Szukaj

Media dotarły do nieznanej córki Władimira Putina. Ukrywał ją przez 17 lat. Jest jego młodszą kopią

Władimir Putin

Władimir Putin

Władimir Putin ma trzecią córkę? Portal śledczy Proekt dotarł właśnie do nowych informacji na ten temat. Co zostało odkryte?

Władimira Putina nikomu nie trzeba przedstawiać i o prezydencie Rosji wiadomo naprawdę sporo. Zresztą nie jest tajemnicą, że on sam lubi kreować swój wizerunek w mediach – wystarczy przypomnieć zdjęcia z jazdy konnej bez koszulki, czy z czarnym pasem sztuk walki. Jednak o jego najbliższych, w tym córkach, nie wiadomo już tak wiele.

Niedawno znowu było o nim głośno, bo Rosjanie poparli zmiany w konstytucji – dzięki jednej ze nich Władimir Putin będzie mógł rządzić krajem co najmniej do 2036 roku.

Prezydent Rosji doczekał się dwóch córek, Marii, zwanej Maszą, urodzonej w 1985 roku  i Kateriny, urodzonej w 1986 roku, które pochodzą ze związku z Ludmiłą Szkriebniewą. Para pobrała się w lipcu 1983 roku, a o rozwodzie poinformowali w 2013 roku.

Jednak portal śledczy Proekt dotarł właśnie do nowych informacji. Okazuje się, że być może jedynowładca Rosji ma jeszcze jedną córkę.

Władimir Putin ma trzecią córkę? Nowe informacje

Do jakich informacji dotarł portal? Elizaveta Kriwonogich, bo o niej mowa, jest „fenomenalnie podobna do prezydenta Rosji”. Dziewczyna, która jest brana za trzecią córkę Putina, ma obecnie 17 lat, urodziła się w 2003 roku.  Przez ostatni czas mieszkała pod innym nazwiskiem.

Matka nastolatki, Svetlana Kriwonogich, ma natomiast swoje udziały w Banku Rossija. Portal Proekt szacuje, że całkowita wartość posiadanych przez nią nieruchomości i aktywów biznesowych w Moskwie, Sankt Petersburgu i południowym kurorcie Soczi wynosi 7,7 miliarda rubli, co jest równowartością 102 milionów dolarów.

Informator serwisu, który uzyskał kopie dokumentów, a w tym prawdopodobnie akt urodzenia dziewczyny. Nie zawierają one jednak danych ojca Kriwonogich. Skorzystano więc z oprogramowanie do rozpoznawania twarzy. To wykazało podobno 70,44 proc. podobieństwa między Putinem a Elizavetą. Portal zacytował naukowca zajmującego się wizualizacjami komputerowymi.

Możemy wyciągnąć wniosek, że mogą być ze sobą powiązani – powiedział Hassan Ugail.

Dziewczyna podobno usunęła wszystkie fotografie z kont w mediach społecznościowych, kiedy portal skontaktował się z jej matką. Według informacji Svetlana Kriwonogich obiecała skontaktować się z wysłannikiem Proekt, jednak nigdy tego nie zrobiła. Nie da się ponowić kontaktu z nią.

Jak doszło do spotkania Putina z Kriwonogich?  Mieli się poznać w latach 90., jeszcze zanim został prezydentem. Svetlana pracowała jako sprzątaczka. Nagle, z wydzielonego mieszkanka, wprowadziła się do najbardziej elitarnego apartamentu w Petersburgu. Rzekomy romans miał się zakończyć po koniec ostatniej dekady.

Rzecznik Kremla, Dmitrij Pieskow, zapytany o sprawę, wyznał, że wcześniej już pytano go o Kriwonogich.

Tak, zapytano mnie o to nazwisko, ale nigdy nic o nim nie słyszałem. To pierwszy raz, kiedy słyszałem o takiej kobiecie i nie mogę wam nic o tym powiedzieć.

Gdyby się okazało, że portal ma rację, Masza i Katerina mogłyby zyskać młodszą siostrę.

Kim są córki Władimira Putina?

Maria Woroncowa jest starszą córką Putina. Urodziła się w Leningradzie (obecnie Petersburg). Ukończyła niemiecką szkołę w Moskwie. Jest bardzo wykształcona – studiowała biologię na Uniwersytecie Państwowym w Petersburgu, jest absolwentką medycyny na Moskiewskim Uniwersytecie Państwowym i doktorantką Centrum Badań Endokrynologicznych w Moskwie. Pracuje w klinice jako endokrynolog. Jej mężem jest holenderski biznesmen, Jorrt Faassen.

Młodsza, Katerina Tichonowa, jest zawodową tancerką i stoi na czele Narodowej Fundacji Rozwoju Intelektualnego i Narodowego Centrum Rezerwy Intelektualnej Petersburskiego Uniwersytetu Państwowego. Urodziła się w Dreźnie i, podobnie jak siostra, uczęszczała do niemieckiej szkoły w Moskwie. Skończyła studia azjatyckie na Uniwersytecie w Sankt Petersburgu. Posiada tytuł magistra fizyki i matematyki. Jest związana z Nikołajem Szamałowem, miliarderem, a przyjacielem swojego ojca. Jednak w 2018 roku prasę obiegły wieści, że się rozstali – Rosjanie ostrożnie piszą o tej sprawie. Nie wiadomo kiedy, nie wiadomo dlaczego Katerina rozwiodła się ze swoim mężem, a jego majątek znacznie się uszczuplił…


Donald Trump i Władimir Putin podczas spotkania w Hamburgu

Donald Trump i Władimir Putin podczas spotkania w Hamburgu

Skandal na Eurowizji z udziałem Władimira Putina

Skandal na Eurowizji z udziałem Władimira Putina

Ludmiła Putin z byłym mężem

Ludmiła Putin z byłym mężem

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×