Andrzej Duda zaliczył wpadkę na spotkaniu z dziećmi. Musiała ratować go Agata. Wszystko wychwycił mikrofon [WIDEO]

Wpadka Andrzeja Dudy na inauguracji roku szkolnego

Wpadka Andrzeja Dudy na inauguracji roku szkolnego

Andrzej Duda wraz z Agatą Dudą wybrali się na inaugurację roku szkolnego do jednej z placówek położonych w województwie mazowieckim. Nie obyło się bez wpadki. Sytuację uratowała Agata Duda.

Andrzej Duda od 2015 roku piastuje funkcję Prezydenta RP. W zeszłym roku został wybrany przez społeczeństwo na kolejną kadencję. W drugiej turze minimalnie pokonał Rafała Trzaskowskiego. Polityk na co dzień może liczyć na wsparcie swojej żony, Agaty Dudy. Pierwsza dama towarzyszy mężowi podczas ważnych spotkań, w których trakcie czaruje dobrze dobranymi kreacjami.

Agata rzadko zabiera głos podczas publicznych wystąpień męża. Wielu było zaskoczonych, gdy podczas wieczoru wyborczego  w lipcu ubiegłego roku przemówiła do rodaków, a w czasie pandemii odbyła kilka spotkań on-line. Z biegiem czasu podjęła również decyzję o założeniu konta na Instagramie, na którym regularnie publikuje zdjęcia i relacje.

Andrzej Duda zaliczył wpadkę podczas inauguracji roku szkolnego

1 września kojarzony jest z uroczystą inauguracją roku szkolnego. Andrzej Duda chce być blisko ludzi, dlatego też wraz z małżonką pojawił się tego dnia w szkole w Kruszewie w województwie mazowieckim. Aby apel był dla uczniów wyjątkowy, przemówił do osób zgromadzonych na sali i zaliczył wpadkę, która nie umknęła uwadze obecnym na wydarzeniu reporterom:

Bardzo dziękujemy za to zaproszenie i cieszmy się, że mogliśmy wybrać właśnie Kruszew i tą szkołę, po to, żeby rozpocząć rok szkolny 2001/2002.

Agata Duda niezwłocznie zainterweniowała i z rozbawieniem poprawiła męża, mówiąc do niego szeptem, że właśnie rozpoczął się rok szkolny 2021/2022. Andrzej błyskawicznie się poprawił.

Podczas wystąpienia Duda zwrócił się również do zgromadzonych na sali rodziców, których zachęcał do zaszczepienia dzieci. Zapewnił przy tym, że mają oni pełne prawo do podjęcia samodzielnej decyzji.

Jako prezydent zachęcam państwa do tego, żeby dzieci zaszczepić, ale chcę także, żeby państwo mieli zapewnione prawo do podjęcia tej decyzji – oświadczył.

W trakcie inauguracji głos zabrała również Agata Duda, która podziękowała nauczycielom za ich wkład w edukację młodych ludzi w czasie pandemii. Przypomnijmy, że zanim została Pierwszą Damą, nauczała języka niemieckiego.

Chciałam państwu bardzo podziękować, wyrazić ogromny szacunek, za to, że właściwie z dnia na dzień państwo przestawili się na zdalny tryb nauczania. To było ogromne wyzwanie. Dla wszystkich. Przede wszystkim życzę sobie i państwu, żeby zawód nauczyciela był zawodem szanowanym w społeczeństwie, bo jest to bardzo ważny, piękny, ale trudny zawód

Wielu rodziców zastanawiało się nad tym, czy w tym roku po raz kolejny zostanie ogłoszony lock down, którego konsekwencją będzie zamknięcie szkół. W poniedziałek odbyła się Rada Gabinetowa, po której prezydent wyznał, że na tę chwilę nie ma przesłanek do podjęcia tak stanowczych kroków.

Z wielką radością usłyszałem od pana premiera, że nie przewiduje lockdownu szkolnego, że wszystko wskazuje na to, iż w wyniku postępującego programu szczepień nie będzie takiej potrzeby – powiedział.

Poniżej możecie obejrzeć nagranie, na którym uwieczniono pomyłkę prezydenta.

Mamy nadzieję, że w tym roku pandemia koronawirusa będzie dla Polaków łaskawsza i uda nam się uniknąć kolejnego lock downu.


Andrzej Duda i Agata Duda publicznie nie szczędzą sobie czułości

Andrzej Duda i Agata Duda publicznie nie szczędzą sobie czułości

Andrzej Duda i Agata Duda publicznie nie szczędzą sobie czułości

Andrzej Duda i Agata Duda publicznie nie szczędzą sobie czułości

Andrzej Duda i Agata Duda - obchody Święta Niepodległości

Andrzej Duda i Agata Duda - obchody Święta Niepodległości

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×