Kandydaci na prezydenta oddają głosy w towarzystwie drugich połówek: Duda, Trzaskowski, Hołownia

wybory prezydenckie 2020

wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie 2020. Kandydaci walczący o wygraną, w towarzystwie drugich połówek, już oddali głosy. Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia... Zdjęcia obiegły media.   

Wybory prezydenckie 2020 początkowo miały odbyć się w maju. Gdy w Polsce wybuchła epidemia koronawirusa, próbowano je przeprowadzić w formie głosowania korespondencyjnego. Po fali protestów zrezygnowano z tego pomysłu. Termin przełożono na ostatni weekend czerwca. Wyborcy mogą oddać głos korespondencyjnie lub w tradycyjny sposób odwiedzając lokale wyborcze.

O fotel prezydenta ubiega się jedenastu kandydatów. To oni od tygodni prowadzili kampanie, brali udział w debatach. Prezentowali swój punkt widzenia i zachęcali do oddania na nich głosu. Kto wygra? Czy będzie druga tura? Pierwsze sondażowe wyniki pojawią się tuż po zamknięciu lokali wyborczych, czyli o 21:00. Oficjalne powinniśmy poznać w ciągu kilku dni.

Wybory prezydenckie 2020 – kandydaci oddają głosy

Lokale wyborcze otwarte są od samego rana. Głosy oddają gwiazdy, które do tego samego zachęcają internautów. Frekwencja jest rekordowa, o czym poinformował szef PKW Sylwester Marciniak. Do godziny 12:00 wynosiła 24,08 proc. Na tamten moment najwięcej głosów oddano w województwach mazowieckim, małopolskim i podlaskim:

Nawet porównując lata 90-te to, jeżeli będzie się tak rozwijała w kolejnych godzinach, będzie najwyższa. Dla porównania w wyborach prezydenckich w 2015 roku frekwencja na godzinę 12 wynosiła 14,6 proc — mówił Marciniak w czasie konferencji prasowej.

O tym, że każdy głos ma znaczenie, doskonale wiedzą też kandydaci, walczący o fotel prezydenta. W towarzystwie drugich połówek pojawili się w lokalach. Andrzej Duda, Rafał Trzaskowski, Szymon Hołownia, Władysław Kosiniak-Kamysz, Robert Biedroń, mają już za sobą głosowanie.

Zdjęcia w galerii.

 


Andrzej Duda i Agata Duda - wybory prezydenckie 2020

Andrzej Duda i Agata Duda - wybory prezydenckie 2020

Robert Biedroń - wybory prezydenckie 2020

Robert Biedroń - wybory prezydenckie 2020

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek - wybory prezydenckie 2020

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek - wybory prezydenckie 2020

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×