Ekipa „Klanu” pogrążona w żałobie. Nie żyje ekranowy mąż Czesi, Wojciech Walsik. Miał 60 lat

Wojciech Walasik nie żyje

Wojciech Walasik nie żyje

Wojciech Walasik nie żyje. Aktor znany z Klanu i Ojca Mateusza zmarł w wieku 60 lat. Jakie były przyczyny odejścia artysty?

Wojciech Walasik nie żyje. 3 lutego zmarł doceniany aktor teatralny i telewizyjny. Przekazano już pierwsze informacje o pogrzebie. Jakie były przyczyny śmierci mężczyzny?

Wojciech Walasik nie żyje. Wiek i przyczyny śmierci

O śmierci Wojciecha Walasika poinformowano na stronie Akademii Muzycznej w Łodzi.

Dotarła do nas smutna informacja, że 3 lutego, w wieku 60 lat, zmarł 𝗪𝗼𝗷𝗰𝗶𝗲𝗰𝗵 𝗪𝗮𝗹𝗮𝘀𝗶𝗸, aktor, reżyser, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi w latach 2001-2011.

Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione 8 lutego 2023 roku (środa) o godzinie 14.00 w Kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Leonarda w Pajęcznie. Uroczystości poprzedzi wystawienie oraz wyprowadzenie urny na cmentarz rzymskokatolicki przy ul. Cmentarnej o godzinie 12.00 – napisano na stornie.

Dotarła do nas smutna informacja, że 3 lutego, w wieku 60 lat, zmarł 𝗪𝗼𝗷𝗰𝗶𝗲𝗰𝗵 𝗪𝗮𝗹𝗮𝘀𝗶𝗸, aktor, reżyser, wykładowca…

Posted by Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi on Monday, February 6, 2023

Kim był Wojciech Walasik?

Wojciech Walasik urodził się 20 maja 1963 roku w Łodzi. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Kształcił się też w łódzkiej Akademii Muzycznej. W przeszłości występował na deskach Teatru Polskiego w Poznaniu, a także Teatru Studyjnego’83 i Teatru Nowego w Łodzi. Publiczność znała go m.in. z serialu Klan, w którym wcielał się w postać Bronisława Porębskiego, rzekomego męża Czesi. Grał także w produkcjach takich jak: Plebania, Sprawa na dziś, Kryminalni, Glina. Ostatnio można go było zobaczyć w Ojcu Mateuszu. Pojawiał się także w filmach: Niezwykła podróż Baltazara Kobera, Pożegnanie jesieni, Porno i Kroll.

Był nie tylko docenianym aktorem, ale także pedagogiem sceny. Reżyserował opery, a w łódzkiej Akademii Muzycznej przez 10 lat prowadził zajęcia z podstaw aktorstwa. Swoich sił próbował także w muzyce i dubbingu.

Walasik w ostatnich latach życia zaniechał telewizyjnej kariery. Zmagał się z nieuleczalną chorobą. Rok temu przyjaciele zorganizowali nawet zbiórkę, aby wesprzeć go, także w problemach finansowych.

[Wojciech Walasik] od kilku lat zmaga się z ciężką, nieuleczalną chorobą, która uniemożliwiła pracę zawodową i wpędziła aktora w tarapaty finansowe. Nie jesteśmy w stanie przywrócić zdrowia, ale możemy pomóc odzyskać ukochane mieszkanie na Ochocie – pisali w ubiegłym roku.

Rodzinie i przyjaciołom przesyłamy wyrazy współczucia.


Nie żyje Wojciech Walsik

Nie żyje Wojciech Walsik

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×