Znaczny wzrost zakażeń na COVID-19 po Sylwestrze TVP. Lekarz z Zakopanego przekazał alarmujące dane

Sylwester TVP 2021

Sylwester TVP 2021

Po Sylwestrze Marzeń z Dwójką 2021 odnotowano znaczny wzrost zakażeń na koronawirusa, w porównaniu z poprzednim tygodniem. Lekarz z Zakopanego podał alarmujące dane. 

Sylwester TVP odbył się z wielką pompą. Impreza, która miała miejsce 31 grudnia 2021, ponownie wróciła do Zakopanego, gdzie pojawiło się mnóstwo gwiazd polskiej i światowej sceny muzycznej. Na scenie zaśpiewali między innymi Maryla Rodowicz, Maja Hyży, Kajra i Sławomir, Zenek Martyniuk, Boys i wiele innych znanych nazwisk.

Jednak największym hitem okazał się przyjazd do zimowej stolicy Polski Jasona Derulo. Amerykański wokalista przyciągnął na imprezę prawdziwe tłumy. Telewizja Polska niemal do samego końca trzymała widzów w niepewności. Dopiero na dwa dni przed rozpoczęciem imprezy ujawniono, że to właśnie on pojawi się w Zakopanem. Okazało się, że  był to znakomity wybór, ponieważ artysta świetnie się przygotował i dał prawdziwe show. Publiczność tłumnie zgromadzona pod sceną doskonale się bawiła.

Statystyki zachorowań na Covid-19 w Zakopanem po sylwestrze TVP 2021

W poprzednim roku ze względu na covidowe obostrzenia impreza sylwestrowa została zorganizowana w Amfiteatrze w Ostródzie, a na widowni pojawiła się jedynie wynajęta publiczność, która wcześniej musiała pokazać negatywny test. Tym razem zorganizowano zabawę pod gołym niebem, a okazała scena stanęła na Równi Krupowej w Zakopanem.

Pandemia koronawirusa nadal nie traci na sile. Kraj obecnie mierzy się z czwartą falą zachorowań, która pomimo szczepień jest tak samo silna, jak poprzednie. Chociaż podczas sylwestrowego koncertu Tomasz Kammel wielokrotnie nawoływał do tego, aby publiczność założyła maseczki to i tak w Zakopanem odnotowuje się większą liczbę chorych. Okazuje się, że powiat tatrzański jest jednym z regionów o najwyższym wzroście zakażeń. Po sylwestrze nastąpił skok w wysokości 159 %.

Należało się tego spodziewać. Przyjechało do nas mnóstwo ludzi i doszło do całkowitego rozluźnienia w kwestii ochrony przed wirusem – komentuje w rozmowie z WP dr Jerzy Toczek, koordynator ds. szczepień przeciw COVID-19 w powiecie tatrzańskim i lekarz w zakopiańskim szpitalu.

Za winną całej sytuacji lekarza uważa między innymi luźną atmosferę panującą podczas sylwestrowych imprez, ale także małą ilość osób w pełni zaszczepionych. W tym regionie zastrzyk przyjęło jedynie 39% mieszkańców.

Wzrost infekcji obserwujemy w naszych gabinetach. Jest coraz więcej ludzi gorączkujących, kaszlących, a kiedy wysyłamy ich na testy, wychodzą one pozytywnie – dodaje dr Toczek.

Z danych, które podała policja, na przełomie roku powiat odwiedziło 100 tys. turystów, 40 tys. bawiło się na Sylwestrze Marzeń z Dwójką. Firma Selectiv, która zajmuje się analizowaniem danych o posiadaczach smartfonów, podała natomiast, że w okolicy Równi Krupowej 31 grudnia przechodziło 75 tys. osób


Tomasz Kammel - sylwester 2021 TVP

Tomasz Kammel - sylwester 2021 TVP

Jason Derulo - sylwester 2021 TVP

Jason Derulo - sylwester 2021 TVP

Maja Hyży - sylwester 2021 TVP

Maja Hyży - sylwester 2021 TVP

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×