Szukaj

13-letnia wnuczka Kaczyńskiego zabrała głos ws. aborcji. Taka młoda, a jaki ma cięty język

Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński

Strajk kobiet trwa. Formę protestu ostro skrytykował Jarosław Kaczyński, co może jedynie go nasilić. Nic dziwnego, że internauci sieci skorzystali z okazji i wprost o aborcję zapytali 13-letnią Martynę Dubieniceką, wnuczkę zmarłego Lecha Kaczyńskiego. Nieźle dała im popalić.

22 października Trybunał Konstytucyjny uznał, że aborcja jest niezgodna z Konstytucją. Doszło do niemal całkowitego zablokowania tej możliwości dla kobiet, których ciąża jest niebezpieczna dla życia i zdrowia, a dziecko nie ma szans na przeżycie ze względu na ciężkie wady genetyczne.

Polki i wspierający je mężczyźni wyszli razem na ulice zawalczyć o godności i wolność wyboru. We wtorkowe popołudnie protesty skrytykował Jarosław Kaczyński.

Wyrok stał się pretekstem do gwałtownych wystąpień społecznych, które przebiegają w szczególnej sytuacji. Mamy ciężkie stadium epidemii, a wszelkie spotkania powyżej pięciu osób są zakazane. To sytuacja, która z pewnością będzie kosztowała życie wielu ludzi. Ci, którzy do nich wzywają i ci, którzy w nich uczestniczą, sprowadzają niebezpieczeństwo powszechne, a więc dopuszczają się przestępstwa – grzmiał prezes i zapowiedział reakcje służb – Władze mają obowiązek przeciwstawiać się tego typu wydarzeniom.

Jego wystąpienie ma szanse jeszcze nasilić protesty. Tymczasem internauci o aborcję zapytali 13-letniej wnuczki nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Co powiedziała nastolatka?

Martyna Dubieniecka: co myśli na temat aborcji?

Martyna Dubieniecka od czasu do czasu odpowiada internautom na pytania zadawane na Instastory.  Z reguły dotyczą one jeździectwa i koni, czyli jej pasji. Tym razem jednak użytkownik skorzystał z okazji i zapytał 13-latkę o to, co myśli o aborcji:

Jesteś za aborcją?

Nasza Pierwsza Dama milczy, a dziewczynka nie zignorowała pytania:

Nie odpowiem, bo jak odpowiem, to zaraz będzie wszędzie – odpowiedziała wnuczka prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Powszechnie wiadomo, że dziadkowie dziewczynki – Lech i Maria Kaczyńscy nie popierali całkowitego zakazu aborcji. Pierwsza dama wręcz naraziła się wielu osobom, gdy podpisała się pod apelem sprzeciwiającym się zaostrzeniu przepisów tego dotyczących.

Uważam, że zdarzają się w życiu niezwykle trudne sytuacje, w których należy ratować życie matek czy też nie żądać, by zgwałcona przez zwyrodnialca lub, co gorsza, bandę zwyrodnialców dziewczyna musiała rodzić – mówiła.

Prezydent Kaczyński dodał:

Jeżeli chodzi o sprawy związane z aborcją, to uważam, że osiągnięty 15 czy 14 lat temu kompromis jest kompromisem, którego nie wolno naruszać. Powtarzam – nie wolno naruszać.

Marta Kaczyńska w swoim felietonie w tygodniku w Sieci również zaznaczyła, że wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne, skazujące wiele kobiet na aborcyjne podziemie, a także nierzadko sprowadzające bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia, co w przypadku matek mających już dzieci należy uznać za rozwiązanie zwyczajnie okrutne wobec rodzin.

Ciekawe, co na to prezes.


Martyna Dubieniecka wygrała zawody jeździeckie

Martyna Dubieniecka wygrała zawody jeździeckie

Martyna Dubieniecka i Marta Kaczyńska na rozpoczęciu roku szkolnego 2019

Martyna Dubieniecka i Marta Kaczyńska na rozpoczęciu roku szkolnego 2019

Martyna Dubieniecka i Marta Kaczyńska na rozpoczęciu roku szkolnego 2019

Martyna Dubieniecka i Marta Kaczyńska na rozpoczęciu roku szkolnego 2019

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×