2021 rok w rodzinie królewskiej. Ciąża Meghan, wywiad u Oprah, śmierć księcia Filipa… Oto 10 najgłośniejszych wydarzeń

Rodzina Królewska

Rodzina Królewska

Wywiad u Oprah Winfrey, ciąża Meghan Markle, śmierć księcia Filipa... Co jeszcze wydarzyło się w 2021 roku w rodzinie królewskiej? Sprawdźcie nasze zestawienie.

Koniec 2021 roku to idealny czas na podsumowania. Nie tylko w życiach przedstawicieli show-biznesu doszło do wielu wydarzeń, które na długo wyryły się w pamięci ich fanów. Co w tym czasie działo się w rodzinie królewskiej? Przypominamy przełomowe momenty, które wstrząsnęły światem.

Wywiad Meghan i Harry’ego u Oprah

Meghan Markle, książę Harry

Meghan Markle, książę Harry

Meghan Markle i książę Harry po rezygnacji z pełnienia funkcji w rodzinie królewskiej zaczęli wszystko od nowa. Nie tylko przenieśli się do Stanów Zjednoczonych, ale i podjęli przełomową decyzję, jaką było udzielenie wywiadu Oprah Winfrey.
Ich publiczne wystąpienie było szeroko komentowane przez media na całym świecie, ponieważ po raz pierwszy opowiedzieli o tym, jak wyglądało ich życie w rodzinie królewskiej. Podczas wywiadu małżonkowie zdradzili, że w ostatnich latach musieli stawić czoła wielu trudnym sytuacjom, które wywołane były zachowaniem Windsorów. Meghan zdradziła, że przez bardzo długi czas była uciszana przez rodzinę, a jeszcze przed narodzinami ich syna, Archiego, spotkali się z przejawami rasizmu. Ujawniła także kulisy konfliktu z księżną Kate, twierdząc, że to ona doprowadziła ją do płaczu jeszcze przed ślubem z księciem Harrym.

Ciąża i poród Meghan

Meghan Markle, książę Harry

Meghan Markle, książę Harry

Pandemia koronawirusa zmusiła Sussexów do tego, by większość czasu spędzali w swojej pięknej posiadłości w Santa Barbara. Dzięki takiemu obrotowi sytuacji udało im się przez kilka miesięcy ukryć, że spodziewają się drugiego dziecka. Dopiero gdy ciąża weszła na bezpieczny etap, dumni rodzice ogłosili radosną wiadomość na łamach magazynu People. Wówczas to w tabloidzie opublikowano czarno-białą fotografię, na której Meghan pozowała z wyraźnie zaokrąglonym brzuszkiem. Kadr wykonał przyjaciel rodziny, Misan Harriman. W krótkim czasie dostrzeżono, że Markle i książę Harry nie bez powodu podzielili się swoim szczęściem dokładnie w Walentynki. 37 lat wcześniej w podobny sposób księżna Diana poinformowała, że jest w ciąży z najmłodszym synem.

W kolejnych tygodniach w mediach pojawiło się kilka ujęć, na których mogliśmy zobaczyć ciążowe krągłości księżnej, jednak to pierwsze publiczne wystąpienie przyszłych rodziców wzbudziło największe zainteresowanie. Para w krótkim materiale wideo opowiedzieli o swoim podcaście Archewell Audio, który uruchomili w 2020 roku. Od wyraźnie zaokrąglonego brzuszka Markle trudno było oderwać wzrok. Krótko po tym brat księcia Williama poinformował, że będą mieli córeczkę.

O tym, że Lilibet Diana pojawiła się na świecie, dowiedzieliśmy się z oficjalnego oświadczenia napisanego przez Sussexów dwa dni po fakcie. Przekazano też, że ważyła 7 funtów i 11 uncji. Po raz pierwszy wyjaśniono także, skąd rodzice wzięli pomysł na imię. Okazuje się, że w ten sposób chcieli oddać hołd królowej Elżbiecie II oraz księżnej Dianie.

Śmierć księcia Filipa

Książę Filip

Książę Filip

Książę Filip w 2017 roku zrezygnował z pełnienia oficjalnych obowiązków i coraz rzadziej widywano go publicznie. Niemalże od początku tego roku w brytyjskich mediach pojawiały się niepokojące informacje o pogarszającym się stanie zdrowia męża królowej. Kilkukrotnie trafiał do szpitala, gdzie pod opieką najlepszych specjalistów wracał do pełni sił.
Oczy całego świata zwróciły się na Wielką Brytanię w momencie, w którym ujawniono, że książę Filip musiał przejść operację serca. Nieco później paparazzi wykonali mu zdjęcia, na których można było zauważyć, że ze łzami w oczach opuszcza szpital. To wyraźnie zaniepokoiło fanów monarchini, jednak wtedy nikt jeszcze nie podejrzewał, że to ostatni raz, gdy go zobaczymy. 9 kwietnia media obiegła wiadomość, że 99-letni mąż królowej nie żyje. Pałac Buckingham ogłosił 8-dniową żałobę narodową, a Brytyjczycy pogrążyli się w rozpaczy.

