Michael Jackson molestował nieletnich? Zapadł wyrok w sprawie

Michael Jackson śmierć

Michael Jackson śmierć

Wade Robson po śmierci Michaela Jacksona wytoczył przeciwko jego majątkowi powództwo, w którym oskarżył muzyka o nadużycia seksualne. Sąd orzekł w tej sprawie. Jaki wyrok zapadł?

Michael Jackson był najpopularniejszym amerykańskim muzykiem pop, R&B, soul, rock i funk. Sam pracował nad tekstami oraz tworzył muzykę do swoich utworów. Niemal każdy z nich w krótkim czasie stawał się hitem, który podbijał światowe listy przebojów.

Jackson przez lata zapracował na miano najwybitniejszego wykonawcy i kompozytora oraz najpopularniejszego artysty w historii. Uznano go za najlepiej sprzedającego się wykonawcę solowego wszech czasów. W czasie swojej działalności artystycznej otrzymał setki wyróżnień, w tym 14 nagród Grammy, co czyni go najczęściej nagradzanym artystą w historii muzyki popularnej.

Michael Jackson kilkukrotnie znalazł się w centrum poważnych afer, jednak najdotkliwsza była ta, w której podejrzewano go o pedofilię. Jeden z rzekomych pokrzywdzonych postanowił doprowadzić tę sprawę do końca i wytoczył przeciwko niemu powództwo. Właśnie poznaliśmy wyrok sądu.

Zapadł wyrok ws. molestowania nieletnich przez Michaela Jacksona

O sprawie zrobiło się głośno za sprawą dokumentu Leaving Neverland, który został wyemitowany w 2019 roku w HBO. Podczas nagrań James Safechuck i Robson oskarżyli Jacksona o pedofilię, twierdząc, że w latach 80. i 90. podczas pobytu w willi Neverland miał dopuścić się względem nich nadużyć seksualnych.

Z uwagi na to, że Michael Jackson na kilka lat przed wytoczeniem powództwa zmarł, stronami sporu zostały dwie firmy, których był jedynym właścicielem. Pozew rozpatrywał sędzia z Los Angeles, który orzekł, że nie może pociągnąć MJJ Productions oraz MJJ Ventures do odpowiedzialności finansowej. Jak podaje BBC, firmy, które zostały pozwane zdaniem sądu, nie mają prawnej zdolności do kontrolowania działań artysty:

Michael Jackson był jedynym właścicielem i mógł usunąć wszystkich członków zarządu bez podania przyczyny i powiadomienia.

Niedługo po tym, jak zapadł wyrok, adwokat Wade’a powiedział magazynowi People, że w jego ocenie orzeczenie zawiera błędy:

Decyzja sądu mogłaby stworzyć niebezpieczny precedens, który naraziłby tysiące dzieci pracujących w przemyśle rozrywkowym na wykorzystywanie seksualne przez dorosłych z tej branży. Nasze dzieci zaslugują na ochronę i nie przestaniemy walczyć, dopóki nie upewnimy się, że każde dziecko jest bezpieczne – powiedział Vince Finaldi w rozmowie z Entertainment Weekly.

Obrońca majątku Jacksona, Jonathan Steinsapir, postanowił publicznie skomentować zarzuty Wade’a. W jego opinii są one niepoważne:

Robson zebrał prawie trzy tuziny zeznań, zbadał i przedstawił setki tysięcy dokumentów próbujących udowodnić jego roszczenia, ale sędzia ponownie orzekł, że roszczenia Robsona nie mają w ogóle żadnej wartości, że żaden proces nie jest konieczny, a jego ostatnia sprawa jest oddalona – powiedział Steinsapir na łamach Entertainment Weekly.

Zwycięstwo w sądzie dało również powody do radości dla członków rodziny Michaela Jacksona. Jego siostrzeniec opublikował na Twitterze krótki wpis, w którym celebrował pomyślne rozwiązanie sprawy:

Byliśmy wyśmiewani, oczerniani i marginalizowani. Mimo to nadal byliśmy silni i nigdy się nie wahaliśmy. Wytrzymaliśmy presję rówieśników i opinii publicznej, ponieważ znaliśmy prawdę. Uzbrojeni w pasję i fakty, nigdy się nie wycofaliśmy. Wszystko dla MJ-a. Jestem z nas bardzo dumny – napisał Taj Jackson.

Poniżej możecie obejrzeć zwiastun dokumentu Leaving Neverland.


Taj Jackson skomentował wyrok sąu

Taj Jackson skomentował wyrok sąu

Diana Ross i Michael jackson

Diana Ross i Michael jackson

Macaulay Culkin i Michael Jackson

Macaulay Culkin i Michael Jackson

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×