Pary prezydenckie zawsze wspierały WOŚP. Będziecie zdumieni tym, co przekazywali na licytacje!

WOŚP: pary prezydenckie

WOŚP: pary prezydenckie

Jak pary prezydenckie wspierały WOŚP w poprzednich latach? Co na aukcje przekazywali prezydenci Polski i ich żony? Co można wylicytować w tym roku? Sprawdź, w jaki sposób fundację Jurka Owsiaka wspierali Dudowie, Kwaśniewscy, Komorowscy, Kaczyńscy i Lech Wałęsa.

Dzisiaj odbywa się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Fundacja Jurka Owsiaka pomaga najmłodszym pacjentom. Celem tegorocznej akcji jest pomoc dla dziecięcej medycyny zabiegowej oraz także w zmagającej się z pożarami Australii. Za pozyskane pieniądze zostaną zakupione m.in. inkubatory, kardiomonitory, a także stanowiska do resuscytacji noworodków.

Przykładem lat ubiegłych, w akcję włączyła się również para prezydencka. Agata Duda przekazała swoją zjawiskową kreację, w której gościła w Tokio.

Co pary prezydenckie przekazywały dla WOŚP?

Przypomnijmy, że w rok temu Agata Duda przekazała swoją zjawiskową kreację projektu Eli Piorun oraz zdjęcie z Pałacu Prezydenckiego opatrzone autografem z dedykacją. W 2018 Andrzej Duda wraz z małżonką oddali na licytację rzeczy osobiste: prezydent efektowną, jedwabną muchę smokingową, zaś Agata Duda kostium w kolorze fuksji, w którym wystąpiła podczas wizyty w Warszawie prezydenta USA i Pierwszej Damy Melanii Trump.

W poprzednich latach przedmioty wystawione przez głowę państwa i jego małżonkę, np. fotografia z powitania Pani prezydentowej z biskupami, przy okazji pielgrzymki papieża Franciszka do Polski, a także spinki Andrzeja Dudy wylicytowano za niewiarygodnie dużą kwotę przekraczającą 200 tysięcy złotych!

Agata Duda w 2017 roku przekazała obraz dla WOŚP

Agata Duda w 2017 roku przekazała obraz dla WOŚP

Niemalże do tradycji należy już angażowanie się pary prezydenckiej w akcję charytatywną organizowaną przez WOŚP. Były prezydent Bronisław Komorowski na aukcję wystawił książkę z autografem własnego autorstwa pt. Prawą stroną – życie, polityka, anegdota.

W 2010 prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką przekazali na licytację m.in. krawat z autografem prezydenta, wieczne pióro z autografem Marii Kaczyńskiej oraz szkatułkę będącą jej pamiątką przywiezioną z Ziemi Świętej.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski również aktywnie wspiera WOŚP. W zeszłym roku przekazał na licytację jeden ze swoich krawatów, z kolei Jolanta Kwaśniewska, kilka lat temu przekazała kolczyki z diamentami. Lech Wałęsa natomiast, zlicytowaniu  poddał obraz Mateusza Rybki pt. Nie chcem, ale muszem opatrzony własnym podpisem, a także autografem Jurka Owsiaka.

Nie jest żadną tajemnicą, że rzeczy wystawiane przez głowy państw cieszą się na aukcjach ogromnym powodzeniem i to ich cena podbijana jest częstokroć do zawrotnych kwot. Mając na względzie cel organizowanej akcji, mamy nadzieję, że również i w tym roku zebrana suma przyprawi nas o zawrót głowy.

Mocno trzymamy za to kciuki.


Agata Duda - aktualna cena sukienki, WOŚP 2020

Agata Duda - aktualna cena sukienki, WOŚP 2020

Andrzej Duda i Agata dla WOŚP

Andrzej Duda i Agata dla WOŚP

Obrazy Agaty Dudy dla WOŚP

Obrazy Agaty Dudy dla WOŚP

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×