Miał być sukces, a jest klapa. Pojawiły się oficjalne wyniki oglądalności koncertów sylwestrowych TVP i Polsatu

Sylwester wyniki oglądalności

Sylwester wyniki oglądalności

Sylwestrową noc Polacy mieli okazję oglądać w TVP i w Polsacie. Koncert, której stacji cieszył się większą oglądalnością? Są już oficjalne wyniki oglądalności. 

Sylwester to na całym świecie okazja do hucznych zabaw i nie inaczej jest też w Polsce. Wielu Polaków udało się na zorganizowane bale i imprezy, ale część rodaków pozostała we własnych domach. Nie oznaczało to, że będą się bawić w mniej spektakularny sposób. Podczas prywatek, które urządzali w domowym zaciszu i kameralnym gronie mogli zdecydować się na to, aby tę noc spędzić z największymi gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny muzycznej, co oferowała zarówno Telewizja Polska, jak i Polsat.

Od wielu już lat prześcigają się oni w organizowany koncertów sylwestrowych i starają przyciągnąć przed telewizory jak największą liczbę osób. Do sylwestra każda ze stacji przygotowuje się przez kilka długich tygodni. Przez cały rok zabiegają też oni o gwiazdy, pojawiające się na scenie. W tym roku nie brakowało muzycznych emocji ani w Zakopanem, ani w Chorzowie.

Wyniki oglądalności sylwestra w TVP i sylwestra w Polsacie

Sylwester Marzeń z Dwójką po raz kolejny już odbył się w zimowej stolicy Polski. Na scenie w Zakopanem zagrał ogrom polskich gwiazd, a włodarzom udało się zaprosić do udziału: Edytę Górniak z synem, Justynę Steczkowską z synem, Kajrę i Sławomira, Boys, Marinę, Maję Hyży , Classic, Darię Marx, Viki Gabor, Sarę James i wiele innych gwiazd. Nie zabrakło też gości zza granicy. Wielkim wydarzeniem był przyjazd zespołu The Black Eyed Peas. Galerię z Zakopanego zobaczycie tutaj.

Czy przełożyło się to wszystko na wyniki oglądalności? Okazuje się, że niekoniecznie. Plejada informuje, że z danych przekazanych przez Nielsen Audience Measurement sylwestra w Zakopanem oglądało 4,91 mln osób: 4,2 mln na antenie TVP2, a 710 tys. w TVP Polonia. Nieco gorzej wypadł jednak Polsat.

Impreza zorganizowana przez stację w Chorzowie zgromadziła przed telewizorami: 3,83 mln widzów. Na głównej antenie: 2,93 mln, w Polsacie News — 580 tys., a w Polsacie 2 — 313 tys. Polsat oferował widzom takie gwiazdy jak: Maryla Rodowicz, Beata Kozidrak, Cleo, Ralph Kamiński, Dawid Kwiatkowski, Doda, Grzegorz Hyży, czy Feel.  Galerię z Chorzowa zobaczycie tutaj.

Z badań wynika, że każda ze stacji zanotowała spadek oglądalności koncertów sylwestrowych w porównaniu z zeszłym rokiem. Wówczas z TVP bawiło się przed telewizorami 5,55 mln Polaków, a z Polsatem 3,81 mln osób.

Wygląda na to, że na koniec 2023 roku telewizje będą musiały postarać się jeszcze bardziej, by zyskać widzów.


Adam Zdrójkowski - Sylwester 2022 Polsat

Adam Zdrójkowski - Sylwester 2022 Polsat

Magda Narożna - sylwester TVP 2022

Magda Narożna - sylwester TVP 2022scena z: Magdalena Narożna, Piękni i Młodzi, SK:, , fot. Podlewski/AKPA

Beata Kozidrak - sylwester Polsat 2022

Beata Kozidrak - sylwester Polsat 2022

Komentarze

 • Gość pisze:

  3,83 to jednak trochę więcej niż 3,81. Ktośtu ma problemy z liczeniem…hahahaha

  • Gość pisze:

