Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Wpadka reprezentacji Polski podczas ceremonii otwarcia

Tokio 2020 - wpadka polskiej reprezentacji

Tokio 2020 - wpadka polskiej reprezentacji

Tokio 202o. Wpadka polskiej reprezentacji podczas otwarcia igrzysk olimpijskich. Co się im przytrafiło?

O godzinie 13 czasu polskiego rozpoczęła się ceremonia otwarcia igrzysk olimpijskich w Tokio. Natomiast znicz olimpijski zapaliła tenisistka Naomi Osaka. Z powodu pandemii COVID-19 inna niż wszystkie wcześniejsze, bo bez udziału kibiców i z ograniczoną liczbą sportowców. Szczegóły trzymane były do końca, co powodowało wzrost zaciekawienia widzów.

Uroczystość zorganizowano w cieniu skandalu. W czwartek odwołano z funkcji dyrektora artystycznego ceremonii Kentaro Kobayashiego po tym, jak media przypomniały, że w przeszłości publicznie wypowiedział się kpiąco na temat Holokaustu. Do tego na początku tygodnia zrezygnowano ze współpracy z kompozytorem Keigo Oyamadą, którego muzyka miała zostać wykorzystana podczas ceremonii. Na jaw wyszło, że w przeszłości znęcał się nad swoimi kolegami z klasy, czym chwalił się w wywiadach.

Wpadki nie uniknęła także polska reprezentacja.

Tokio 2021: Wpadka polskiej reprezentacji na uroczystości otwarcia

Na trybunach Stadionu Olimpijskiego zasiadło ok. 950 osób, a wśród nich cesarz Japonii Naruhito, Pierwsza Dama USA Jill Biden, prezydent Francji Emmanuel Macron oraz prezydent RP Andrzej Duda.

Przed rozpoczynającym otwarcie uroczystym wystąpieniem cesarza Japonii Naruhito i zapaleniem znicza olimpijskiego przez utalentowaną tenisistkę Naomi Osakę, na płytę stadionu wyszły reprezentacje wszystkich państw biorących udział w tych sportowych zmaganiach.

Nasi reprezentanci wyglądali wspaniale. Grupa sportowców i działaczy liczyła 200 osób. Panowie wystąpili w białych spodniach z zielonymi koszulkami i dopasowanymi marynarkami, natomiast panie wyszły w białych sukienkach przepasanych czerwonymi wstążkami. Z racji ograniczeń związanych z koronawirusem każdy z nich na twarzy miał maseczkę, na której oprócz naszej flagi znalazł się napis Polska.

Oprócz dużej flagi Polski, którą niósł chorąży, Paweł Korzeniowski, obok którego kroczyła Maja Włoszczowska, nie zabrakło też małych flag, którymi wymachiwali sportowcy. I tutaj niestety pojawił się problem, bo jedna z pań zamiast biało-czerwonej flagi machała flagą Singapuru.

Ładnie wyglądali Polacy, ale pojawiła się też wpadka. Jedna z zawodniczek wyszła na ceremonię otwarcia z flagą… Singapuru (środkowa część zdjęcia, prawa strona).

Prawdopodobnie osobą, w której rękach znalazła się niewłaściwa chorągiewka była Małgorzata Cybulska, która reprezentuje Polskę w jeździectwie. Nie jest jasne, jak to się stało.  Największa impreza sportowa potrwa do 8 sierpnia.


Tokio 2020 - Polacy na ceremonii otwarcia

Tokio 2020 - Polacy na ceremonii otwarcia

Tokio 2020 - Polacy na ceremonii otwarcia

Tokio 2020 - Polacy na ceremonii otwarcia

Tokio 2020 - ceremonia otwarcia

Tokio 2020 - ceremonia otwarcia

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×