Dramat Grześka i Ani Bardowskich z „Rolnika”. Musieli w ostatniej chwili zmieniać projekt domu. To ostrzeżenie dla innych

Anna Bardowska - nowy dom

Anna Bardowska - nowy dom

Anna i Grzegorz Bardowscy kilka miesięcy temu rozpoczęli budowę nowego domu. Już na etapie wykończeń dostrzegli kilka rażących błędów w projekcie. Co poszło nie tak?

Program Rolnik szuka żony od początku cieszy się ogromną popularnością wśród widzów Telewizji Polskiej. Pierwszy sezon został wyemitowany 21 maja 2014 roku na antenie TVP1. Od początku format prowadzi Marta Manowska.

Druga edycja show zakończyła się szczęśliwie dla AnnyGrzegorza Bardowski. Przystojny rolnik zgłosił się do produkcji, aby poznać kobietę swojego życia. To właśnie tam spotkał swoją żonę, w której szybko się zakochał. Długo nie zwlekali z decyzją o ślubie, a chwilę później powitali na świecie dwoje dzieci: syna Jana i córkę Liwię. Dziewczynka przyszła na świat w listopadzie 2020 roku, o czym dumni rodzice poinformowali w mediach społecznościowych.

Bardowscy są bardzo aktywni w sieci. Od kilku lat prowadzą prężnie rozwijający się kanał na YouTube, gdzie relacjonują swoją codzienność. W jednym z opublikowanych filmów pochwalili się, że budują dom. Pokazali na nim działkę oraz zdradzili, jak wygląda projekt ich gniazdka.

Czyli tak według mnie, prosta budowa, nieskomplikowana. Natomiast jeżeli chodzi o wyposażenie, takie gadżeciarskie podejście to dla mnie musi być nowocześnie — powiedział Grzegorz na nagraniu.

Z biegiem czasu rolnik przekonał się, jak bardzo mylił się w swoich przypuszczeniach. Jego żona postanowiła podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat budowy.

Anna Bardowska wylicza błędy w projekcie nowego domu

Przez kolejne miesiące małżeństwo relacjonowało przebieg prac budowlanych. Na początku tego roku Ania pochwaliła się na Instagramie, że zamontowali okna i rolety.

Okna i rolety zamontowane, śnieg przypruszył błotko i nierówności na budowie. Coraz piękniej to wygląda – napisała.

Krótko po tym udało nam się ustalić, jak ostatecznie będzie wyglądał ich dom. Okazało się, że będzie miał dwuspadowy dach, jasne tynki oraz dużą ilość okien. Projektant na swojej stronie internetowej podał kosztorys całości, z którego wynikało, że minimalny koszt stanu surowego zamkniętego wyniesie ok. 283 tys. złotych. Rzeczywistość w krótkim czasie zweryfikowała ich plany.

Z uwagi na to, że dom znajduje się na uboczu, para bardzo chciała mieć balkony, które z czasem przysporzyły sporo problemów. Okazuje się, że choć wyglądają pięknie, ich wykończenie mocno nadwyrężyło budżet małżonków.

Przed nami trudne decyzje. Teraz już wiem, że gdybym drugi raz miała budować dom, byłby to dom bez balkonów. Naprawdę. Sporo problemów jest, kosztownych rozwiązań. Trudny temat.

Grzegorz na jednym z udostępnionych w Internecie nagrań przyznał, że koordynatorem wszystkich prac budowlanych jest jego żona.

Pamiętacie, jak mówiłem, żeby oddawać swoje budowy kobietom? To jest bardzo dobry pomysł, one wiedzą najlepiej. Przeanalizują każdy temat, od A do Z.

Wszystko wskazuje na to, że to za jej namową postawili na nowoczesne technologie. Budynek powstał na płycie fundamentowej, a inwestorzy zrezygnowali z kaloryferów na rzecz ogrzewania podłogowego.

Zdjęcia domu Bardowskich znajdziecie w naszej galerii.


Anna Bardowska - nowy dom

Anna Bardowska - nowy dom

Anna Bardowska - nowy dom

Anna Bardowska - nowy dom

Anna Bardowska - nowy dom

Anna Bardowska - nowy dom

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×