Jurek Owsiak wystosował prośbę do Kingi Dudy. Odmowa może wzbudzić kontrowersje

Jurek Owsiak i Kinga Duda

Jurek Owsiak i Kinga Duda

Jurek Owsiak napisał i opublikował oficjalny list do Kingi Dudy. Wszystko to w związku z nadchodzącym finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 2021. Co zaproponował córce prezydenta?

Kinga Duda zdecydowanie jest wielką dumą dla swoich rodziców. Jedynaczka ukończyła prawo, a jeszcze do niedawna mieszkała w Londynie, gdzie odbywała staż w jednej z najbardziej prestiżowych kancelarii. Przed końcem drugiej tury wyborów prezydenckich wróciła do Polski, by wesprzeć swojego ojca w drodze po kolejną kadencję.

Po powrocie do kraju Kinga długo nie musiała narzekać na brak zajęcia. Andrzej Duda zatrudnił swoją córkę w roli społecznego doradcy prezydenta. Za swoją funkcję nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia.

„Doradca społeczny” to wolontariusz. Nie otrzymuje żadnego wynagrodzenia z tytułu tej funkcji — komentował na Twitterze Andrzej Duda.

Kinga jest jedną z trzynastu osób, które doradzają głowie państwa. W związku z zajmowanym stanowiskiem nie przysługują jej również żadne inne udogodnienia takie jak ochrona czy służbowy samochód, o czym poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Z oficjalną prośbą do córki prezydenta, ale przede wszystkim do doradczyni głowy państwa, postanowił zgłosić się Jurek Owsiak. Ma on też dla niej bardzo poważną propozycję.

Jurek Owsiak wystosował oficjalny list do Kingi Dudy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, to fundacja, która została założona w 1993 roku. To Owsiak przez prawie trzy dekady stoi na czele tej filantropijnej organizacji. W tym roku odbędzie się już 29. finał zbiórki, który zawsze planowany jest na pierwszą niedzielę stycznia. Przygotowania do wielkiego dnia ruszyły pełną parą. Jurek w związku z tym postanowił wystosować oficjalny list do Kingi Dudy, która nie tak dawno wzywała do akceptacji par homoseksualnych czy wspierała Strajk Kobiet. Co w nim napisał?

Prezes fundacji wszystko opublikował na Facebooku. Przypomniał, w jaki sposób WOŚP pomaga osobom chorującym na nowotwory, ale przywołał także sytuację, w której prezydent nie zawetował 2 miliardowej dotacji na rzecz Telewizji Polskiej, by przeznaczyć ją na pomoc onkologii. Owsiak zaproponował także, by Kinga Duda została wolontariuszką podczas nadchodzącego finału WOŚP.

To ogromne pieniądze. Te 2 miliardy może spowodowałyby, że rodzina szukająca pomocy znalazłaby ją w ramach powszechnej opieki zdrowotnej. Może o tym nie wiedziałaś? To teraz już wiesz. Jeśli chciałabyś więcej wiedzieć o bolączkach polskiej służby zdrowia, a także super działaniach organizacji pozarządowych, to serdecznie zapraszam do nas do Fundacji – właśnie przygotowujemy się do 29. Finału i dodatkowa para wolontariackich rąk do pomocy zawsze się przyda – napisał Jurek Owsiak.

Do Kingi Dudy Dzień dobry, zacznę od tego, że doceniam Twoją społeczną funkcję doradcy Prezydenta RP. Sam bardzo…

Posted by Jurek Owsiak on Monday, November 23, 2020

Jak na razie Kinga Duda nie odniosła się do propozycji Jurka Owsiaka. W komentarzach pod postem rozgorzała żywa dyskusja na temat tego, czy córka prezydenta przyjmie zaproszenie prezesa WOŚP-u. Pewne jest, że jej odmowa może zostać przyjęta nie najlepiej przez miliony Polaków, którzy od lat wspierają działalność organizacji charytatywnej.


Jerzy Owsiak - 28. Finał WOŚP

Jerzy Owsiak - 28. Finał WOŚP

Kinga Duda

Kinga Duda

Jerzy Owsiak

Jerzy Owsiak

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×