Szukaj

Kandydaci prezydenta głosują w wyborach. Trzaskowski z Małgorzatą w Rybniku, Duda z Agatą i Kingą w Krakowie

Wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie 2020

Wybory prezydenckie 2020. Kandydaci na prezydenta: Rafał Trzaskowski i Andrzej Duda w towarzystwie rodzin oddali głosy. Zdjęcia obiegły media.

Wybory prezydenckie 2020. Druga tura głosowania rozpoczęła się o godzinie 7:00 i potrwa do 21:00. Wówczas zakończy się cisza wyborcza i zostaną podane sondażowe wyniki. Do spełnienia obywatelskiego obowiązku namawiają gwiazdy, które już od rana pojawiają się w lokalach. Głosują w Polsce, a także poza granicami. Tak jak Beata Tadla, która zagłosowała w polskiej ambasadzie w Helsinkach.

Jak wynika z informacji udostępnionych przez Państwową Komisję Wyborczą, frekwencja w południe jest wyższa niż dwa tygodnie temu. Wynosi 24,73 proc.

Wybory prezydenckie 2020. Kandydaci na prezydenta głosują

Rafał Trzaskowski zagłosował w rodzinnej miejscowości swojej żony, Rybniku. Wraz z Małgorzatą przez chwilę pozowali do zdjęć obecnym w lokalu fotoreporterom. Małżonkowie zgodnie z zaleceniami mieli na twarzach maseczki ochronne. Kandydat na prezydenta, gdy oddał głos, zachęcił do brania udziału w głosowaniu

To jest obowiązek obywatelski, ale również przywilej, dlatego, że te wybory mają bardzo wielkie znaczenie. Mam nadzieję, że wszyscy potraktują je bardzo poważnie; mam nadzieję, że frekwencja będzie naprawdę wysoka – komentował Trzaskowski.

Andrzej Duda w dniu głosowania przyjechał do Krakowa. Towarzyszyły mu żona Agata i ich córka, Kinga. Ostatnia z wymienionych pań do Polski przyleciała w czwartek. Wcześniej przez wiele miesięcy przebywała w Londynie, gdzie współpracuje z jedną z prestiżowych kancelarii prawnych. Rodzina weszła do lokalu i oddała głos:

Można głosować do godz. 21, więc bardzo proszę, żeby iść do lokali wyborczych, oddać głos i w ten sposób decydować o polskich sprawach – powiedział Andrzej Duda po wyjściu z lokalu.

Do zakończenia głosowania pozostało coraz mniej czasu. Wybieracie się na wybory?


Andrzej, Agata i Kinga Duda - Wybory prezydenckie 2020

Andrzej, Agata i Kinga Duda - Wybory prezydenckie 2020

Andrzej. Agata i Kinga Duda - Wybory prezydenckie 2020

Andrzej. Agata i Kinga Duda - Wybory prezydenckie 2020

Andrzej i Agata Duda - Wybory prezydenckie 2020

Andrzej i Agata Duda - Wybory prezydenckie 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×