Tabloidy co i rusz ujawniały kolejne fakty na temat pogrzebu księcia Filipa. Jeszcze przed ceremonią dowiedzieliśmy się, że jego ciało spocznie w wełnianej trumnie, która zostanie przetransportowana do kościoła Land Roverem Defenderem. Ceremonia pogrzebowa odbyła się 17 kwietnia o godzinie 15:00 czasu brytyjskiego i była transmitowana na oficjalnym kanale rodziny królewskiej na YouTube.

Ślub Kitty Spencer

Kitty Spencer

Kitty Spencer

Kitty Spencer to córka Charlesa Spencera, brata księżnej Diany. W mediach zrobiło się o niej głośno po tym, jak pojawiła się na ślubie księcia Harry’ego Meghan Markle. Z czasem zaczęło przybywać informacji na jej temat. W 2019 roku zaręczyła się ze starszym o 32 lata milionerem Michaelem Lewisem. Zakochani długo przygotowywali się do ślubu, jednak gdy ten doszedł do skutku, porównywany był do ceremonii organizowanych przez rodzinę królewską.
Kitty w tym ważnym dniu zaprezentowała się w pięciu sukniach, a każda z nich była warta fortunę i robiła spektakularne wrażenie. Główna kreacja, w której stanęła na ślubnym kobiercu, została zaprojektowana przez włoski dom mody Dolce&Gabbana.
Uroczystość odbyła się w Aldobrandini willi we Frascati, z której rozciągał się widok na Rzym. Na liście gości nie zabrakło członków rodziny Spencer oraz gwiazd, w tym Pixie Lott.

Ciąża i poród księżniczki Eugenii

Księżniczka Eugenia

Księżniczka Eugenia

Pod koniec ubiegłego roku w mediach zaczęły pojawiać się informacje o tym, jakoby księżniczka Eugenia miała zostać matką. Zaczęło się to od tego, że paparazzi wykonali jej kilka zdjęć podczas  przechadzki ulicami Londynu. Kwiecista sukienka, którą włożyła, wyraźnie podkreślała zaokrąglony brzuszek. Z uwagi na to, że oficjalnie nie reprezentuje monarchii, nie musiała dzielić się tą nowiną z Brytyjczykami. Z biegiem czasu jednak zmieniła zdanie i wraz z mężem, Jackiem Brooksbankiem poinformowała o ciąży.

O tym, że rodzina królewska się powiększyła, jako pierwszy poinformował Pałac Buckingham. Z oficjalnego komunikatu udostępnionego na Instagramie dowiedzieliśmy się, że 9 lutego, o godzinie 08:55 w Portland urodziła synka. Po trzech dniach świeżo upieczona mama opuściła szpital, a już 20 lutego opublikowała w mediach społecznościowych pierwsze zdjęcie z chłopcem. W opisie zdradziła, że nazywa się August Philip Hawke Brooksbank.

Problemy księcia Karola ze zdrowiem

Książę Karol

Książę Karol

Książę Karol od lat czeka na dzień, w którym będzie mógł objąć tron po Elżbiecie II, jednak póki co nie zapowiada się na to, by w najbliższym czasie miała podjąć decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji monarchini. Z uwagi na to, że od ponad roku rodzina królewska wystawiana jest na liczne próby, wiele osób zauważyło, że syn królowej coraz bardziej podupada na zdrowiu. Kilku naocznych świadków zauważyło, że podczas podróży do Jordanii i Egiptu miał bardzo duże problemy z utrzymaniem równowagi i przez chwilę wszystko wskazywało na to, że upadnie.
Problemy zdrowotne księcia mogą wynikać, chociażby z tego, że ma 73 lata, a w ciągu kilkunastu ostatnich miesięcy był narażony na ogromny stres spowodowany śmiercią ojca oraz niepokojem o zdrowie matki. Sytuację pogarszał również fakt, że kilka miesięcy wcześniej zachorował na COVID-19 i nadal próbuje wrócić do pełni sił.

