Z OSTATNIEJ CHWILI: Nie żyje Wojciech Młynarski. Miał 76 lat

Nie żyje Wojciech Młynarski

Nie żyje Wojciech Młynarski

Wojciech Młynarski nie żyje

Nie żyje Wojciech Młynarski. Artysta zmarł dzisiaj o godzinie 20.40. Smutną wiadomość przekazała do mediów córka zmarłego, Paulina Młynarska. Dziennikarka prosi media o uszanowanie pamięci ojca. Przyczyną śmierci była choroba. Data i miejsce pogrzebu na razie nie są znane.

Dziś o godzinie 20.40, po bardzo długiej chorobie umarł nasz tata Wojciech Młynarski. Bardzo prosimy media o danie nam czasu na przeżycie tego w pokoju. Paulina, Agata i Jan Młynarscy – podała na Facebooku Paulina Młynarska.

Młynarski przeżył 76 lat. Urodził się 26 marca 1941 roku w Warszawie. Współtworzył polską kulturę jako poeta, reżyser, artysta kabaretowy i autor tekstów piosenek, tłumacz. Znany również z autorskich recitali, m.in. Robimy swoje i Wieczór liryczny.

Łączymy się z rodziną w bólu w tym trudnym czasie.

Zobacz także: Agata Młynarska przeżywa dramat. Jej ojciec jest bardzo chory. „Każdy dzień z nim to prezent od losu”

Na co chorował Wojciech Młynarski?

O chorobie Młynarskiego we wrześniu 2016 mówiła Agata Młynarska. Na łamach dwutygodnika SHOW powiedziała:

Nie ma co udawać, że będzie dużo lepiej. Cieszymy się każdym dniem, a przez ostatni rok mieliśmy sytuacje, w których tata walczył o życie. Teraz stan jest stabilny, choć trudny. Tata jest cierpiący, przebywa w domu, ma jednak komfortowe warunki, wspaniałą opiekę i nas. Paulina, Janek i ja oraz nasze dzieci jesteśmy przy nim niemalże każdego dnia. Pogodziliśmy się z tym, że tata jest chory, a każdy dzień z nim jest prezentem od losu. Wspieramy się wzajemnie, mam kochaną rodzinę i sprawdzonych przyjaciół. Bez nich byłoby marnie

Według doniesień tabloidów, Wojciech miał najprawdopodobniej problemy z sercem.

Kim był Wojciech Młynarski? Wspomnienie

Wojciech Młynarski zaczął karierę na początku lat 60. Zadebiutował na festiwalu w Opolu w 1963 roku. W swoich tekstach łączył lekkość formy z obserwacjami rzeczywistości, satyrą, krytyką, uniwersalnymi prawdami. Współpracował z plejadą gwiazd (pisał dla Maryli Rodowicz, Czesława Niemena, Anny German, Anny Jantar, Krzysztofa Krawczyka, Zdzisławy Sośnickiej, Stana Borysa, Ewy Bem, Alicji Majewskiej, Ireny Santor, Jaremy Stępowskiego czy Jerzego Połomskiego) i kabaretów, takich jak: Dude, Dreszczowiec i Owca. Jego słynne piosenki to, m.in.: „A wójta się nie bójta”, „Ballada o dzikim zachodzie”, „Bawmy się!”, „Ladies and Gentelmen”, „Po co babcię denerwować”, „Piosenka o Maryni”, „Przyjdzie walec i wyrówna”, „Tupot białych mew”, „W Polskę idziemy” i innych, a także skecz „Ogórki małosolne” oraz monologi „Latarnik” i „Pieprzna ballada”.

Wojciech Młynarski był laureatem wielu nagród i wyróżnień Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Otrzymał liczne odznaczenia państwowe, w tym Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski, Złote Berło, Diamentowego Mikrofonu, Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czy SuperWiktor ’97 za całokształt twórczości.

W styczniu 2017 roku do sklepów trafiła jego książka „Od oddechu do oddechu”, będąca autorskim wyborem jego wierszy i piosenek.

Zobacz: Tabloid pokazał zdjęcia chorego Wojciecha Młynarskiego. Agata Młynarska grzmi na Facebooku: „Jakim trzeba być człowiekiem?”

Wojciech Młynarski nie żyje

Wojciech Młynarski nie żyje

Wojciech Młynarski nie żyje. Na co chorował?

Wojciech Młynarski nie żyje. Na co chorował?

Przyczyny śmierci Wojciecha Młynarskiego

Przyczyny śmierci Wojciecha Młynarskiego

Wojciech Młynarski nie żyje. Przyczyny śmierci

Wojciech Młynarski nie żyje. Przyczyny śmierci


Wojciech Młynarski nie żyje

Wojciech Młynarski nie żyje

Wojciech Młynarski, Agata Młynarska i Paulina Młynarska

Wojciech Młynarski, Agata Młynarska i Paulina Młynarska

Wojciech Młynarski, Agata Młynarska

Wojciech Młynarski, Agata Młynarska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×