Wybory 2015: Andrzej Duda czy Bronisław Komorowski? Mamy wyniki! [Z OSTATNIEJ CHWILI]

Wyniki wyborów prezydenckich, fot. ONS

Znamy wyniki wyniki wyborów prezydenckich! Cisza wyborcza została przedłużona do 22:30, ze względu na dramat  w komisji wyborczej w Kowalach w województwie śląskim, gdzie zmarła 80-letnia kobieta, jeszcze zanim pobrała kartę do głosowania.

Zobacz: Wybory 2015: Debata Andrzej Duda – Bronisław Komorowski. TVN liderem rynku telewizyjnego!

Pierwsze sondaże wskazują na przewagę Andrzeja Dudy!

Bronisław Komorowski – 47%

Andrzej Duda – 53%

Frekwencja – 56.1%

Jako pierwszy głos zabrał Bronisław Komorowski:

Nie udało się tym razem. Tak zadecydowali obywatele Polski wolnej i demokratycznej. Demokracja polega na tym, że werdykty się uznaje i szanuje. Gratuluję mojemu konkurentowi, gratuluje wyniku i życzę udanej prezydentury. Życzę udanej prezydentury, bo życzę dobrze Polsce! – mówił ustępujący prezydent

Kim jest nowy prezydent Polski?:

Andrzej Sebastian Duda (ur. 16 maja 1972 w Krakowie) – polski polityk i prawnik. Od 2006 do 2007 podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w latach 2007–2010 podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, były członek Trybunału Stanu, poseł na Sejm VII kadencji, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. (cyt. Wikipedia)

Andrzej Duda prywatnie:

Andrzej Duda jest synem Jana Tadeusza Dudy i Janiny Milewskiej-Dudy, profesorów (odpowiednio nauk technicznych i chemicznych) związanych zawodowo z Akademią Górniczo-Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Żonaty z Agatą Kornhauser-Dudą, nauczycielką języka niemieckiego w II Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Jana III Sobieskiego w Krakowie, z którą ma córkę Kingę. Jego teściem jest Julian Kornhauser. Andrzej Duda deklaruje się jako katolik. (cyt. Wikipedia)

Przemowa Andrzeja Dudy:

Dziękuję, dziękuję panu Bronisławowi Komorowskiemu za rywalizację w tej kampanii i gratulacje. Dziękuję bardzo. Ale przede wszystkim dziękuję Polakom i że zagłosowali na swojego kandydata. Wybory są solą demokracji. Wysoka frekwencja zawsze demokrację wzmacnia. Mam nadzieję, że w następnych wyborach będzie jeszcze więcej. […]. Dziękuję tym, którzy mnie wspierali. Tym wszystkim, którzy angażowali się w kampanię każdego dnia. Głęboką wierzę w to, że jesteśmy w naszym kraju w stanie odbudować zgodę. Jestem przeświadczony, że razem możemy naprawiać nasz kraj! Prezydent ma służyć narodowi, dlatego drzwi pałacu prezydenckiego będą otwarte. Jestem otwarty na rozmowę. Będziemy rozmawiali, to nie będzie prezydentura zamknięta. Przede wszystkim wspólnotę buduje wzajemny szacunek i życzliwość. 

Zobacz: Wybory 2015 – Przedsiębiorca z Gdyni wykupił ogłoszenie w gazecie, w którym namawia do głosowania na Bronisława Komorowskiego

Bronislaw Komorowski. Debata prezydencka w TVN. Fot. ons

Bronislaw Komorowski. Debata prezydencka w TVN. Fot. ons

Andrzej Duda fot. screen z TVN24

Andrzej Duda
fot. screen z TVN24


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×