Co doprowadziło do śmierci księżnej Diany? Słowa królowej rzucają nowe świało na sprawę

Królowa Elżbieta II, Księżna Diana, wypadek

Królowa Elżbieta II, Księżna Diana, wypadek

Księżna Diana zmarła tragicznie w 1997 roku. Wypadek samochodowy, w którym zginęła, od lat jest szczegółowo analizowany. Niektórzy nie wierzą, że to był przypadek. Wśród nich ma być sama monarchini. 

Księżna Diana do rodziny królewskiej dołączyła w momencie gdy poślubiła księcia Karola. Na początku mogło się wydawać, że następcę tronu i młodą dziewczynę połączyło prawdziwe uczucie. Przed ślubem nie znali się zbyt długo, ale Brytyjczycy bardzo kibicowali tej relacji. Młodziutka księżna niemal natychmiast stała się ulubienicą tłumów. Podziwiano jej spontaniczność i nie ukrywano, że wniosła ogromny powiew świeżości do nieco skostniałego rodu Windsorów. Prasa rozpisywała się o niej w samych superlatywach.

Niestety tak dobrze nie układał się jej związek z mężem. Między nimi dochodziło do licznych kłótni i nieporozumień, a Diana wiedziała, że ukochany nie darzy jej takim uczuciem, jak ona jego. Pomimo tego, że doczekali się dwóch synów, postanowili się rozwieść. W 1992 roku rozpoczęła się nakazana prawem separacja. Po czterech latach ostatecznie zakończono małżeństwo.

Śmierć księżnej Diany. Jak doszło do wypadku?

Niestety po rozwodzie Diana długo nie nacieszyła się upragnioną wolnością. Chociaż udało jej się znaleźć miłość i związała się z producentem filmowym Dodiem Al-Fayedem, to nadal jej życiem interesowali się paparazzi. Gdy wyjechała z partnerem do Paryża, usilnie próbowali oni zrobić jej zdjęcie. Doszło do tego, że urządzili pościg za zakochanymi, który zakończył się tragicznie.

Księżna Diana 31 sierpnia 1997 zginęła w wypadku samochodowym, a mercedes, którym uciekała przed wścibskimi fotoreporterami, uderzył w filar mostu. Jej partner zginął na miejscu, a ona, chociaż była przytomna i szybko uzyskała pomoc w wyniku obrażeń wewnętrznych odeszła po kilku godzinach w szpitalu. Wiadomo, jak na tę tragiczna wiadomość miała zareagować królowa Elżbieta II.

Świadek, który był przy tym, gdy przekazano jej wiadomość, zdradził słowa monarchini.

Ktoś musiał majstrować przy jej hamulcach – miała powiedzieć Królowa Elżbieta II.

Jej wypowiedź rozpoczęła falę spekulacji na temat wydarzeń tamtego dnia. W 2015 toku w swojej książce przypomniała o nich Ingrid Seward, która relacjonuje życie członków monarchii. Pomimo tego, że od śmierci matki Harry’ego i Williama minęło już kilka dekad, ten temat nie ustaje. Monarchini podobno nie mogła uwierzyć w to, co się stało. Pożegnała byłą synową pięknymi słowami.

Była wyjątkową osobą i nigdy nie zatraciła pogody ducha, którą potrafiła zarazić każdego. Podziwiałam ją i szanowałam, zwłaszcza za poświęcenie dla swoich dzieci – mówiła o niej monarchini.

Tragiczny wypadek od lat jest szczegółowo analizowany. Na jego temat powstało już mnóstwo teorii, a wielu fanów royalsów nadal nie może pogodzić się z tym, że Diana odeszła tak młodo i w tak tragiczny sposób.


Zmiażdżony mercedes, w którym zginęła księżna Diana

Zmiażdżony mercedes, w którym zginęła księżna Diana

Księżna Diana z królową Elżbietą II

Księżna Diana z królową Elżbietą II

Księżna Diana nie chciała być królową Wielkiej Brytanii. Zamiast tego wolała być

Księżna Diana nie chciała być królową Wielkiej Brytanii. Zamiast tego wolała być "królową ludzkich serc" (fot. ONS)

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×