Wojtek Krawczyk nie żyje. Gwiazda muzyki przegrała walkę z koronawirusem

Wojtek Krawczyk nie żyje

Wojtek Krawczyk nie żyje

Gwiazdor punkrockowego zespołu nie żyje. Zmarł w sobotę, przegrał walkę z koronawirusem. Miał 50 lat.

Epidemia koronawirusa w Polsce trwa od ponad roku. Chociaż rząd Mateusza Morawieckiego wprowadził liczne obostrzenia, które mają ograniczyć kontakty międzyludzkie i tym samym zahamować rozprzestrzenianie się wirusa, Ministerstwo Zdrowia codziennie podaje liczbę nowych zakażonych i ofiar śmiertelnych.

Aktualnie jesteśmy w trakcie trzeciej fali koronawirusa. Jak podaje Wirtualna Polska, jeśli liczba nowych zachorowań osiągnie stan powyżej 30 tysięcy dziennie bądź liczba zgonów znowu niebezpiecznie zacznie się zbliżać do 500, zostaną wprowadzone nowe restrykcje, w tym m.in. zamknięcie marketów budowlanych, sklepów RTV/AGD, ograniczenie liczby w kościołach i sklepach, a także przemieszczanie się jedynie w gronie bliskich osób. To ostatnie ma dotyczyć podróżowania w czasie Wielkanocy.

Wojtek Krawczyk nie żyje. Zmarł przez koronawirusa

Walkę z koronawirusem przegrał Wojtek Krawczyk, gwiazdor punkrockowego zespołu. O jego śmierci poinformowali w sobotę członkowie zespołu Homomilitia. Opublikowali archiwalne zdjęcie muzyka, w opisie przekazali smutne wieści:

Dziś rano odszedł współtwórca i wokalista zespołu. Nie wiem co mam napisać ….. Wojti brachu zaśpiewaj i zagraj im tam, żeby Cię zapamiętali jak tutaj! FAKJU WSZYSTKO!

Dziś rano odszedł współtwórca i wokalista zespołu. Nie wiem co mam napisać ….. Wojti brachu kurwa zaśpiewaj i zagraj im tam, żeby Cię zapamiętali jak tutaj! FAKJU WSZYSTKO!

Posted by Homomilitia on Saturday, March 20, 2021

Na ten temat wypowiedzieli się też członkowie J23 Sound System. Przekazali, że Wojtek Krawczyk przez dwa tygodnie walczył z COVID-19. Trafił do szpitala, został podłączony pod respirator. Niestety nie udało mu się wygrać tej bitwy:

Dziś po 2óch tygodniach walki z COVID w szpitalu pod respiratem odszedł od nasz kolega i przyjaciel Wojtek Wojti Krawczyk .. wokalista HCpunkowego zespołu Homomilitia, który był pionierem i przecierał szlaki w latach 90tych w walki z homofobią, współzałożyciel i członek AutonomA sound system. Dosknały kompan zabawy z czarnym pasem z szyderstwa, potrafił swoim niepowtarzalnym humorem wycisnąć z każdej i każdego łzy śmiechu, a gdy człowiek myślał, że smieszniej już być nie moze i wiecej się nie da rady śmiać on dopiero się rozkręcał… Będzie nam Ciebie bardzo brakowało Wojtas!!!  Dbajcie o zdrowie ludziska swoje i innych! AutonomA sound system trzymajcie się!

Dziś po 2óch tygodniach walki z COVID w szpitalu pod respiratem odszedł od nasz kolega i przyjaciel Wojtek Wojti…

Posted by J23 Sound System on Saturday, March 20, 2021

Kim był Wojtek Krawczyk?

Krawczyk od wielu lat był związany z muzyką. W 1991 roku założył zespół Homomilita, który grał crust punk i anarchopunk. Przez lata zyskał sporą sympatię wśród fanów tego typu gatunku. Grupa w tekstach piosenek silnie protestowała przeciwko niszczeniu środowiska naturalnego, a także eksploatacji zwierząt. Przez kolejne lata spełniał się jako DJ. Grał w rodzimej Łodzi, a także we Wrocławiu.

Wojtek Krawczyk miał 50 lat. Rodzinie i przyjaciołom składamy serdeczne wyrazy współczucia.


Wojtek Krawczyk nie żyje

Wojtek Krawczyk nie żyje

Wojtek Krawczyk nie żyje

Wojtek Krawczyk nie żyje

Wojtek Krawczyk nie żyje

Wojtek Krawczyk nie żyje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×