Szukaj

Padł kolejny rekord WOŚP! Zebrano KOSMICZNĄ kwotę!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobiła rekord

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pobiła rekord

Ile WOŚP zebrała w 2019 roku?

Jerzy Owsiak podał kwotę zebraną przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w 2019 roku. Podczas konferencji prasowej zdradzono, że padł rekord. Ile zebrano w tym roku? 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagrała po raz 27. Pomimo tragicznego wydarzenia, jakim bez wątpienia był śmiertelny w skutkach samach na Pawła Adamowicza, udało się pobić rekord.

Jak poinformował Jurek Owsiak, łącznie zebrano 175 938 717, 56 zł. Przypomnijmy, że w zeszłym roku kwota ta wyniosła 126 373 804, 34.

Tegoroczny finał podsumowano w Gdańsku, w miejscu w którym doszło do tragicznego ataku nożownika. Zanim na scenie pojawił się Jurek Owsiak, głos zabrała prezydent nadmorskiego miasta – Aleksandra Dulkiewicz:

Chyba nie ma lepszego miejsca by podsumować finał WOŚP. Bardzo dziękuję tak licznie zgromadzonej publiczności – podkreśliła prezydent.

Owsiak przyznał, że 27. finał był niezwykły. Jak nigdy do tej pory, można było poczuć solidarność wśród Polaków:

Poczuliśmy, że jesteśmy razem i niesamowicie nas wspieracie. Paweł, nic nie poszło na marne. To właśnie my Polacy pokazaliśmy, że nadal gramy i nie chcemy zmieniać żadnych zasad związanych z tym, jak się bawimy. Pokojowo.

Głos zabrała także wdowa po Pawle Adamowiczu, Magdalena Adamowicz. Zwróciła się ona do Patrycji Krzemińskiej, pomysłodawczyni legendarnej tegorocznej zbiórki Ostatnia puszka prezydenta Adamowicza, w ramach której zebrano ponad 16 milionów złotych!

Paweł wychowywany był tak, że trzeba się dzielić z innymi, trzeba pomagać potrzebującym. Dlatego po jego tragicznej śmierci pojawiła się myśl, aby nie przynosić morza kwiatów, ale wpłacić symboliczne kwoty na WOŚP. Myślałam o kwotach symbolicznych, ale dzięki tobie i Patrycji Krzymińskiej zebrano niewyobrażalne 16 mln złotych. Patrycjo, dziękuję, to twoja zasługa.

Dodajmy, że 13 stycznia 2019 roku odbył się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Celem zbiórki było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

W akcję zaangażowało się 1700 sztabów w Polsce oraz w kilkudziesięciu miejscach na świecie. Kwestę prowadziło 120 tysięcy wolontariuszy.

Natalia Kukulska przeżyła chwile grozy. Na jej koncercie rozegrała się scena rodem z finału WOŚP 2019!

Fundacja Jurka Owsiaka otrzymała przelew od Michała Szpaka! Gwiazdor zasilił WOŚP pokaźną sumką!

Co za wynik! Aukcja Agaty Dudy na WOŚP zakończona wielkim sukcesem! Zarobiła pięć razy więcej dla fundacji niż jej mąż!


Paweł Adamowicz podczas zbiórki WOŚP

Paweł Adamowicz podczas zbiórki WOŚP

Małgorzata Rozenek z synami i Radosławem pod Pałacem Kultury wspierają WOŚP

Małgorzata Rozenek z synami i Radosławem pod Pałacem Kultury wspierają WOŚP

Monika Olejnik przekazała na WOŚP swoje ukochane złote buty

Monika Olejnik przekazała na WOŚP swoje ukochane złote buty

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×