Jakie wykształcenie mają piłkarze polskiej reprezentacji? Możemy być z nich zadowoleni

Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Łukasz Fabiański

Robert Lewandowski, Grzegorz Krychowiak, Łukasz Fabiański

Wykształcenie polskich piłkarzy

Mówi się, że rozwój kariery sportowej nie idzie w parze z dobrym wykształceniem. Nauczyciele w szkołach żartują, że jak się nie ma w głowie, to ma się w mięśniach. Tę śmiałą tezę zdają się potwierdzać światowi piłkarze, którzy po szkole podstawowej potrafili zrobić światowe kariery i zarabiać za jeden sezon więcej, niż nie jeden z nas zarobi wciągu całego swojego życia.

Prześwietliliśmy zawodników wchodzących w skład polskiej reprezentacji. Okazuje się, że nasi piłkarze nie mają powodów do wstydu. Robert Lewandowski jest w trakcie robienia licencjatu.

Muszę podgonić naukę. Chcę zrobić licencjat z wychowania fizycznego. Zaliczam egzaminy eksternistyczne. Mam już bliżej niż dalej. Został mi niecały rok aby zrobić licencjat – mówił w 2015 roku Tygodnikowi ABC

W kadrze Polski posiadamy kilku piłkarzy, którzy swoją edukację – na chwilę obecną – zatrzymali na wykształceniu średnim. Jednak nie zamykają sobie drogi do dalszego kształcenia. Wśród nich znajdziemy Łukasza Piszczka, Łukasza Fabiańskiego i Jakuba Błaszczykowskiego. W tym gronie jest także 19-letni Bartek Kapustka, który w tym roku ukończył liceum w Nowym Sączu. Młody kadrowicz nie podszedł jednak do matury.

Ja na razie mam tylko wykształcenie średnie, próbowałem jeszcze w Warszawie pójść na studia, ale już po pierwszym semestrze nie mogłem tego pogodzić z piłką. Jak zakończę karierę, postaram się wrócić i skończyć studia – powiedział Łukasz Fabiański dla serwisu igol.pl

Bardzo dobrym wykształceniem może pochwalić się Grzegorz Krychowiak, który ukończył Uniwersytet w Lyonie. Studiował tam organizację klubów sportowych. Konkretnym zawodem cieszy się Artur Boruc, który wyuczył się na mechanika samochodowego. Niestety, w ich ślady nie poszedł Kamil Glik, który przerwał edukację po pierwszej klasie liceum. Teraz jednak próbuje to nadrobić w zaocznym liceum w Warszawie.

Wiadomo, że trenuję i gram, ale na egzaminy trzeba będzie przyjechać. Chcę zdać maturę, a za kilka lat, jak będzie to możliwe, to być może rozpocząć nawet studia – opowiadał Glik Faktowi

W trakcie robienia studiów jest Jakub Rzeźniczak. Reprezentant pozostał w dziedzinie sportu i kształci się na warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. A były bramkarz grający w polskiej reprezentacji, Jerzy Dudek uczył się w technikum górniczym.

Spodziewaliście się, że nasi kadrowicze mają takie wykształcenie?

Zobacz: Polska kadra o krok od wpadki na EURO 2016! O mały włos złamaliby ważny zapis

Łukasz Piszczek - Armin van Buuren

Jakie wykształcenie ma Łukasz Piszczek?

Bartosz Kapustka

Bartosz Kapustka nie zdawał matury

 


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×