Wirtualna Polska

Bez tajemniczej „Dzidzi” nie byłoby WOŚP. Kim jest żona Jurka Owsiaka?

Bez tajemniczej „Dzidzi” nie byłoby WOŚP. Kim jest żona Jurka Owsiaka?

Kim jest żona Jurka Owsiaka?

Lidia Niedźwieka-Owsiak, czyli popularna Dzidzia, odpowiada za ogromny sukces Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co o niej wiemy? Kim jest żona Jurka Owsiaka?

Wirtualna Polska

W ostatnim czasie wszystkie media rozpisują się o 31. finale WOŚP. W związku z tym nazwisko Jurka Owsiaka nie schodzi z pierwszych stron gazet. Warto jednak podkreślić, że za ogromnym sukcesem tej zacnej akcji od lat stoi jego tajemnicza żona „Dzidzia”, czyli Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – bez niej nie byłoby fundacji.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Kim jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, która stworzyła WOŚP?

Lidia Niedźwiecka-Owsiak jest żoną Jurka Owsiaka od ponad 40 lat. Wcześniej raczej stała w cieniu popularnego i przebojowego małżonka. Dopiero ostatnio, przy okazji odbywającego się kolejnego finału WOŚP-u, udzieliła pierwszego tak szczerego wywiadu telewizyjnego dla TVN24:

On jest sercem Orkiestry, ona mózgiem – tak zapowiada wywiad z Lidią Niedźwiecką-Owsiak program Czarno na Białym TVN24.

Podczas rozmowy pani Lidia wyjawiła, że ich życie małżeńskie to właściwie fundacja WOŚP, na temat której oboje mogą rozmawiać na okrągło. Z wywiadu dowiadujemy się również, że Lidia Niedźwiecka-Owsiak jest członkiem zarządu Orkiestry i dyrektorem działu medycznego. Z WOŚP związana jest prawie od jej początków, ominęła zaledwie pierwsze dwie edycje akcji, ponieważ zajmowała się wówczas wychowaniem małej córeczki. Obecnie dzieci już podrosły zatem troskliwa matka mogła całkowicie poświecić się działalności fundacji.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Lidia Owsiak jest osobą bardzo decyzyjną, to do niej zależy, na co i komu zostaną przekazane zebrane przez fundację Owsiaka środki. W wywiadzie dla TVN24 żona Jurka Owsiaka zabawnie opowiada o swoim barwnym małżeństwie oraz wyjawia okoliczności poznania męża. Jerzy Owsiak nie otrzymał promocji do następnej klasy i dzięki temu trafił na nią!

Jurek jest taki sam, że nie udaje, nie ma tego rozdzielenia, że tutaj się zachowuje inaczej i w domu inaczej. Nie, jest szalony, potrafi być bardzo miły, potrafi być okropny, jak każdy facet. Różnie to z nim bywa, ale nie udaje absolutnie – powiedziała w TVN24

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – żona Jerzego Owsiaka

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – żona Jerzego Owsiaka

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Lidia Niedźwiecka-Owsiak z uśmiechem zdradziła także, że pracownicy fundacji są wielokrotnie świadkami ich spięć:

Bywa różnie, jest jakaś wymiana zdań, a powiedziałabym, że z wiekiem to jest chyba tego coraz więcej, że Jurek myśli tak, a ja myślę trochę inaczej.

Wirtualna Polska

Na koniec wywiadu pani Lidia podzieliła się refleksją o przyszłości. Zastanawia się, co będzie, gdy ona z mężem już się zestarzeją:

To będzie decyzja naszych dzieci. Nie wiem, czy będzie taka osoba, która będzie w stanie to tak pociągnąć, ale miejmy nadzieję, że tak, bo chyba nie chcielibyśmy, żeby to tak, wraz z odejściem naszym się skończyło, chyba fajnie by było, jakby trwała dalej – mówi żona Jerzego Owsiaka.

Wszystkie finały WOŚP są ogromnym sukcesem fundacji, z całą pewnością i w tym roku nie będzie inaczej. W ubiegłym roku zebrano ponad 224 mln zł (dokładnie 224 mln 376 tys. 706 zł 35 gr), co było rekordową kwotą.

