Szukaj
Szukaj
Dziś wtorek, 24.04.2018

Krakowscy bezdomni wspominają Zbigniewa Wodeckiego. Od tej strony nie znaliśmy wybitnego muzyka

Zbigniew Wodecki pogrzeb gwiazdy zdjęcia


Bezdomni wspominają Zbigniewa Wodeckiego

Pogrzeb Zbigniewa Wodeckiego odbył się 30 maja o godzinie 12. Wiele osób przybyło na uroczystości pogrzebowe, aby pożegnać wspaniałego kompozytora. Dziś jednak nie tylko wielcy polskiego show-biznesu dzieli się wspomnieniami na jego temat.

Muzyk, choć mieszkał na warszawskiej Ochocie, pochodził z Krakowa. Tam też z wyróżnieniem ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. W. Żeleńskiego przy ulicy Basztowej. Związany był z kabaretem Piwnica pod Baranami, z zespołem Anawa oraz z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. Często bywał w Krakowie, do którego miał wielki sentyment. Wiele razy przechadzał się ulicami Krakowa, na których zwykle nie brakuje bezdomnych. O nich muzyk także nie zapominał, dziś to oni pamiętają o nim:

Pan Wodecki to był piękny człowiek. Z dala go widzieliśmy z kolegami, tej jego grzywy nie sposób było nie zauważyć. Do tego postawny, uśmiechnięty. Jak z żoną i córką szedł – piękne kobiety – to zawsze obie miały w dłoniach czerwone róże. On nas też z dala widział, podszedł, zagadał, zapytał jak się mamy. I zawsze ręką do kieszeni sięgnął, a tam już miał odłożone drobne. No fantastyczny gość, wielkie serce – wspominają

Takiego go zapamiętajmy…

Tak prezydent Andrzej Duda pożegnał Zbigniewa Wodeckiego: „Z wielkim żalem przyjąłem wiadomość o jego śmierci…”

Zbigniew Wodecki nie żyje

Zbigniew Wodecki nie żyje

Zbigniew Wodecki w Sopocie - 2016 rok

Zbigniew Wodecki

Nieśmiertelny przebój Zbigniewa Wodeckiego to…Komentarzy: 0


Dodaj komentarz
×