Najsłynniejszy serialowy ksiądz grzmi w social mediach. Strajk Kobiet wzbudził w nim ogromne emocje

Włodzimierz Matuszak o Strajku Kobiet

Włodzimierz Matuszak o Strajku Kobiet

Włodzimierz Matuszak w Plebanii przez 12 lat wcielał się w rolę proboszcza parafii w Tulczynie. Teraz najsłynniejszy serialowy ksiądz w Polsce skomentował Strajk Kobiet. Nie szczędził przykrych słów.

Serial Plebania był jedną z najbardziej popularnych produkcji w TVP. Serial był emitowany od 2000 roku przez kolejnych 12 lat. Poruszał on problemy społeczne, religijne i dylematy obyczajowe mieszkańców niewielkiej wsi o nazwie Tulczyn. Centralnym miejscem akcji była tamtejsza plebania. Jej proboszczem był ksiądz Antoni Wójtowicz, który starał się łagodzić wszelkie spory lokalnej społeczności. Razem z nim mieszkała także gospodyni Józefina (Katarzyna Łaniewska), która zawsze służyła dobrą radą, oraz jego siostra Krystyna z córką Kasią. Widzowie z zapartym tchem przez ponad dekadę śledzili losy swoich ulubionych bohaterów.

W rolę serialowego księdza wcielił się Włodzimierz Matuszak. Ta rola zdecydowanie zdominowała jego dotychczasową karierę. Chociaż aktor pojawia się w kolejnych filmach i serialach, to dla wielu fanów na zawsze pozostanie najsłynniejszym księdzem w Polsce. Mężczyzna jest aktywny w social mediach i często publikuje materiały związane z jego pracą i nowymi projektami. Teraz jednak postanowił odnieść się do tego, co obecnie dzieje się w naszym kraju.

Włodzimierz Matuszak komentuje Strajk Kobiet

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego dotyczący zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej wywołał w całej Polsce wiele emocji. Kobiety nie mają zamiaru godzić się z tą krzywdzącą ustawą. Ludzie tłumnie wyszli na ulice, by zamanifestować swoje zdanie i walczyć o prawa przyszłych rodziców.

Strajk Kobiet ma ogromne wsparcie wśród gwiazd. Nie tylko licznie uczestniczą one w protestach, ale także głośno wyrażają swoje niezadowolenie z sytuacji, w jakiej znalazły się przyszłe matki. Bardzo emocjonalny wpis pojawił się także na Facebooku prowadzonym przez Włodzimierza Matuszaka.

Mój wpis będzie emocjonalny, ale muszę napisać o tym co mnie oburza. Tuż przed wyborami premier Morawiecki mówił o pokonaniu wirusa. Spokojnie idźcie do urn. Racje polityczne wzięły górę nad rozsądkiem. Dzisiaj krzyczycie do protestujących, że ryzykują życiem, bo covid atakuje. Od wielu dni pojawiają się nagrania ratowników, którzy krążą od szpitala do szpitala, szukając wolnych miejsc dla znajdujących się w ciężkim stanie pacjentów. Trwa to godzinami. A cyniczni propagandyści pisowscy mówią, że sytuacja jest pod kontrolą. Zapytam wprost. Czy dla Kaczyńskiego, Morawieckiego i całej tej obrzydliwej kliki rządowej zabraknie też miejsca w szpitalach? NIE!!! Dla nich zawsze będzie miejsce. Bo oni są ważniejsi niż jakiś tam obywatel X, Y czy Z. Dlatego powtórzę za protestującymi: WYP*****LAĆ! 

Mój wpis będzie emocjonalny ale muszę napisać o tym co mnie oburza. Tuż przed wyborami premier Morawiecki mówił o…

Posted by Włodek Matuszak on Sunday, November 1, 2020

Aktor nie zamierzał przebierać w słowach i uderzył także bezpośrednio w polityków partii rządzącej.

I nie wystraszy mnie żaden Ziobro, Woś, czy inny Kaczyńskopodobny. Jesteście kompletnymi nieudacznikami. Możecie nas straszyć prawicowymi bojówkami, ale celu przez was zamierzonego nie osiągniecie. Chcecie ścigać protestujących, ale zwalniacie z aresztu prawicowych bandytów, którzy tych pokojowo demonstrujących brutalnie atakują. Nie wiem kiedy Polska kompletnie zwariowała, kiedy Polska postanowiła tolerować bandytów, złodziei, kłamców, a kiedy porzuciła normalnych swoich synów i córki. Tej hańby, która trwa od pięciu lat, długo nie da się zmyć.

W obszernym wpisie odniósł się nie tylko do Strajku Kobiet, ale także panującej pandemii. Zgadzacie się z jego przemyśleniami?


Włodzimierz Matuszak na Strajku Kobiet

Włodzimierz Matuszak na Strajku Kobiet

Włodzimierz Matuszak

Włodzimierz Matuszak

Włodzimierz Matuszak - wiosenna ramówka Polsatu 2017

Włodzimierz Matuszak - wiosenna ramówka Polsatu 2017

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×