Odsłonięcie pomnika księżnej Diany — spotkanie Harry’ego i Williama

Książę Harry, książę William

Książę Harry, książę William

Po tym, jak książę Harry podjął decyzję o przeprowadzce do USA, jego kontakty z księciem Williamem uległy pogorszeniu. W ostatnich miesiącach kilkukrotnie mówiono o tym, że doszło między nimi do konfliktu, przez który bardzo się od siebie oddalili. Dowodem na to może być, chociażby to, że królowa zdecydowała się odseparować ich od siebie na pogrzebie księcia Filipa w obawie przed tym, że się pokłócą na oczach całego świata.

Bracia jednak udowodnili, że potrafią być solidarni. Na początku lipca młodszy syn księcia Karola pojawił się po raz drugi w Wielkiej Brytanii, by w dniu 60. urodzin Lady Di odsłonić z bratem upamiętniający ją pomnik. Monument ustawiono w Kensington Gardens. W krótkim przemówieniu obaj podkreślali, że bardzo by chcieli, aby ich rodzicielka była teraz z nimi.

Anulowane urodziny królowej

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Królowa urodziła się 21 kwietnia, jednak swoje urodziny obchodzi dwa razy do roku. Pierwsze w gronie najbliższej rodziny, drugie w towarzystwie poddanych. Od wielu lat w czerwcu z tej okazji w Londynie organizowana jest parada Trooping the Colour, która należy do jednej z jej ulubionych. W tym roku wydarzenie miało odbyć się 12 czerwca, jednak z uwagi na trwającą pandemię, odwołano je drugi raz z rzędu.

Ostatecznie parada odbyła się na zamku Windsor. Tam też odbyła się defilada, w której wzięło udział prawie 275 żołnierzy,  w tym przedstawiciele Artylerii Konnej. Monarchini przyglądała się wydarzeniu w towarzystwie kuzyna, księcia Kentu, który jest pułkownikiem w szkockiej gwardii.

Księżna Kate zagrała na pianinie

Księżna Kate w tym roku bardzo zaangażowała się w organizację wyjątkowego wydarzenia, jakim było Royal Carols: Together At Christmas, które 8 grudnia zostało wyemitowane przez stację iTV. Niemałym zaskoczeniem dla widzów był moment, w którym żona księcia Williama osobiście podziękowała wolontariuszom wspierającym potrzebujących oraz służbom angażującym się w niesie pomocy podczas pandemii koronawirusa. Z tej okazji zagrała na pianinie podczas koncertu Toma Walkera. Jej występ wzbudził ogromną sensację nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale i w Stanach Zjednoczonych oraz wielu innych krajach. Dowodem na to jest fakt, że wideo z ich występu wyświetlono na YouTube ponad 1.74 mln razy.

Seria spekulacji tabloidów. Co jeszcze działo się w rodzinie królewskiej w 2021 roku?

 • Królowa Elżbieta II została okradziona — czytaj więcej.
 • Meghan Markle i książę Harry zostali bankrutami? Przez nieudaną inwestycję stracili miliony! – czytaj więcej.
 • Markle dokonała zmian w akcie urodzenia Archiego — czytaj więcej.
 • Harry i Meghan stracili szansę na powrót do rodziny królewskiej. Królowa zarządzała zwrócenia nominacji wojskowych i patronatów królewskich – czytaj więcej.
 • Książę Harry zadebiutował w amerykańskim show jako raper – czytaj więcej.
 • Media donosiły o problemach księcia Williama z alkoholem – czytaj więcej.
 • Zagraniczne tabloidy sugerowały, że książe Karol nie jest ojcem księcia Harry’ego – czytaj więcej.
 • Planowano zamach na królową Elżbietę II – czytaj więcej.
 • Księżna Kate i książę William uczcili 10. rocznicę ślubu piękną sesją zdjęciową – czytaj więcej.
 • Tabloidy dotarły do ukrywanego syna księcia Karola i Camilli – czytaj więcej.
 • Kate i William założyli kanał na YouTube. Pierwsze nagranie stało się viralem – czytaj więcej.
 • Pałac Buckigham ogłosił ciążę księżniczki Beatrice! – czytaj więcej.
 • Harry i Meghan na okładce Time. Pierwszy kadr księżnej po porodzie – czytaj więcej.
 • Królowa Elżbieta II wysłała list do dziewczynki z Polski – czytaj więcej.
 • Monarchini podupadła na zdrowiu. Zdjęcie z laską w dłoni nie pozostawia wątpliwości co do jej kondycji – czytaj więcej.
 • Meghan Markle pojawiła się w programie Ellen DeGeneres – czytaj więcej.


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×