Szukaj

TVP zmanipulowało wypowiedź Krystyny Jandy. Wycięli kluczowe słowa i zrobili z niej mącicielkę

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Krystyna Janda wypowiedziała się na temat dotacji, które rząd zaproponował artystom. Aktorka skomentowała wysokość wsparcia, jakie otrzymała od państwa. TVP zacytowało jej słowa, ale pominęło przy tym ważny element jej wypowiedzi.

Pandemia koronawirusa odbiła się wielkim kryzysem w różnych gałęziach gospodarki. Ze względu na liczne obostrzenia ucierpiało wiele branż. Pojawiające się trudności najbardziej odczuły turystyka, gastronomia, wszelkiego rodzaju usługi oraz szeroko rozumiana kultura. Już od wiosny artyści narzekają, że ich działalność została mocno ograniczona, przez co są narażeni na straty i kłopoty finansowe. Rząd zdecydował się wesprzeć tych, którzy tej pomocy w czasie pandemii potrzebują najbardziej. Sporą sumę, bo aż 400 milionów złotych, przeznaczył na pomoc artystom.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zdecydowało się przyznać dotacje, dla tych którzy najbardziej ucierpieli w związku z restrykcjami, które wymusiła pandemia. Na wsparcie gwiazd została przeznaczona zawrotna suma, co wywołało falę komentarzy wśród internautów. Wokół tego tematu rozpętała się prawdziwa medialna burza.

Mister Kultury Piotr Gliński po wszystkich kontrowersjach związanych z tą formą pomocy zdecydował się na tymczasowe wstrzymanie wypłacania środków. W temacie wypowiedziała się aktorka, Krystyna Janda, której wypowiedź została zacytowana Przez TVP w Wiadomościach. Jej słowa jednak wyrwano z kontekstu, przez co nabrały zupełnie innego sensu.

TVP zmanipulowało wypowiedź Krystyny Jandy

Fundacja Krystyny Jandy zarządza dwoma warszawskimi teatrami: Polonią i Och Teatrem. Obydwa miejsca podczas pandemii poniosły spore straty. Gwiazda postanowiła, podobnie jak inni artyści, złożyć wniosek o rządową pomoc. Straty oszacowała na niemal 6 mln złotych – taką kwotę też umieściła w zgłoszeniu. Po rozpatrzeniu dokumentacji zostało jej przyznane wsparcie w wysokości 1,8 mln złotych. Gwiazda wypowiedziała się na ten temat w rozmowie z Wirtualną Polską.

Wnioskowaliśmy o 5,8 mln zł – tyle dokładnie wynoszą nasze straty, które zostały udokumentowane we wniosku, a otrzymaliśmy 1,8 mln zł wsparcia. Jestem więc trochę rozgoryczona, że naszym dwóm teatrom przyznano zaledwie 30 proc. kwoty, jakiej potrzebowaliśmy. Choć z drugiej strony cieszę się, że dostaliśmy chociaż tyle, bo myślałam, że pan minister nas skreśli – powiedziała aktorka.

TVP postanowiło posłużyć się wypowiedzią Krystyny Jandy i zacytować ją w głównym wydaniu Wiadomości. Niestety, w tym co mogliśmy zobaczyć na ekranach telewizorów, nie pojawiło się ostatnie zdanie. Dzięki temu postawa aktorki wygląda na szczególnie roszczeniową.


Krystyna Janda cytat w Wiadomościach

Krystyna Janda cytat w Wiadomościach

Krystyna Janda - Cannes 2017

Krystyna Janda - Cannes 2017

Krystyna Janda - Róże Gali 2017

Krystyna Janda - Róże Gali 2017

Dodaj komentarz

  • Gość pisze:

    Te, Ye , Ye , sami manipulujecie. Nikt z tych pseudo artystów nie powinien dostać centa. Te Jandy, Żebrowskie, Jozefowicze itd itp maja kasy do oporu, a jak trochę mniej to nic im nie bedzie. Jest wiele innych rzeczy do zrobienia

  • Dorina pisze:

    To kolejny dowód, że publiczna telewizja – utrzymywana z pieniędzy z podatków wszystkich Polaków – tak bezczelnie
    i cynicznie manipuluje wypowiedziami Polaków, którzy krytykują rząd pis. „wiadomości” są głównym „mącicielem” w Polsce!!!!!! WSTYD I HAŃBA!!!!!!!!!!!!!!!

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×