   Pani Krystyna Miśkiewicz jest z wykształcenia dziennikarką, a na tych studiach matematyki nie ma nic a nic…

 • YouTube tylko pisze:

  A ja miałem sylwestra z YouTube szkoda że nie podali jaka była oglądalność tego serwisu 🙂

 • Gość pisze:

  Powtarzanie tych samych gwiazd i utworów od lat mogło znudzić w końcu. Poza tym nie każdy spędza sylwestra w domu przed tv A teraz pandemii nie było więc ludzie poszli na imprezy i bale

 • Gośćewa pisze:

  Tak sobie myślę, że sporo osób oglądało Szkło Kontaktowe w TVN 24; 3 godziny humoru i satyry na poziomie bez tej tandety

 • Gość pisze:

  Mnie też odgoniła ROZENKOWA z oglądania kiedyś ulubionej stacji TVN .Nie da się jej oglądać słuchać. Pusta tutka infantylna baba ze swoim debilnym zachowaniem gra inna rolę niż powinna aktora ze spalonego teatru za dychę.Kiczowata prymitywna baba. Za co nas widzów kaze TVN zatrudniając tają kiczowata babe Rozenkowa. Dno I wodorosty.

 • Gość pisze:

  A TVN musial zrezygnowac, bo nikt juz tego ogladac nie chcial.

  • Gość pisze:

   Więcej burdel div i qorviszonow niech zatrudniają stacje telewizyjne stracą na oglądalności.coraz więcej ludzi nie ogląda qorviszonow typu Cipkowata Kaśka I kogucik nielot Kurzajewski. Kaśka prostaczka powinna graby swoje przywiązać do trzymania cycek bo wiszą jej do pepka.Gestykulacja Cichopkowatej Kaśki świadczy o braku taktu kultury bycia oglądy.moze będzie trzymać kurzaja za fujarkę to nie będzie machac rękami jakby nie umiała swoje wypowiedzi wspomagać gestami.Kaczka i kogucik..para która czeka opad na dno.Kolejna idiotka nie nadająca się do TVN to czopkowarga Rozenek z naciągniętymi warami gdyby nie uszy to wkolo głowy. Denna pusta szerokokopytna baba tracajaca prostacko graba mena Tchórzewskiego.Rozenkowa ma też maniery bordelowej divy .Brak oglądy rozumu .Brak wiadomości baba lansujaca siebie .gra słodka idiotke ani be ani me ani kukuryku. DLACZEGO stacje telewizyjne zatrudniają takie proste divy lupy które swoim widokiem ,zachowaniem odpychaja ludzi zniechęcają do oglądania TVN.To mg widownia walczyliśmy o przetrwanie TVN..teraz przez Rozenkowa nie mogę oglądać tej tandety jaka prezentuje sobą przepoczwarxona dziwna babcia pusta kretynka pinda świecącą golizną krzywymi nogami krecaca morda,Brak taktu inteligencji kultury bycia Won z Rozenkowa z TVN.

 • martencja pisze:

  A ja słuchałam Radia7. Polecam każdemu

  • Gość pisze:

   Z tego Co piszecie to Polsat ogladalo jednak wiecej ludzi niz w zeszlym roku. Z 3.81 ml na 3.83 ml to jest wzrost

 • aloo pisze:

  moim skromnym zdaniem, tvp mialo lepszy ,,repertuar,, do zabawy/tanca, a np. w polsat, jak tanczyc przy piosence Beaty ,,co mi panie dasz,, skoro uwazana jest za modlitwe? piosenki dody, ni do rymu ni do taktu juz nie wspomne o innych

  • Gość pisze:

   Mnie też odgoniła ROZENKOWA z oglądania kiedyś ulubionej stacji TVN .Nie da się jej oglądać słuchać. Pusta tutka infantylna baba ze swoim debilnym zachowaniem gra inna rolę niż powinna aktora ze spalonego teatru za dychę.Kiczowata prymitywna baba. Za co nas widzów kaze TVN zatrudniając tają kiczowata babe Rozenkowa. Dno I wodorosty.

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×