Eurowizja 2021 rusza za chwilę, a na planie wpadka goni wpadkę. Gwiazdy mają powody do niezadowolenia

Eurowizja 2021

Eurowizja 2021

Eurowizja 2021. Pierwszy półfinał przed nami. W trakcie prób przed koncertem doszło do licznych wpadek. Przez niektóre artyści mogą stracić sporo punktów. Co poszło nie tak?

Już dzisiaj pierwszy półfinał Eurowizji 2021. Zgodnie z tradycją każdy koncert poprzedza seria prób technicznych z udziałem artystów. Podczas transmitowanej na żywo gali, która rozpocznie się o godzinie 21.00 czasu polskiego, wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Nie ma mowy o żadnych wpadkach, dlatego producenci – podobnie jak artyści – muszę być nieźle zestresowani po serii gaf, jakie popełniono podczas ostatniej próby przed konkursem.

Eurowizja 2021: Wpadki przed konkursem

Serwis Eurowizja.org wyliczył wszystkie wpadki na Eurowizji 2021, jakie miały miejsce w trakcie próby generalnej. Wytknięto sporo niedociągnięć, które jeśli nie zostaną poprawione do wieczora, mogą przysporzyć wielu niechlubnych recenzji w prasie.

Co takiego wydarzyło się na planie? Na łamach polskiego serwisu poświęconego konkursowi możemy przeczytać, że najwięcej problemu sprawiają odsłuchy, bez których żaden występ nie będzie udany. Każdy artysta drży, by jego „gumowe ucho”,  w którym słyszy siebie, działało poprawnie. Inaczej będzie musiał improwizować, co może dać opłakany efekt.

Podczas występu Roxen [Ruminia – red.] słyszalne były wyraźne problemy techniczne. Wokalistka spóźniła się w refrenie i dalej śpiewała swój utwór z opóźnieniem w stosunku do muzyki. Sama piosenkarka dała znać obsłudze, że nie wszystko jest w porządku, wskazując na ucho – relacjonuje eurowizja.org.

W przypadku uchybień z winy producentów uczestnicy mogą liczyć na powtórny występ. Podczas próby drugą szansę dostała Rumunka, która trafiła na feralny odsłuch:

Po wszystkich prezentacjach potwierdzono, że podczas występu Rumunii nastąpiły problemy techniczne, a prowadząca, Chantal Janzen zapowiedziała raz jeszcze Roxen na scenie. W takich sytuacjach organizatorzy proponują delegacjom powtórzenie występu. Jeśli kraj wyrazi zgodę, reprezentant wykonuje ponownie utwór po wszystkich prezentacjach – przypominają eksperci od Eurowizji.

Losy rumuńskiej piosenkarki podzielili zespół z Ukrainy Go_A i faworytka bukmacherów – Destiny z Malty.

Problemy z odsłuchem to tylko wierzchołek góry lodowej na liście wpadek organizatorów:

Po zakończeniu tzw. interval acts, czyli występów między częścią konkursową a wynikami, nastąpiła kilkuminutowa przerwa, podczas której dziennikarze zobaczyli jedynie rzut na arenę. Zabrakło jasnego wyjaśnienia, co właściwie się dzieje. Po paru chwilach transmisja z próby jurorskiej została wznowiona.

Nie sposób pominąć pozytywne wyniki testów na koronawirusa. Okazuje się, że nie tylko reprezentanci Polski, ale także Islandii siedzą jak na szpilkach w oczekiwaniu na wyniki kolejnych badań. Jeśli test PCR potwierdzi obecność SARS-CoV-2, Rafał Brzozowski i Dadi Freyr mogą pożegnać się z wykonem na scenie w Ahoy Arena. W tej sytuacji wyświetlone zostaną przygotowane na tę okoliczność pilnie strzeżone występy zarejestrowane w marcu w lokalnych studiach.

Jeśli środowe testy również wykluczą zarażenie koronawirusem zarówno Rafał Brzozowski, jak i Dadi Freyr wystąpią w próbach do drugiego półfinału. Ten już 20 maja o 21:00.

Czy wszystkie błędy zostaną wyeliminowane do czasu emisji koncertu na żywo? O tym przekonamy się dziś wieczorem. Transmisję z Eurowizji obejrzycie w TVP i na YouTube. Poniżej skrót wszystkich propozycji.


Eurowizja 2021: Rumunia - Roxen

Eurowizja 2021: Rumunia - Roxen

Eurowizja 2021 - Malta, Destiny Chukunyere

Eurowizja 2021 - Malta, Destiny Chukunyere

Eurowizja 2021: Ukraina - Go A

Eurowizja 2021: Ukraina - Go A

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×