Wirtualna Polska

Gwiazdy i przyjaciele pożegnali Bogusława Kaczyńskiego

Gwiazdy i przyjaciele pożegnali Bogusława Kaczyńskiego

Pogrzeb Bogusława Kaczyńskiego

Zdjęcia z pogrzebu Bogusława Kaczyńskiego

Wirtualna Polska

Dzisiaj o godzinie 14.40 pożegnano Bogusława Kaczyńskiego. Pogrzeb miał charakter państwowy. Ciało melomana spoczęło w Alei Zasłużonych na Starych Powązkach w Warszawie obok grobu Jana Kiepury, którego był wiernym fanem. Ceremonia była bardzo uroczysta. Uczestniczyli w niej przyjaciele i rodzina zmarłego, a urnie z prochami towarzyszyła asysta honorowa Wojska Polskiego.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Wydaliśmy zgodę na pogrzeb państwowy, czyli jesteśmy jego współorganizatorami. Skontaktował się z nami pełnomocnik zmarłego i wystąpił z prośbą, by był to właśnie pogrzeb państwowy. We wtorek pani premier Beata Szydło podpisała stosowne dokumenty. Była sugestia, by ceremonii towarzyszyła asysta wojskowa, i jak najbardziej zgodziłem się na to. Dla nas to było oczywiste, kiedy tylko dowiedziałem się o śmierci pana Kaczyńskiego – powiedział Super Expressowi wicepremier i minister kultury Piotr Gliński

Na pogrzebie Bogusława Kaczyńskiego zaśpiewał tenor Tadeusz Szlenkier i śpiewaczka Barbara Kubiak. Wśród przyjaciół którzy towarzyszyli mu w ostatniej drodze byli m.in.: Olgierd Łukaszewicz, Piotr Gliński i Barbara Wachowicz.

Cały majątek po zmarłym trafi na konto fundacji Orfeo, której założycielem był zmarły krytyk muzyczny.

Zobacz: Bliski przyjaciel Bogusława Kaczyńskiego: „Wybrał spośród wielu młodzieńców”

Pogrzeb Bogusława Kaczyńskiego. Zdjęcia z ceremonii

Pogrzeb Bogusława Kaczyńskiego. Zdjęcia z ceremonii


Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×