Szukaj

Wojciech Mann straci pracę w Polskim Radiu? Wszystko przez…

Wojciech Mann straci pracę w Polskim Radiu?

Wojciech Mann straci pracę w Polskim Radiu?

Wojciech Mann zwolniony z Polskiego Radia?

Wojciech Mann od lat związany jest z Polskim Radiem. Niestety, dziennikarz ma poważne problemy. Grozi mu nawet utrata pracy.

Przypomnijmy, że pan Wojciech wziął udział w wielkiej kampanii reklamowej sieci sklepów AGD. Zarząd spółki pracuje ze sztabem prawników nad usunięciem gwiazdora z szeregów swoich dziennikarzy. A wszystko dlatego, że miał on złamać zasady kodeksu etyki obowiązującego w radiu. Problem jest taki, ze pan Wojciech nie jest na etacie, więc jedno wyklucza drugie.

Dziennikarze zatrudnieni w Polskim Radiu zobowiązani są do przestrzegania etyki zawodowej oraz wszelkich wewnętrznych regulacji funkcjonujących w firmie. Pod lupę trafił też Wojciech Mann. Ocena udziału pana redaktora Wojciecha Manna w reklamie jest na etapie konsultacji prawnych. Nie jest ona jednoznaczna, gdyż formalnie red. Mann nie jest etatowym pracownikiem Polskiego Radia, natomiast w rzeczywistości jest nie tylko bliskim wieloletnim współpracownikiem, którego obowiązują przyjęte w Radiu zasady etyki, ale jest również postacią publiczną bezwzględnie kojarzoną z Programem 3 PR – wyjaśnia Super Expressowi Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Polskiego Radia

To nie pierwsza taka sytuacja w karierze dziennikarza. Sześć lat temu za udział w kampanii jednego z banków został odsunięty od prowadzenia rozmów z publicystami w ramach audycji Zapraszamy do Trójki.

Powiedziałem kiedyś, że dziennikarze w reklamach są plagą, która niszczy nasz zawód i podtrzymuję to zdanie. Dziennikarze, którzy zajmują się informacją, gospodarką, polityką i komentowaniem życia politycznego, nigdzie na świecie nie występują w reklamach – uważa Jarosław Gugała z Polsatu

Zdanie osób ze środowiska są podzielone w tej kwestii. A Wy, co myślicie na ten temat?

Zobacz: Kalendarz Dżentelmeni 2016 – najbardziej kultowa para telewizji Wojciech Mann i Krzysztof Materna wzięli udział w sesji. Byliśmy za kulisami!

Wojciech Mann na Targach Książek w Krakowie

Wojciech Mann i Krzysztof Materna w Kalendarzu Dżentelmeni 2016

Wojciech Mann

Fotografia: AKPA


Wojciech Mann i Krzysztof Materna w Kalendarzu Dżentelmeni 2016

Wojciech Mann i Krzysztof Materna w Kalendarzu Dżentelmeni 2016

Wojciech Mann

Fotografia: AKPA

scena z: Wojciech Mann, SK:, , fot. Baranowski Michał/AKPA

Fotografia: AKPA

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×