Wybory Prezydenckie 2020 to nie tylko kandydaci, ale także ich drugie połówki. Kim są i jak wyglądają?

Kandydaci na Prezydenta RP

Kandydaci na Prezydenta RP

Wybory Prezydenckie 2020 odbędą się prawdopodobnie 10 maja 2020 roku. O funkcję głowy państwa ubiegają się m.in. Małgorzata Kidawa-Błońska, Władysław Kosiniak-Kamysz oraz walczący o reelekcję Andrzej Duda. Kandydaci, oprócz sztabów wyborczych i wiernych fanów, mogą liczyć na wsparcie swoich drugich połówek. Kim są?

Wybory Prezydenckie 2020 prawdopodobnie odbędą się w maju. Chociaż opozycja wnosi o przesunięcie tego terminu, argumentując, że w związku z epidemią koronawirusa w Polsce nie mogą prowadzić kampanii, politycy Prawa i Sprawiedliwości jeszcze nie przychylili się do tej prośby.

Kandydaci, próbując przekonać swoich wyborców, udzielają wywiadów, kontaktują się ze swoimi obserwującymi przez media społecznościowe. Tuż u ich boku, wiernie trwają drugie połówki. Kim są? Jak wyglądają? Zerknijcie na nasze zestawienie.

Andrzej Duda — żona Agata Duda. Jak długo są razem?

Andrzej Duda i Agata Duda to małżeństwo z ponad dwudziestoletnim stażem. Poznali się w trzeciej klasie liceum, na imprezie urodzinowej kolegi. Zostali parą we wrześniu 1990 roku, ślub wzięli cztery lata później, 21 grudnia 1994 roku. Rok później urodziła się ich córka Kinga Duda.

Gdy Andrzej po raz pierwszy ubiegał się o fotel prezydenta, Agata bardzo go wspierała i trwała u jego boku. Gdy została Pierwszą Damą RP, musiała zrezygnować ze swojej pracy — była nauczycielką języka niemieckiego. Słynie z doskonałego wyczucia stylu, bywa krytykowana za zbyt małą aktywność społeczną.

Agata Duda w sukni Doroty Goldpoint na spotkaniu z korpusem dyplomatycznym

Wybory 2020: Agata Duda wspiera męża

Małgorzata Kidawa-Błońska — mąż Jan Kidawa-Błoński. Jak się poznali?

Małgorzata Kidawa-Błońska swojego męża poznała w domu rodzinnym. W tamtym czasie Jan był studentem, który kosztował życia, regularnie imprezując. W dniu, w którym spotkali się po raz pierwszy, kandydatka na prezydenta, świętowała urodziny. Połączyły ich wspólne zainteresowania: teatr, książki, muzyka.

Na ślubnym kobiercu stanęli w 1983 roku, gdy trwał stan wojenny. Nie urządzali wesela, po ceremonii zaprosili gości jedynie na tort. W podróż poślubną pojechali na narty. Od tego momentu darzą się silnym uczuciem i wzajemnie się wspierają także w zawodowej karierze. Z tej Jan nie planuje zrezygnować nawet jeśli jego żonie udałoby się wygrać wybory.

Mężczyzna jest cenionym reżyserem, który na swoim koncie ma produkcje takie jak m.in. Skazany na bluesa, Różyczka, Gwiazdy. Odpowiada także za reżyserię serialu Ślad, emitowanego na antenie Polsatu.

Wybory 2020: Małgorzata Kidawa-Błońska wraz z mężem Janem Kidawą-Błońskim na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym

Małgorzata Kidawa-Błońska wraz z mężem Janem Kidawą-Błońskim na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym

Szymon Hołownia — żona Urszula. Będzie Pierwszą Pilotką RP?

O tym, że Szymon Hołownia będzie ubiegać się o funkcję głowy państwa, plotkowano długo, zanim oficjalnie potwierdził swoją decyzję. Ogłosił ją na początku grudnia w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Od tego momentu zaczął oficjalnie prowadzić kampanię wyborczą.

W codziennym życiu Szymonowi towarzyszy przepiękna żona, Ula. Poznali się w 2014 roku, obecnie są szczęśliwym małżeństwem. Mieszkają w domu pod Warszawą. Czym zajmuje się żona Hołowni? Okazuje się, że jest pilotem myśliwca MiG-29 i zawodowym oficerem.

Czuję się jak mąż Angeli Merkel, który też zwykle jest jedynym mężczyzną na spotkaniach z udziałem żon premierów – stwierdził Hołownia w jedym z wywiadów.

Czy Ula będzie miała szansę zostać Pierwszą Pilotką RP? Ta decyzja należy do głosujących.

Wybory 2020: Szymon Hołownia z żoną Ulą

Wybory 2020: Szymon Hołownia z żoną Ulą

Władysław Kosiniak-Kamysz — żona Paulina. Kiedy pomogła mu w trudnej sytuacji?

