Bez tajemniczej „Dzidzi” nie byłoby WOŚP. Kim jest żona Jurka Owsiaka?

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - żona Jerzego Owsiaka

Kim jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - żona Jerzego Owsiaka?

Lidia Niedźwieka-Owsiak, czyli popularna Dzidzia, odpowiada za ogromny sukces Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co o niej wiemy? Kim jest żona Jurka Owsiaka?

W ostatnim czasie wszystkie media rozpisują się o 30. finale WOŚP. W związku z tym nazwisko Jurka Owsiaka nie schodzi z pierwszych stron gazet. Warto jednak podkreślić, że za ogromnym sukcesem tej zacnej akcji od lat stoi jego tajemnicza żona „Dzidzia”, czyli Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – bez niej nie byłoby fundacji.

Kim jest Lidia Niedźwiedzka-Owsiak, która stworzyła WOŚP?

Lidia Niedźwiecka-Owsiak jest żoną Jurka Owsiaka od ponad 40 lat. Wcześniej raczej stała w cieniu popularnego i przebojowego małżonka. Dopiero ostatnio, przy okazji odbywającego się kolejnego finału WOŚP-u, udzieliła pierwszego tak szczerego wywiadu telewizyjnego dla TVN24:

On jest sercem Orkiestry, ona mózgiem – tak zapowiada wywiad z Lidią Niedźwiecką-Owsiak program Czarno na Białym TVN24.

Podczas rozmowy pani Lidia wyjawiła, że ich życie małżeńskie to właściwie fundacja WOŚP, na temat której oboje mogą rozmawiać na okrągło. Z wywiadu dowiadujemy się również, że Lidia Niedźwiecka-Owsiak jest członkiem zarządu Orkiestry i dyrektorem działu medycznego. Z WOŚP związana jest prawie od jej początków, ominęła zaledwie pierwsze dwie edycje akcji, bowiem zajmowała się wówczas wychowaniem małej córeczki. Obecnie dzieci już podrosły zatem troskliwa matka mogła całkowicie poświecić się działalności fundacji.

Lidia Owsiak jest osobą bardzo decyzyjną, to do niej zależy na co i komu zostaną przekazane zebrane przez fundację Owsiaka środki. W wywiadzie dla TVN24 żona Jurka Owsiaka zabawnie opowiada o swoim barwnym małżeństwie oraz wyjawia okoliczności poznania męża. Jerzy Owsiak nie otrzymał promocji do następnej klasy i dzięki temu trafił na nią!

Jurek jest taki sam, że nie udaje, nie ma tego rozdzielenia, że tutaj się zachowuje inaczej i w domu inaczej. Nie, jest szalony, potrafi być bardzo miły, potrafi być okropny, jak każdy facet. Różnie to z nim bywa, ale nie udaje absolutnie – powiedziała w TVN24

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - żona Jerzego Owsiaka

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak – żona Jerzego Owsiaka

Lidia Niedźwiecka-Owsiak z uśmiechem zdradziła także, że pracownicy fundacji są wielokrotnie świadkami ich spięć:

Bywa różnie, jest jakaś wymiana zdań, a powiedziałabym, że z wiekiem to jest chyba tego coraz więcej, że Jurek myśli tak, a ja myślę trochę inaczej.

Na koniec wywiadu pani Lidia podzieliła się refleksją o przyszłości. Zastanawia się, co będzie, gdy ona z mężem już się zestarzeją:

To będzie decyzja naszych dzieci. Nie wiem, czy będzie taka osoba, która będzie w stanie to tak pociągnąć, ale miejmy nadzieję, że tak, bo chyba nie chcielibyśmy, żeby to tak, wraz z odejściem naszym się skończyło, chyba fajnie by było, jakby trwała dalej – mówi żona Jerzego Owsiaka.

Wszystkie finały WOŚP są ogromnym sukcesem fundacji, z całą pewnością i w tym roku nie będzie inaczej. Już w tym momencie wiadomo, że na konto fundacji trafi min. 90 milionów złotych, a to dopiero początek wielkiego liczenia…

Zobacz także: Żona Jerzego Owsiaka wyjawiła jego następcę w WOŚP


Lidia Niedźwiecka-Owsiak – kim jest żona Jurka Owsiaka?

Lidia Niedźwiecka-Owsiak – kim jest żona Jurka Owsiaka?

Lidia Niedźwiecka-Owsiak – kim jest żona Jurka Owsiaka?

Lidia Niedźwiecka-Owsiak – kim jest żona Jurka Owsiaka?

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - żona Jerzego Owsiaka

Lidia Niedźwiedzka-Owsiak - żona Jerzego Owsiaka

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×