Powstał polski hymn pandemii. Artyści łączą siły w walce z koronawirusem. Wśród nich Roxie, Feel i Tulia

Wszystko będzie dobrze – hymn pandemii koronawirusa

Wszystko będzie dobrze – hymn pandemii koronawirusa

Wszystko będzie dobrze, to polski hymn pandemii koronawirusa, który zaśpiewali wspólnie popularni artyści. W piosence słyszymy Roksanę Węgiel, Enej, Tulię i wielu innych.

Wsparcie artystów jest niezbędne w trudnym czasie pandemii koronawirusa. Aż strach pomyśleć, co by było gdy nagle zniknęły wszystkie płyty, książki, seriale, filmy i inne rozrywki, które wypełniają naszą codzienność. Znani i lubiani wspierają nas nie tylko starymi, często hitowymi produkcjami, ale także w miarę możliwości przygotowują nowe projekty. Jednym z nich jest wspólna piosenka.

Wszystko będzie dobrze – hymn pandemii koronawirusa

Utwór Wszystko będzie dobrze, został nagrany i przygotowany zgodnie z wymogami stanu epidemii – każdy z artystów nagrywał swoją partię indywidualnie, zgodnie z zaleceniem #zostańwdomu.

Słowa mają ogromną moc, a ich siła daje nadzieję i mobilizuje nas do walki. Dobrym słowem, drobnym gestem możemy wywołać uśmiech na czyjejś twarzy, sprawić, że dzień, tydzień czy miesiąc staną się lepsze. Niech słowa ubrane w dźwięki staną się muzycznym antidotum na niepokój – czytamy w materiałach prasowych.

W piosence udział wzięli: Wojciech CugowskiEdyta GolecŁukasz GolecPaweł GolecNatalia KawalecPiotr Kupicha (Feel), Halina MlynkovaPiotr Sołoducha (Enej), zespół TULIA oraz Roksana Węgiel. Autorami nagrania są Marcin Kindla i Wojtek Byrski.

Chcemy wesprzeć tym muzycznym akcentem wszystkich, którzy dziś troszczą się o nasze zdrowie – pracowników służb medycznych, ratowników, lekarzy, laborantów, epidemiologów, a także codziennych bezimiennych bohaterów, których praca jest równie ważna: policjantów, pracowników handlu, wolontariuszy, pomagających sobie wzajemnie sąsiadów i tych, którzy po prostu pozostali w domach, konsekwentnie stosując się do zaleceń, by zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Roksana Węgiel jest mocno podekscytowana piosenką Wszystko będzie dobrze:

Hejka kochani! Ostatnio miałam przyjemność wziąć udział w nagraniu piosenki #wszystkobędziedobrze  Dziś jej premiera, więc koniecznie jej posłuchajcie i zobaczcie teledysk. Buziaki – napisała Roxie na Facebooku.

Z kolei wokalista grypy EnejPiotr Lolek Sołducha, dodał:

Sprawmy, żeby mówiono nie tylko o wybuchu epidemii, która zatrzymała świat, ale też wybuchu międzyludzkiej solidarności. Pokażmy ilu jest ludzi dobrej woli, ile jest w nas solidarności i dobroci. Jeśli chcesz pomóc, podzielić się wiadomością o ciekawej formie pomocy, a może po prostu podziękować za okazaną życzliwość – nie wahaj się i dodaj informację na stronie: https://niepodlegla.gov.pl/kroniki/ – napisał Piotr

Halinka Mlynkova, prezentując polski hymn pandemii, podziękowała wszystkim, którzy narażając siebie, walczą o nasze zdrowie, bezpieczeństwo.

To nie pierwszy raz, gdy polscy artyści łączą siły. Rodzime gwiazdy zjednoczyły się już w 1987 roku. Była to odpowiedź na światowy hit We Are The World. W projekcie udział wzięli m.in.: Janusz Panasewicz, Marek Piekarczyk, Małgorzata Ostrowska i Grzegorz Skawiński.

W 1997 roku przygotowano wspólną interpretację utworu Hey Moja i Twoja nadzieja, by pomóc ofiarom powodzi. Zaśpiewali m.in.: Kasia Nosowska, Edyta Bartosiewicz, Natalia Kukulska, Maryla Rodowicz, Czesław Niemen i Grzegorz Markowski.

W grudniu 2004 roku artyści zjednoczyli się, by wesprzeć ofiary tsunami – po trzęsieniu ziemi na Oceanie Indyjskim, w którym zginęło 230 tysięcy osób. W projekcie wystąpili m.in.: Kayah, Urszula, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Monika Brodka, Irena Santor i Artur Gadowski.


Wszystko będzie dobrze

Wszystko będzie dobrze

Wszystko będzie dobrze

Wszystko będzie dobrze

Roksana Węgiel bez makijażu

Roksana Węgiel bez makijażu

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×