Zbigniew Boniek zabrał głos w sprawie wczorajszego meczu i zasłabnięcia Christiana Eriksena. Nie kryje swojego oburzenia

Zbigniew Boniek

Zbigniew Boniek

Podczas meczu Danii i Finlandii doszło do dramatycznych wydarzeń. Christian Eriksen miał atak serca na murawie. Po trwającej ponad godzinę przerwie UEFA wznowiło mecz. Jak tę decyzję komentuje Zbigniew Boniek?

Początek Euro 2020 nie rozpoczął się niestety szczęśliwie dla piłkarza reprezentacji Dani. We wczorajszym meczu Christian Eriksen nagle pod koniec pierwszy połowy upadł na murawę. Piłkarz w biegu stracił przytomność. Natychmiast obok niego pojawili się koledzy z drużyny, którzy starali się przywrócić mu funkcje życiowe. Mecz został przerwany i rozpoczęła się dramatyczna walka o to, by odzyskał przytomność. Na boisku niemal natychmiast pojawił się zespół lekarzy. Zawodnik długo nie odzyskiwał przytomności, a cały stadion, oraz kibice zgromadzeni przed telewizorami wstrzymywali oddech na wieści o jego stanie zdrowia.

Piłkarz otrzymał tlen i na noszach opuścił stadion w Kopenhadze, skąd został przewieziony karetką do szpitala. Kibice byli świadkami wielu łez, które polały się z oczu jego kolegów z drużyny. Przy ukochanym na boisku pojawiła się także jego zrozpaczona partnerka, którą starali się uspokoić inni piłkarze.

Zbigniew Boniek komentuje wznowienie meczu Dania -Finlandia na Euro 2020

Zawodnicy oraz trenerzy obydwu drużyn przeżyli wczoraj ogromny stres. Pomimo tego jednak UEFA zadecydowała, aby po tym jak Eriksen trafił do szpitala wznowić spotkanie. Mecz został rozegrany ze sporym opóźnieniem. Ostatecznie drużyna Finlandii wygrała 1-o z Duńczykami. Dla wielu kibiców decyzja o dalszej grze wobec tego co się stało, wydawało się bardzo kontrowersyjna. Głos w sprawie postanowił zabrać Zbigniew Boniek, który wspomniał o innych sportowcach mających problemy z sercem.

Sportowcy nie są odizolowani od rzeczywistości i mają podobne problemy jak normalni ludzie. Pamiętajmy o Kamili Skolimowskiej, piłkarzu Casillasie czy naszym młodym zawodniku Patryku Dziczku, który miał problem na boisku we Włoszech. Według mojej wiedzy Eriksen przeszedł wszystkie badanie, jakie robi piłkarz zawodowy, nie miał COVIDU ani innych problemów. Dzisiaj najważniejsze jest, że wróci do normalnego życia, a czy dalej będzie grał w piłkę, to drugorzędna sprawa. Wszyscy wczoraj przeżyliśmy ciężkie chwile – cytuje Bońka portal wp.pl.

Mecz był kontynuowany po ponad 1,5 godzinnej przerwie, gdy wiadomo było, że stan pomocnika reprezentacji Danii jest stabilny. Miał on się połączyć z kolegami z drużyny i mówić, żeby dokończyli spotkanie. Nie zgodził się także z falą krytyki, która po tej decyzji spadła na UEFA.

Szkoda, że niektórzy spekulowali i wygadywali głupoty do samego wieczora. Jeśli ktoś chce mówić do ludzi, to powinien wiedzieć, co w każdej sytuacji ma powiedzieć. Narzekanie na UEFA, że ponoć komuś kazała grać to bzdety. Piłkarze wyszli na boisko po tym, jak rozmawiali przez Facebook z Eriksenem, który powiedział, że żyje i najlepsze wyjście będzie takie, żeby grali. Po tym podjęto decyzję. Też kiedyś mi się zdarzyło, że musiałem wyjść na boisko w 30 minut po tym, jak zginęło 39. ludzi na stadionie, a dwanaście godzin później musiałem zagrać inny mecz na drugim końcu Europy. Ludzie dojrzali muszą sobie poradzić z takimi rzeczami – skomentował Zbigniew Boniek.

Były reprezentant Polski podzielił się także własnymi trudnymi doświadczeniami z boiska. Sam w przeszłości po traumatycznych wydarzeniach musiał dokończyć mecz. Przyznał, że sportowcy powinni radzić sobie z takimi rzeczami.


Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Euro 2020 - Chrisian Eriksen stracił przytomność

Komentarze

  • hab pisze:

    „Duński selekcjoner oskarżył europejskich oficjeli o kłamstwo! Według niego decyzja o dokończeniu meczu tego samego dnia nie leżała w gestii obu reprezentacji. – Całkowicie błędne jest przekonanie, że to my przyszliśmy i powiedzieliśmy, że chcemy kontynuować grę jako jedyną opcję”?! Boniuś na każde zawołanie ma kłamstwa w rękawie, niczym Szu asy.

  • Gość pisze:

    Taki lajf kogo to obchodzi jak mawia klasyk albo grasz albo wypierd..laj na twoje miejsce jest pełno innych przynajmniej w afryce dowiedziełi sie ze jest euro ale jak chcą to mogą odwołac a zresztą po co w ogóle grają jak moźna lezeć i pachnieć nawet jak zestrzelą repre nikt sie nie przejmie oprócz darmozjadów które przyjdą bo kase de za vu i to tyle

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×