Zobacz także: Żona Jerzego Owsiaka wyjawiła jego następcę w WOŚP

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Jerzy Owsiak z żoną

Jerzy Owsiak z żoną

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - żona Jerzego Owsiaka

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - żona Jerzego Owsiaka

Jerzy Owsiak z żoną

Jerzy Owsiak z żoną

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

 • Gość pisze:

  Ludzie co z wami? Nienawidzicie Owsiaka tylko dlatego ze odniósł sukces. Jego działanie jest namacalne. Wszyscy z tego korzystają. Księża , politycy , zwykli ludzie . Gdyby rząd dbał o Polaków tak jak trzeba nie byłoby potrzeby takich działań.

  • Gość pisze:

   Ale czy może sobie spojrzeć w twarz? przy lustrze?. Zwykli ludzie z tej aparatury nie korzystają i nigdy z niej nie skorzystają, bo są od niej daleko, politycy i reszta tych pseudoelit na pewno,ja płacę wysoka składkę zdrowotną i z niej nie korzystam, inni korzystają, niekoniecznie biedni i to mnie w…..a.

 • jmd pisze:

  Nie ma obowiązku dawanie, nie chcesz nie dawaj tu nie kk, ale po co zarzucasz rzeczy nie sprawdzone, oni są sprawdzani przez US i Ziobrę od lat i nic nie znaleziono. daję i będę dawał bo to najlepiej wydane pieniądze w Polsce. a PIS przekazał na swoje fundacje tylko w zeszłym roku ponad 300 mld i co rozliczyły się ile wydały na swoje rodziny a ile na PIS? Zapytaj o Caritas, tam dopiero jest uznaniowość!

  • Gość pisze:

   Jmdhahahhaaaaaaaaahassasaaaaazzzaaaaaaa

  • Gość pisze:

   To warto pośledzić te procesy i samemu zobaczyć co i jak jest sprawdzone, a co już wiadomo. WOŚP to interes jak każdy inny, tylko PR ma wspaniały. Warto doczytać kto jest właścicielem sprzętu, kto decyduje co i gdzie kupić… A faktem jest, że to dzieci zbierają na Owsiaka.

  • Gość pisze:

   GDYBY NIE DZIDZIA GDYBY NIE OWSIAK I JEGO CÓRKI szczęśliwa rodzinka a mówią,że pieniądze szczęścia nie dają!!!

 • Gość pisze:

  Dzidzia jest księgową u Jurka i ws,ystko jasne

  • Gość pisze:

   Niezle się w życiu ustawili.znam ludzi ktorzy pomagają całe życie za darmo lub dają swoje.gdyby miEli tyle czasczasu antenowego,…..ale tylko służby mają takie pr ywileje

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska
 • Mel Bobson pisze:

  Od kilku lat nic nie daję i tyle w temacie. Pomagam ale w inny sposób.

 • Robert pisze:

  Dzidzia ma wypłatkę co miesiąc kilkadziesiąt tysia. Mrówka cała i złoty melon to ich dzieci do wyprowadzania kasy. Wpłacajcie jak chcecie. Ja nie cierpię zakłamania więc omijam wielkim łukiem tą inicjatywę

 • Gość pisze:

  z naszych

 • Gość pisze:

  ps list od fana nie ufa nikomu nawet putinowi dlatego

  • Tony pisze:

   To taki standardzik opozyji i całego środowiska z nią związanego. Nie ma to jak wałki pod przykrywką czegoś wyglądającego na szlachetne …

  • Gośćjoanna pisze:

   Tony oni są przez władzę pisowską prześwietleni jak żadna fundacja. Lepiej zajmij się Caritasem zwolnionym z podatków i poza kontrolą państwową.

 • Gość pisze:

  Taki live filantropi showmani couche land rovery ferrari merce nianie gosposie 3 domy z basenem na zanzi prywatne konta ala przynajmniej ludzie pomagają dzieciom reszta kwestia gustu 1:1 serio lep4ej na na hej na na na hey na i to tyle

  Wirtualna Polska
  Wirtualna Polska

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×