Szymon Hołownia już wie, na kogo nie zagłosuje. Jego elektorat może namieszać w drugiej turze

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia skomentował wynik wyborów prezydenckich, w których według sondażowych wyników, zdobył ponad 13 procent głosów. Na kogo nie zagłosuje w drugiej turze?

O tym, że Szymon Hołownia wystartuje w wyborach prezydenckich, plotkowano od dawna. Dziennikarz bardzo długo nie komentował tych doniesień, gdy jednak pożegnał się z widzami Mam Talent stało się jasne, że zajmie się polityką. Potwierdził to kilka tygodni później, w Gdańsku, gdzie ogłosił start w rywalizacji.

Hołownia przez ostatnie miesiące prowadził aktywną kampanię. Jeździł po Polsce, spotykał się z wyborcami, udzielał wywiadów, brał udział w debatach. To sprawiło, że osiągnął bardzo wysoki wynik. Według sondaży zagłosowało na niego ponad 13 procent uprawnionych do tego osób.

Szymon Hołownia komentuje wynik wyborów prezydenckich. Na kogo nie zagłosuje?

Szymon Hołownia, tuż po tym, jak pojawiły się pierwsze wyniki, skomentował, że to rezultat jego marzeń. Gdy zaczynał, nie spodziewał się, że aż tylu ludzi przekona do siebie:

Czy jest to wynik moich marzeń? Tak, jest to wynik moich marzeń. Kiedy 6 miesięcy temu rozpoczynałem ten ruch nie spodziewałem się, że urośnie on do aż takich rozmiarów. Przekonaliśmy 2,5 miliona ludzi, to wspaniałe

Dziennikarz nie ze wszystkiego jest jednak zadowolony. Nie podobają mu się dwa aspekty. Pierwszy, że wygrał ubiegający się o reelekcję prezydent, drugi, że głową państwa zostanie osoba wywodząca się z PiS lub PO. Uważa, że przyniesie to „kolejne pięć lat wojny polsko-polskiej”.

Przypomnijmy, że w drugiej turze zmierzą się Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski. Czy Hołownia zarekomenduje swoim wyborcom, na kogo powinni oddać głos? Dziennikarz mówi, że nie będzie tego robić. Zamierza uszanować każdą decyzję, którą podejmą ich głosujący. Jak powiedział, nie jest „panem i władcą sumień i długopisów”.

Szymon, w rozmowie z TVN24 wskazał, na kogo nie zagłosuje:

 Na pewno nie zagłosuję na Andrzeja Dudę.

Hołownia nie udzielił jednak poparcia Trzaskowskiemu. Czy wyborcy dziennikarza zagłosują tak, jak ich kandydat na prezydenta? O tym przekonamy się już za dwa tygodnie. Druga tura wyborów jest zaplanowana na 12 lipca.


Szymon Hołownia komentuje wynik wyborów prezydenckich

Szymon Hołownia komentuje wynik wyborów prezydenckich

Szymon Hołownia komentuje wynik wyborów prezydenckich. Kogo nie poprze?

Szymon Hołownia komentuje wynik wyborów prezydenckich. Kogo nie poprze?

Szymon Hołownia osiągnął trzecie miejsce w wyborach

Szymon Hołownia osiągnął trzecie miejsce w wyborach

Komentarze

 • Gość pisze:

  najbardziej wku……. mnie jak słyszę ze nasz rzad daje to co wcześniej zabrał ale unia jest tak wspaniałe ze rozdaje za friko wezcie sie ludzie ogarnijcie od kad moge głosowac (czyli jakies 30 lat) nie było gorszych kandydatow wolałbym chyba zagłosowac na Bolka niz na nich kukiełka ,błazen i fircyk kor……. w 38 mil… kraju nie ma madredo czlowieka albo racze jes tylkoi nie chce wpier…… sie w to je…. bagno

 • Gość pisze:

  PO co nam dało z naszych pieniędzy?Najlepiej jak wszystko zabiorą i podniosą podatki na 50% i każdy Polak będzie wtedy szczęśliwy!!! Niech zabiorą wszystko i nam dowalą!!! Wtedy będzie normalnie, bo teraz się nikomu nie podoba!

 • Gość pisze:

  A co dało wam PO?

 • Gość pisze:

  Trzaskowski najgorszy prezydent jaki może być !!!!!!!

 • #głosujnaTrzaskowskiego pisze:

  Ludzie. Mam 15 lat , chciałbym jak skończę 18 lat żeby w tym kraju nie było inflacji rodem z wenezueli XD. Nie głosujcie na Dude…

 • Gość pisze:

  A co jak nie wygra

 • Gość pisze:

  Holownia juz podlizuje sie doTrzaskowskiego . Nic Wam obu to nie da.Wygra Andrzej Duda

  • Gość pisze:

   Andrzej Duda ludzie czy wy naprawdelubicie siesprzedawac za swoje własne pieniądze Duda ani Pis nic wam nie dał wszystko idzie z waszych pieniędzy tak ciężko to zrozumieć

  • Gość pisze:

   Buhahajaj

  • Gość pisze:

   Wygra przez takich jak ty, którzy dają się oszukać

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×