Władysław Kosiniak-Kamysz kilka miesięcy temu został ojcem, czym pochwalił się w mediach społecznościowych. Pokazał pierwsze zdjęcie z córeczką Zosią, która błyskawicznie zdobyła serca internautów. Podobnie jak jej mama, Paulina, która pojawiła się na tej samej, wspomnianej fotografii.

Kosiniak-Kamysz i jego obecna żona wzięli ślub w 2019 roku. Już kilka miesięcy później mogli sprawdzić się nie tylko w roli małżonków, ale także rodziców.

Jak się poznali? Okazuje się, że kobieta jest ortodontką i pomogła Władysławowi w potrzebie. Gdy polityka rozbolał ząb, zwrócił się do niej z prośbą o pomoc. Potem poszło z górki. Zaczęli się spotykać, wreszcie postanowili zalegalizować związek.

Paulina skończyła krakowskie liceum, po studiach przeprowadziła się do Warszawy. W wolnych chwilach działa charytatywnie, angażując się m.in. w działalność Fundacji Wiewiórki Julii, obejmuje opieką stomatologiczną dzieci z mniejszych ośrodków. Latała też do Armenii, gdzie pomagała w leczeniu niepełnosprawnych dzieci z domu dziecka.

Wybory 2020: Władysław Kosiniak-Kamysz został ojcem

Władysław Kosiniak-Kamysz został ojcem

Krzysztof Bosak — żona Karina. Czy wkrótce sprawdzi się jako Pierwsza Dama RP ?

Krzysztof Bosak przez kilka ostatnich miesięcy dzielił czas między spotkania z potencjalnymi wyborcami a przygotowaniami do ślubu. W tajemnicy przed mediami, w otoczeniu najbliższej rodziny i przyjaciół, poślubił swoją ukochaną Karinę. Dopiero po fakcie poinformował o tym swoich odbiorców, z którymi podzielił się zdjęciami z uroczystości.

Dziś dla mnie wielki dzień: poślubiłem moją ukochaną Karinę. Nie informowałem o niczym wcześniej, ponieważ chcieliśmy zachować prywatny charakter wydarzenia, jednak media i tak od tygodni nie dawały nam spokoju — informował po fakcie polityk.

Polityk zdradził, że jego żona pochodzi ze Szczecina, z wykształcenia jest prawnikiem,  pracuje jako ekspert w Instytucie Ordo Iuris. Prowadzi tam projekt Centrum Wolności Religijnej. Od wielu lat mieszka jednak w Warszawie, gdzie angażuje się na rzecz realizacji konserwatywnych idei. Jej pasją sportową jest taniec towarzyski.

Krzysztof Bosak wziął ślub

Krzysztof Bosak wziął ślub

Robert Biedroń — partner Krzysztof Śmiszek. Od ilu lat są razem?

Robert Biedroń nigdy nie ukrywał swojej orientacji seksualnej. Były prezydent Słupska nie tylko mówi o niej otwarcie, ale także co jakiś czas wypowiada się na temat swojego partnera, Krzysztofa Śmiszka. Para tworzy szczęśliwy związek od 18 lat i mimo długiego stażu, są zakochani jak na początku swojej znajomości.

Panowie poznali się w 2002 roku. Biedroń wówczas miał za sobą pierwsze doświadczenia polityczne, Śmiszek był studentem ostatniego roku prawa. Gdy Robert założył Kampanię Przeciw Homofobii, Śmiszek postanowił ją wesprzeć swoją wiedzą prawniczą. Początkowo nie zwracali na siebie uwagi. Wiele zmieniło się, gdy obaj wyjechali do Berlina. Wracali już jako para.

Chociaż Krzysztof z wykształcenia jest prawnikiem, w  wyborach parlamentarnych w 2019 roku uzyskał mandat posła na Sejm RP. Został wybrany wiceprzewodniczącym klubu parlamentarnego Lewicy.

Wybory 2020: Robert Biedroń z partnerem w mieszkaniu

Robert Biedroń z partnerem w mieszkaniu


Agata Duda i Andrzej Duda - Gala Jubileuszu 30-lecia odrodzonego samorządu lekarskiego

Agata Duda i Andrzej Duda - Gala Jubileuszu 30-lecia odrodzonego samorządu lekarskiego

Agata Duda i Andrzej Duda - Szczyt NATO, Londyn 2019

Agata Duda i Andrzej Duda - Szczyt NATO, Londyn 2019

Małgorzata Kidawa-Błońska wraz z mężem Janem Kidawą-Błońskim na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym

Małgorzata Kidawa-Błońska wraz z mężem Janem Kidawą-Błońskim na 32. Warszawskim Festiwalu Filmowym

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×