Szukaj

Kate i William przez 10 lat skrywali przed światem zaręczynowy sekret. Dopiero teraz go zdradzili

Księżna Kate i książę William

Księżna Kate i książę William

Księżna Kate i książę William zaręczyli się 10 lat temu. Po latach następca tronu zdradził sekret, o którym dotychczas wiedzieli tylko jego najbliżsi. Okazuje się, że syn Karola i Diany to niezły romantyk.

16 listopada 2010 roku oficjalnie ogłoszono zaręczyny drugiego pretendenta w kolejce do brytyjskiego tronu – księcia Williama i jego wieloletniej dziewczyny – Kate Middleton.

Narzeczeni po ogłoszeniu wspaniałych wieści wyszli do mediów, aby pozować do zdjęć i odpowiedzieć na kilka pytań zebranych dziennikarzy w St James’s Palace, wtedy okazało się, że książę podarował swojej wybrane pierścionek, który niegdyś należał do jego matki – księżnej Diany.

Być może rozpoznaliście, to pierścionek zaręczynowy mojej matki. Jest on oczywiście bardzo ważny dla mnie i Kate jest również dla mnie bardzo ważna. Chciałem sprawić, by jej nie ominął ten dzień, te uczucia i fakt, że spędzimy razem z Kate resztę naszego życia – powiedział William.

Księżna Diana granatowy szafir otoczony 14 małymi diamentami dostała w lutym 1981 roku od księcia Karola. Od momentu zaręczyn księżnej Walii wartość pierścionka szacowana jest na ok. 35 tys. funtów.

Kate i William podczas swojego pierwszego telewizyjnego wystąpienia po ogłoszeniu oświadczyn byli bardzo oszczędni w słowach. Książę Cambridge w rozmowie z dziennikarzem Tomem Bradbym zdradził tylko, gdzie poprosił Kate o rękę.

Rozmawialiśmy przez jakiś czas o małżeństwie, więc nie była to ogromna niespodzianka. Zabrałem ją w przyjemne miejsce w Kenii i się oświadczyłem.

Jego ukochana dodała:

To było bardzo romantyczne. W tym miejscu jest prawdziwy romantyzm.

Okazuje się, że Kate mówiąc o romantycznych zaręczynach miała na myśli coś więcej niż tylko otoczenie w jakim powiedziała „tak”.

Zaręczyny Kate i Williama: nowe fakty

Niespełna 10 lat później poznaliśmy fakty na temat zaręczyn Kate i Williama. Podczas przyjęcia wyprawionego w pałacu Buckingham z okazji szczytu inwestycyjnego Wielkiej Brytanii i Afryki, z ust księcia padły zaskakujące słowa.

William opowiedział, dlaczego Czarny ląd w jego sercu zajmuje tak szczególne miejsce. Wówczas wyznał, że prosząc Kate o rękę, uklęknął przed nią dokładnie o północy.

To miejsce, w którym mój ojciec zabrał mojego brata i mnie krótko po śmierci naszej matki. A decydując, gdzie najlepiej oświadczyć się Kate, nie mogłem wymyślić lepszego miejsca niż Kenia, by uklęknąć przed nią na jedno kolano przed rozpoczęciem nowego dnia.

William przyznał, że z całą rodziną chciałby zwiedzić kolejne miejsca w Afryce.

Wraz z Kate rozmawialiśmy dziś z kilkoma z was tutaj. Mamy nadzieję odwiedzić w przyszłości wiele innych krajów i podzielić się naszą wzajemną miłością do waszego kontynentu z naszymi dziećmi.


Zaręczyny księżnej Kate i księcia Williama

Zaręczyny księżnej Kate i księcia Williama

Sukienka księżnej Kate na zaręczynach - 2010 rok

Sukienka księżnej Kate na zaręczynach - 2010 rok

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate po księżnej Dianie

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate po księżnej Dianie

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×