Szukaj

Wojciech Modest Amaro może zdobyć drugą gwiazdkę Michelin. A to dzięki innemu wyróżnieniu

Wojciech Modest Amaro

Wojciech Modest Amaro Fot.akpa

Wojciech Modest Amaro zdobył tytuł szefa roku 2015. To wyróżnienie przyznał mu przewodnik Gault et Millau konkurujący z Czerwonym przewodnikiem Michelin. Wojciech ma już gwiazdkę Michelin, a teraz jest także najlepszym kucharzem 2015 roku wybranym przez prestiżowy przewodnik kulinarny.

W Polsce Wojtek jest jedynym restauratorem, który posiada taką gwiazdkę.

Zobacz: Wojciech Modest Amaro w towarzystwie pięknych kobiet w nowym programie telewizyjnym!

W wypowiedzi dla AfterParty.pl Wojciech podkreśla, że to nie tylko jego zasługa, ale owoc pracy całej ekipy. I że to wyróżnienie to dla niego zaszczyt!

Dla mnie i dla mojego zespołu jest to ogromne wyróżnienie, ponieważ docenia nasz wysiłek i nagradza ciężką pracę. Cieszy fakt, że przewodnik „Gault et Millau”  zaczął być publikowany w Polsce, bo jest to dowód na to, że przeskakujemy do pierwszej ligi jeśli chodzi o polską gastronomię – powiedział Wojciech afterparty.pl

Okazuje się, że gwiazdka Michelin nie jest stanem permanentnym. Można ją stracić, ale można też zyskać drugą. Za kilka dni Michelin uhonoruje szczęśliwców. Okazuje się, że wyróżnienie Gault et Millau jest dobrą przepowiednią i może zwiastować drugą gwiazdkę Michelin!

Najbardziej utytułowani szefowie kuchni na świecie twierdzą, że zdobycie czterech czapek, czyli tyle ile przyznał nam przewodnik „Gault et Millau”, zwiastuje zdobycie dwóch gwiazdek przyznawanych przez Michelin – powiedział Wojciech.

Gratulujemy!

Wojciech Modest Amaro

Wojciech Modest Amaro Fot.ons

 

 

 


Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×