Katastrofa prywatnego samolotu w okolicach Zielonej Góry. Maszyna stanęła w płomieniach. Znany milioner nie żyje

Zbigniew Kuczma nie żyje, fot. screen YouTube

Zbigniew Kuczma nie żyje, fot. screen YouTube

W Przylepie pod Zieloną Górą doszło do tragedii. Prywatny samolot rozbił się podczas próby lądowania. Na pokładzie znajdował się znany milioner.

W niedzielę w okolicach Zielonej Góry doszło do dramatycznych wydarzeń. Prywatny samolot roztrzaskał się podczas nieudanej próby lądowania. Zginął znany, polski milioner, który znajdował się na pokładzie. Do mediów przedostają się nowe szczegóły zdarzenia.

Mówi się, że pilot już po starcie alarmował, że maszyna ma problemy techniczne. Chociaż zawrócił w kierunku lotniska, było zbyt późno, by zapobiec tragedii. Awionetka spadła na płytę lotniska, chwilę później stanęła w ogniu:

Niewielki, dwumiejscowy samolot zaliczany do maszyn ultralekkich spadł na płytę lotniska i stanął w płomieniach. Pilotujący go mężczyzna zginął na miejscu, a sam samolot uległ całkowitemu zniszczeniu – podaje businessinsider.com.

Zbigniew Kuczma nie żyje. Zginął znany milioner

Na pokładzie samolotu znajdował się 71-letni Zbigniew Kuczma, znany polski milioner. Przez wiele lat był związany ze spółką cinkciarz.pl., czyli popularnym kantorem internetowym. Bardzo długo zasiadał w zarządzie spółki, w ostatnich latach koncentrował się jednak na handlu nieruchomościami.

Śmierć milionera w rozmowie z portalem money.pl potwierdził wiceprezes cinkciarz.pl, Piotr Kiciński:

To bardzo nieoczekiwana informacja. Tym bardziej niewytłumaczalna, że był doskonałym pilotem z ogromnym doświadczeniem. Zbigniew był człowiekiem bardzo otwartym, entuzjastycznym, pozytywnym, pogodnym. Był duszą towarzystwa. Tego brakuje w dzisiejszym świecie społecznym i biznesowym.

Na ten moment specjaliści nie zabrali głosu na temat przyczyn wypadku. W tej sprawie jest prowadzone śledztwo przez Państwową Komisję Badań Wypadków Lotniczych. Okoliczności tego zdarzenia bada także policja i prokuratura.

Kim był Zbigniew Kuczma?

Kuczma z zawodu był inżynierem budowlanym. Przez kilka lat pracował w państwowym przedsiębiorstwie, później znalazł zatrudnienie w prywatnej firmie. Zbigniew przez lata był związany ze spółką cinkciarz.pl, która wspiera polskich sportowców. Przegląd Sportowy podaje, że m.in. była ona głównym sponsorem żużlowego Falubazu Zielona Góra. Od 2015 roku sponsoruje amerykański klub koszykarski uczestniczący w rozgrywkach ligi NBA, Chicago Bulls.

Kuczma był pilotem z niemałym doświadczeniem. Od ponad 30 lat był członkiem Aeroklubu Ziemi Lubuskiej. Zdobył licencję szybową i samolotową turystyczną.


Zbigniew Kuczma nie żyje, fot. screen YouTube

Zbigniew Kuczma nie żyje, fot. screen YouTube

Zbigniew Kuczma nie żyje, fot. screen YouTube

Zbigniew Kuczma nie żyje, fot. screen YouTube

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×