiemu przebojowi Zenek już na zawsze zapisał się w historii polskiej muzyki.


Zenek Martyniuk - Festiwal Weselnych Przebojów - Mrągowo 2020

Zenek Martyniuk - Festiwal Weselnych Przebojów - Mrągowo 2020

Zenek Martyniuk na koncercie

Zenek Martyniuk na koncercie

Zenek Martyniuk z mamą, żoną i siostrą

Zenek Martyniuk z mamą, żoną i siostrą

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×