Szukaj

Dziennikarka TVP rzuciła papierami. Poszło o Strajk Kobiet. „Dziś złożyłam rezygnację”

Dziennikarka TVP odeszła z pracy

Dziennikarka TVP odeszła z pracy

Strajk Kobiet otwarcie poparła kolejna dziennikarka TVP. Tak bardzo nie spodobała się jej postawa pracodawcy, że postanowiła złożyć wypowiedzenie. O wszystkim poinformowała na Instagramie.

22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. Społeczeństwo wprowadzone zmiany, które lada dzień zostaną wcielone w życie, przyjęło z wielkim oburzeniem. Mimo panującej pandemii koronawirusa tysiące, jak nie miliony ludzi od niespełna tygodnia codziennie wychodzi na ulice i bierze udział w protestach. W social mediach pojawiło się mnóstwo wpisów i zdjęć oznaczonych czerwoną błyskawicą – symbolem Strajku Kobiet.

W pikietach biorą również udział gwiazdy, które w ostatnim czasie zdobywają się na mocne słowa. Podczas marszów można było spotkać m.in. Joannę Koroniewską, Maję Ostaszewską i Annę Muchę. Coraz częściej decyzji TK sprzeciwiają się także dziennikarze Telewizji Publicznej. Jeden z prezenterów TVP Info wygłosił na wizji odważne oświadczenie, o którym pisaliśmy tutaj.

Strajk Kobiet: Dziennikarka TVP odeszła z pracy

Ostatnio dosadny wyraz swoim poglądom dała Żaneta Rosińska. Dziennikarka poznańskiego oddziału TVP nie zgadza się z postawą prezentowaną przez swojego pracodawcę. W niedzielę na jej prywatnym profilu na Facebooku pojawiło się zdjęcie, które opatrzone zostało słynną, czerwoną błyskawicą. Dzisiaj kobieta na Instagramie poinformowała, że zakończyła współpracę z TVP:

Dziś złożyłam rezygnację z pracy w TVP 3 Poznań. Obowiązuje mnie jeszcze miesięczny okres wypowiedzenia.
Cieszę się, że mogłam tam poznać osoby, których poglądy są podobne do moich.

Pod wpisem nie brakuje komentarzy pochwalających jej decyzję:

  • Słońce! Brawo, brawo, brawo! Oby było więcej takich osób jak Ty!
  • Brawo!
  • Trzymaj się!
  • Gratuluję trudnej, ale właściwej decyzji. Mam nadzieję, że szybko znajdzie Pani nową pracę za lepsze pieniądze i bez konieczności sprzedawania swojej duszy.
  • Oby inni ruszyli za Panią!
View this post on Instagram

Dziś złożyłam rezygnację z pracy w TVP 3 Poznań. Obowiązuje mnie jeszcze miesięczny okres wypowiedzenia. Cieszę się, że mogłam tam poznać osoby, których poglądy są podobne do moich. ⚡️

A post shared by 𝑍𝐴𝑁𝐸𝑇𝐴 𝑅𝑂𝑆𝐼𝑁𝑆𝐾𝐴 (@zanetarosinska) on

Kim jest Żaneta Rosińska?

Żaneta Rosińska w TVP zatrudniła się w lutym 2017 roku. Była prowadzącą programu Witaj Wielkopolsko oraz pogodynką. Wcześniej, przez blisko 6 lat, pracowała dla lokalnej stacji WTK. Studiowała dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Zawodowo spełnia się również jako modelka. Efekty sesji, w których brała udział, można zobaczyć na Instagramie.


Żaneta Rosińska

Żaneta Rosińska z TVP Poznań popiera Strajk Kobiet

Żaneta Rosińska

Żaneta Rosińska odeszła z TVP Poznań

Żaneta Rosińska

Żaneta Rosińska odeszła z TVP Poznań

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×