30-letni piłkarz zrobił coming out! Internauci z całego świata zasypali go gratulacjami. „Chciałem, by mój krok pomógł następnym sportowcom”

Kolejny piłkarz zdecydował się na coming out

Kolejny piłkarz zdecydował się na coming out

Kolejny piłkarz zrobił coming out! Z całego świata napływają gratulacje. Kim jest 30-letni zawodnik, który zdobył się na takie wyznanie?

Piłka nożna to typowo męski sport. Niestety rządzi się przez to swoimi prawami. Przez wiele dekad niemal nie było w nim miejsca dla osób ze społeczności LGBTQ. Zawodnicy długo musieli milczeć na temat nieheteronormatywności m.in. z uwagi na kibiców. Ci często nie byli gotowi na poznanie prawdy o swoich idolach. Na szczęście dziś żyjemy w zgoła odmiennych czasach.

W 2020 roku jeden z najpopularniejszych niemieckich zawodnik, Manuel Neuer, podczas meczu mistrzostw Europy pokazał się z tęczową opaską, tym samym okazując wsparcie mniejszościom. Robert Lewandowski wyraził po tym wsparcie dla kolegi po fachu. Wyznał, że sam jest gotów zdobyć się na taki gest.

Nie miałbym z tym problemu. Każdy jest człowiekiem, każdy ma emocje. Każdy jest osobą, którą warto i trzeba wspierać, więc pod tym względem nie byłoby dla mnie większego problemu – mówił na konferencji prasowej emitowanej w TVP Info.

Jakiś czas później do swojej orientacji przyznał się Thomas Beattie, były gracz angielskiego Hull City, a kilka miesięcy później na coming out zdecydował się Josh Cavallo z australijskiego klubu Adelaide United.

Prowadziłem podwójne życie i ukrywałem to, kim naprawdę jestem. Jest coś osobistego, z czym muszę się podzielić ze wszystkimi. Jestem piłkarzem i gejem. Nie mogę być bardziej zadowolony z mojej decyzji o ujawnieniu się. Walczę ze swoją seksualnością od sześciu lat i cieszę się, że mogę to odłożyć na bok – wyznał.

Na jego słowa zareagował Gerard Pique z FC Barcelony, który napisał w internecie:

Nie miałem przyjemności poznać cię osobiście, ale dziękuję za ten krok, który podejmujesz. Świat futbolu jest daleko w tyle, a Ty pomagasz nam iść naprzód.

Kolejny piłkarz zdecydował się na coming out. Brawo!

W tym tygodniu świat futbolu żyje kolejnym coming outem. Na wyjście z szafy zdecydował się Zander Murray ze szkockiej drużyny Gala Fairydean Rovers. Klub gra w tamtejszej Lowland Football League. 30-latek – jak podaje Magazyn Replika – zdecydował się na ten krok, ponieważ zatajanie prawdy powodowało „spustoszenie” w jego życiu prywatnym. Odwagi dodał mu udział w jednej z zagranicznych Parad Równości. Jego przyjaciele z klubu i kibice pozytywnie zareagowali na śmiałe wyznanie.

Czuję się dziś, jakbym wcześniej nosił na barkach cały świat, a teraz ten ciężar ktoś ze mnie zdjął. Wyobrażasz sobie najgorsze, boisz się, że kumple się od ciebie odwrócą i tak dalej – nic takiego się nie wydarzyło – dumnie wyznał. I zwrócił się do innych sportowców: – Chciałem też, by mój krok pomógł następnym sportowcom, szczególnie piłkarzom, którzy biją się z myślami, czy wyjść z szafy.

Nie pozostaje nam nic innego, jak pogratulować piłkarzowi!

Myślicie, że doczekamy się podobnych wyznań w polskim świecie futbolu?


Zander Murray

Zander Murray

Zander Murray

Zander Murray

Zander Murray

Zander Murray

Komentarze

 • Gość pisze:

  ps od fanki r..j niech kaźdy wyciera sobie swoją d…pą

 • Gość pisze:

  Zdrowia kaźdy źyje jak uwaźa byle nie tak jak ta par..wa niźej co skacze jak ku..wa ha ha zamiast zamówić sobie strieptizerke bo na to akurat go stać a zresztą nie ma czasu na pierd..ły musze ogródek podlać ha ha i to tyle

 • Edukator pisze:

  Martencjo ułomnością jest brak zrozumienia problemów ludzi o odmiennej orientacji przez takie osoby jak ty.. edukacja, edukacja, edukacja… i tolerancja. Trzeba robic i pokazywać coming outy żeby edukować takie osoby jak ty. Miłego dnia!

  • martencja pisze:

   Edukator, Dlaczego jego orientację nazywasz problemem? Chyba Ty masz z tym problem. Dlaczego on wynurza się publicznie nt swojej orientacji? Dlaczego robi z tego problem? Wtedy to jest dziwne i niepotrzebne

 • Gość pisze:

  Nie ważne kim się jest, ważne aby być porządnym i dobrym człowiekiem .

 • martencja pisze:

  Czemu ma to służyć? To jest jakas ułomność czy co? To powinna być jego sprawa.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×