Wielka wpadka w BBC. Po tym, jak dziennikarka nazwała księżną Kate na wizji, straciła pracę. Nie pomogły przeprosiny

Księżna Kate

Księżna Kate nieoczekiwanie została bohaterką wielkiej telewizyjnej wpadki. Dziennikarka BBC podczas programu na żywo popełniła wielką gafę. Po tym, jak nazwała żonę księcia Williama, musiała zwolnić się z pracy.

Księżna Kate od momentu, w którym dołączyła do rodziny królewskiej, stała się ulubienicą Brytyjczyków. Jeszcze gdy była dziewczyną księcia Williama, mieli oni nadzieję, że następca tronu oświadczy się właśnie jej. Tak też się stało, a od 10 lat są oni udanym małżeństwem. Niedawno obchodzili kolejną rocznicę ślubu, co uczcili piękną sesją zdjęciową. W ciągu minionej dekady doczekali się oni trojga dzieci. Wspólnie wychowują: 8-letniego Georga, 6-letnią Charlotte i 3-letniego Louisa. Chociaż kolorowa prasa wiele razy informowała o rzekomych kryzysach, to nigdy żadne z tych doniesień się nie potwierdziły, a William i Kate zdają się być wyjątkowo dobraną parą.

Uwielbiają ich nie tylko Brytyjczycy, ale też fani royalsów z całego świata, którzy z zaciekawieniem przyglądają się temu, jak żyją i wypełniają królewskie obowiązki. Trzeba przyznać, że bardzo angażują się w pomoc Królowej Elżbiecie II i czynnie biorą udział w życiu monarchii.

Księżna Kate w centrum wpadki. Dziennikarka zwolniła się z pracy po wielkiej gafie

Ślub księżnej Kate i księcia Williama był jednym z najważniejszych wydarzeń obyczajowych minionego dziesięciolecia. Uroczystość była transmitowana przez telewizje i stacje radiowe na całym świecie. Przed odbiornikami zasiadły miliony osób, a dla Brytyjczyków było to wielkie święto, które ustanowiono dniem wolnym od pracy. W dniu, w którym Kate Middleton została żoną następcy tronu, otrzymała tytuł – Królewskiej Wysokości Księżnej Cambridge, Hrabiny Strathearn, Baronowej Carrickfergus. Tak też powinna być tytułowana podczas wszystkich oficjalnych spotkań i wydarzeń.

W telewizji BBC wydarzyła się jednak spora wpadka, której autorką była dziennikarka zajmująca się polityką Laura Kuenssberg. Podczas programu na żywo powiedziała:

Kto usiądzie obok Kate Middleton?

Do tego jak nazwała księżną, odniósł się korespondent BBC z Brukseli, który natychmiast zwrócił swojej koleżance uwagę i pouczył ją, jak powinna zwracać się do żony księcia Williama. Laura natychmiast przeprosiła, ale okazało się, że jej gafa odbiła się bardzo szerokim echem w stacji. Portal Express poinformował właśnie, że tuż po zdarzeniu Laura Kuenssberg, która przez 6 lat relacjonowała najważniejsze wydarzenia polityczne z kraju i świata złożyła rezygnację. Spodziewalibyście się, że tego rodzaju błąd może mieć tak poważne konsekwencje?


Księżna Kate w Londynie

Księżna Kate i Książę William - Earthshot Prize Award 2021

Księżna Kate i książę William na spotkaniu

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×